Předvolební hnus po Česku: Řvoucí prezidentova klika, arogance a další porce Zemanových nesmyslů

Od předvolebních debat prezidentských kandidátů jsme čekali lecos. Ale to, co zatím předvedly soukromé televize, je vrchol nevkusu, amaterismu a v některých případech i absolutní selhání. Setkání Jiřího Drahoše a Miloše Zemana na Primě připomínalo fotbalový zápas s naprosto zmateným a místy dost trapným rozhodčím. Dno je ještě hlouběji, než jsme si mysleli.

24.01.2018 - 07:39   |  
Rozdíl mezi prezidentskými kandidáty byl obrovský
Zobrazit fotogalerii (5)

Hned na začátku je třeba říct, že z jakýchkoli úvah vynecháme TV Barrandov. Televize Jaromíra Soukupa je všechno možné jen ne kanál pro alespoň trochu racionálně uvažující lidi, což dokazuje dlouhodobě. Je hezké pořídit si médium, ale plnit si tam dětské sny je stejné, jako kdyby se chtěl stát zajíc vlkem. Ze Soukupa zkrátka moderátor nikdy nebude a tím tuto směšnou kapitolu uzavřeme.

Debata na Primě byla zřejmou ukázkou, kam jsme za poslední roky klesli. Zatímco příznivci Drahoše se spokojili se skandováním jména svého kandidáta, obdivovatelé Zemana uráželi a bučeli dokonce i na Drahošovu manželku. Hnus!

Když si vezmeme Novu, tak nutno říct, že Ray Koranteng se snažil. Ale prostě na to, aby vedl plnohodnotnou a hlavně vyváženou debatu se současným prezidentem, nemá. Nemějme mu to za zlé, je to slušný člověk. Zatím vrchol nevkusu však předvedla televize Prima v čele s Karlem Voříškem. Produkce se zřejmě rozhodla kopírovat americké prezidentské duely. Proč ne? Ale se slabým moderátorem, který si nedokáže prosadit svou vůli, se z toho stane přehlídka skandujících čuňat a festival marnosti.

Spodina bez úcty k ženám

Už první minuty úterní debaty ukázaly, že to bude spíš Kotel Michaely Jílkové než seriózní diskuse dvou jistě inteligentních mužů. Kdo si někdy poslechl mluvu a hesla fotbalových chuligánů, je zhruba v obraze, jak to vypadalo. Ale dokonce i rowdies mají možná k něčemu úctu. Zemanova klika v hledišti klesla ještě hlouběji. Neštítila se totiž bučet a volat urážlivé poznámky i směrem k manželce Jiřího Drahoše! Ano, až sem jsme to dopracovali za posledních pět let, fuj.

Zkuste si představit, že se něco takového děje třeba v Německu nebo ve Francii. V civilizovaných zemích nemyslitelné. Ale víte co, vezměme si i to panem prezidentem milované Rusko. Kdo by se tam odvážil verbálně napadat Putinovu partnerku, skončil by na Sibiři nebo by zmizel. Možná Uganda, Salvador a podobné země. Tam však zase hrozí, že by byl podobný dobytek za drzost rozsekán mačetou někým z druhého tábora.

Když Drahoš připomněl, že Zeman řekl, že "třetina obyvatel Česká je slabá duchem, každý sedmý občan je debilní nebo dementní nebo alkoholik", současný prezident se to marně snažil přetlačit řadou nesouvisejících vět. Snažil se pomoci polopravdami o migrantech. Ale na to už mu skočili jen ti, co na rozdíl od českých soudů uvěřili, že nikdy nelže.

Úcta? Co to je?

Prima zřejmě vsadila na to, že se televizní divák zorientuje díky síle křiku a agrese. Podle toho se má asi rozhodnout, který z kandidátů debatu vyhrál. Není se určitě čemu divit, že atmosféra v Hudebním divadle Karlín byla vodou na mlýn pro Miloše Zemana, který se šikovným trikem Primy dostal do záběru už jako sedící. Na konci pořadu se však ukázalo, že bez pomoci už bohužel nedokáže ani vstát. To je ale teď vedlejší. Zeman nikdy netrpěl studem. Už vůbec ne úctou k protikandidátovi. Na stará kolena s tím rozhodně nezačne. 

