Přestavba bazénu je za dveřmi. Miliony se v Nymburku šetřit nebude

Projektová dokumentace je odeslaná a nyní se čeká už jen na územní rozhodnutí. Přestavba nymburského bazénu se nezadržitelně blíží. Bude ale využitých 100 milionů opravdu tak znát?

06.09.2017 - 14:00   |  
Takhle bude bazén vypadat zvenku
Zobrazit fotogalerii (3)

Překážek k realizaci přestavby nymburského koupaliště pomalu ale jistě ubývá. Nyní je třeva vyřešit ještě územní rozhodnutí, prováděcí projektovou dokumentaci, financování a také výběr dodavatele. "Projektanti Ateliéru 11 s. r. o. z Hradce Králové již předali dokumentaci k územnímu řízení a požádali o vyjádření příslušných dotčených orgánů, aby město získalo územní rozhodnutí," vysvětlil nám současný stav věcí nymburský tiskový mluvčí Petr Černohous.

 

Když vše půjde dobře, stavební práce mohou začít během roku 2018 a skončit o dva roky později.

Rovněž se v současné době řeší také parkování u bazénu, momentální plán je takový, že by se mělo nacházet naproti u budovy policie. V nejbližší době se také bude vypisovat výběrové řízení na zpracování dokumentace - parkoviště pro bazén.

 

 

Nový objekt bude mít několik částí

Vstup zůstane zachován, novinkou ale bude to, že se do haly dostanete jedině v případě, když projdete přes turnikety v rámci centrální pokladny. Hala navíc bude doplněna o toalety a drobné občerstvení s vlastním zázemím.

Největší plochu nového bloku budou představovat kabiny na převlékání a také společná skříňková šatna. V plánu je, že právě z ní se následně návštěvníci rozdělí do sprch podle pohlaví a díle budou pokračovat směrem k bazénům. V této části budou k nalezení i dvě nové osušovny a místnost pro maminky s miminky, které zde najdou klid pro kojení nebo přebalování.

Předběžné odhady peněžních nákladů činí kolem 120 milionů. Financování bude z rozpočtu města, případně za podpory dotačních titulů, město zvažuje i úvěr.

Druhé patro bude disponovat wellness centrem, které bude přístupné rovnou z bazénové haly, přičemž hlediště pro diváky úplně zmizí. Ochoz kolem plaveckého bazénu bude rozšířen až k obvodové zdi. Ten bude umístěn pod novou tribunu a bude přístupný ze vstupní haly.

Nová část budovy bude nejatraktivnější

Výraznou změnou bude také přístavby nové bazénové haly. V ní bude sestava bazénu, což by mělo ještě více zatraktivnit zařízení a také zajistit vyšší návštěvnost.

"Návštěvníci bazénu se mohou těšit na 5 plnohodnotně širokých plaveckých drah, brouzdaliště pro nejmenší, dětský bazén s mini skluzavkou, relaxační a výukový bazén, vířivku, různé vodní prvky, tobogán (84,5 m), wellness se třemi druhy sauny, ochlazovacím bazénkem a exteriérovou ochlazovnou, kneippovým chodníkem a dále fitness," popsal Černohous největší vychytávky, které inovace přinese.

Na novinky už reagovali i nymburští obyvatelé na sociálních sítích a moc se těší, až budou moct bazén využívat. "Bude to opravdu paráda, konečně nebudeme muset jezdit za vodními hrátkami jinam," těší se na představbu Vladimír Krátký na jedné z facebookových diskuzí.


Přidat komentář

Pro vkládání komentářů se prosím přihlašte nebo zaregistrujte.

Výhody registrace:
Při registraci si můžete zvolit unikátní přezdívku a pod ní psát příspěvky. Tuto přezdívku vám nikdo nebude moci vzít. Registrace bude do budoucna jeden z našich nástrojů k udržení diskusí v přijatelných mezích.

Při registraci si můžete zvolit unikátní přezdívku a pod ní psát příspěvky. Tuto přezdívku vám v budoucnu nikdo nebude moci vzít. Zároveň registrací dáváte souhlas se zasíláním informací a nabídek tykajících se webu Čtidoma.cz nebo jeho provozovatele či obchodních partnerů.

Redakce si ponechává právo jakýkoli nevhodný příspěvek smazat bez udání důvodu.

Jan Ferenze

Tohle mi zase smrdí nějakou korupcí, ještě že my máme doma na zahradě venkovní krytý bazén od https://www.albixon.cz/ , tak se nemusíme o tyhle "megaprojekty" starat :-) Nikdy nevěř politikům, to jsem se v té naší zemi naučil, tak snad to přinese alespoň nějaký užitek, třeba se to dětem bude líbit...