Současná hlava státu dokázala místy až frenetické publikum ještě vyburcovat rádoby vtipnými poznámkami a bonmoty. Jenže to prezident k výkonu funkce opravdu nepotřebuje. Show pro návštěvníky páté cenové na Hrad nepatří, pokleslou zábavu podobného typu si obstaráme někde v zapadlém kabaretu, budeme-li mít zájem. 

Polopravdy, lži a demagogie

Slabý moderátor bohužel nedokázal zakročit nejen v době, kdy diváci uráželi Jiřího Drahoše, ale ani když se Zeman znovu dopouštěl svých klasických polopravd a nepravd. Bylo jich opět požehnaně a ještě v úterý v noci si například bývalý ministr kultury Daniel Herman na svůj twitterový účet napsal, že on zprávu BIS, o které se také v debatě mluvilo, četl. Dal tak zapravdu Drahošovi, který mluvil o sílícím vlivu ruských a čínských tajných služeb na našem území.

Karel Voříšek byl nejvíce slyšet ve chvíli, kdy pravidelně oznamoval čísla sledovanosti. Dost málo, na debatu se řádně nepřipravil a totálně propadl.

Uvidíme, čeho se dočkáme ve čtvrtek v České televizi. Co se týká kulturního chování a elementární slušnosti, selhala jak Prima, tak i Zeman. Drahoš možná doplatil na to, že je až příliš slušný a takový nerovný souboj mu je cizí. Je spousta lidí, kteří mu to budou vyčítat. Možná právem, pokud uznáme, že součástí předvolebního boje jsou i podpásovky, nepravdy a sázka na vulgarity. Když si však budeme přát slušnost, dodržování Ústavy a čestný přístup, Drahoš vyhrál na celé čáře. Zeman v tomto ohledu selhává dlouhodobě a je jen na nás, jakou částí sebe sama se necháme ovládat. Ale kdo by si přál krále Jelimana, je sám proti sobě.


Přidat komentář

Pro vkládání komentářů se prosím přihlašte nebo zaregistrujte.

Výhody registrace:
Při registraci si můžete zvolit unikátní přezdívku a pod ní psát příspěvky. Tuto přezdívku vám nikdo nebude moci vzít. Registrace bude do budoucna jeden z našich nástrojů k udržení diskusí v přijatelných mezích.

Při registraci si můžete zvolit unikátní přezdívku a pod ní psát příspěvky. Tuto přezdívku vám v budoucnu nikdo nebude moci vzít. Zároveň registrací dáváte souhlas se zasíláním informací a nabídek tykajících se webu Čtidoma.cz nebo jeho provozovatele či obchodních partnerů.

Redakce si ponechává právo jakýkoli nevhodný příspěvek smazat bez udání důvodu.

Martin Smetak (neověřeno)

Zemanovo podporovatele jsou přesně stejni jako on je to hnus banda hulvatu

Jan Novotný (neověřeno)

Plně souhlasím s článkem Martina Chalupy. Současný president by již neměl vykonávat tuto funkci , jde o ohrožení demokracie , svobody a mezinárodní orientace a postavení české republiky ve světě. Doufám, že budeme mít presidenta slušného , kterého si budeme moci vážit.
Obrázek uživatele Jiří Kusín

Jiří Kusín

Volit Drahoše je jako podřezání větve pod nohama.

Marek Suchomel (neověřeno)

Všichni pomlouvají Zemana, protože Drahoš zatím nic ve vykonávání vysoké politiky nic nedokázal a neměl příležitost něco ukázat. Zatím z debat vyplívá, že co mu řeknou jeho rádcové-zloděj Horáček a spol. to implementuje jak slabikář do společnosti. Budete se divit až díky vašemu Drahošovi přijmeme slavnostně uprchlíky a do politiky se budou prosazovat zloději našich peněz Kalousek apod. Na internetu je spoustu videí kde Drahoš veřejně mluví o přijetí Uprchlíků. Může to trvat 5, 10, třeba 20 let ale naše bezpečnost bude ohrožena, hlavně našich dětí.

Rudolf Neussar (neověřeno)

Myslím si, že by jsme si měli nejprve zcenzurov ústa a potom hovořit. Předvším je nutno dodržovat pravidla demokracie. To, co předvádějí naše komunikační prostředky je snůžka slov, co se každému hodí... Myslím si, kdyby žil Stalin, tak by určitě řekl. Mé postoje dobře zakořenily. Obecně řečeno: Strany hovoří o demokracii, demokratických volbách, ale vůbec nerespektují výsledky voleb. Nás voliče potřebují jen k volebnímu divadlu a závěry si udělají, jak se stranám hodí. Mají nás za stádo, které je mutno opíjet slovy... N.

Jiří Štangl (neověřeno)

ČT ochotně a ráda odvysílala V DEN KONÁNÍ VOLBY(!)ve všech zpravodajských pořadech jak mladí inteligentní, čestní lidé "házejí Miloše do koše (BTW: kolik asi stojí zhotovení něklolika stovek fotek pana prezidenta v životní velikosti? Kdo to financoval?) ale na druhé straně už jaksi opomněla ukázat, jak "titíž" (= mladí, ilelig.,VŠ...) nejenže bučeli, povykovali, sprostě nadávali a hrozili, ale dokonce i plivali na Fr. Ring. Čecha a jeho kolegy, když odcházeli po skončení "duelu" z Rudolfína. Inu: Objektivní, vyvážené a nestranné vysílání o našich (j)elitách!

jendys (neověřeno)

Politika byla, je a bude svinstvo a kdo to nechápe tak je naivní. To, že volby rozdělily společnost někomu velmi vyhovuje. Přemýšlejte vlastní hlavou a nenechte se ovlivňovat. Howgh

Pavel Kovář

Poslouchal jsem pozorně tuto debatu a přes veškerou snahu jsem nerozeznal, kdy řvou příznivci Zemana a kdy Drahoše. Pokud je myšlena tato přílišná slušnost Drahoše, ( https://www.youtube.com/watch?v=Mu1udSjOPJI )pak tam raději vidím Zemana. A strašit nás dnes Ruskem je něco podobného, jak nás dříve strašili západem v čele s Amerikou. Zkrátka každý má své bubáky. A kam až klesli manželé Drahošovi se svou klikou si můžete ověřit na přiloženém odkazu, a je to síla.

jaroslav pavelka

Pane Chalupo to opravdu od vás a vám podobným sedí, že mluvíte o úctě, slušnosti, sprostotě a demagogii, protože toto všichni protikandidáti a media používali proti panu prezidentovi Zemanovi !!!!! Hnusné lži např. o rakovině pana prezdenta, volání o vyšetření neurologem, že pan prezident Zeman není svéprávný CO TO JE od vás a vám podobným, JE TO HYENIZMUS !!!!! Tohle co předvádíte je ukázka vaší MALOSTI, UBOHOSTI a SPROSTOTY !!!!!!!

Jirka Novák (neověřeno)

Miloš je s prominutím dobytek a stejně tak jeho voliči. :/ Je mi zle z toho, jak to u nás v ČR vypadá. Alkoholik a lhář prezidentem...

Josef Pavliš (neověřeno)

Dobrý večer,prošel jsem si období normalizace.¨To co jsme si mohly myslet,nám určovala vládnoucí třída "STB".Znovu prožíváme podobné období. jediný rozdíl je,že místo (STB) jsou tu novináři, kteří nám diktují co si můžeme myslet a co není přípustné.Není zde prostor pro odlišný názor.Lidi s jiným smýšlením je třeba označit a posléze eliminovat.Pro čistotu evropské rasy.