Jak je na tom vaše mzda, jste nad nebo pod průměrem?

Průměrná hrubá mzda Středočechů vzrostla ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku meziročně o 8,3 procenta na 31 951 korun. Lidem tak přibylo na výplatních páskách v průměru 2 448 Kč. Reálně po zahrnutí růstu spotřebitelských cen měsíční výdělek vzrostl o 5,6 procenta.

10.03.2018 - 16:45   |  
Platí stále, že řemeslo má zlaté dno?
Zobrazit fotogalerii (3)

Středočeský kraj je výší výdělků na druhém místě za Prahou, kde lidé berou průměrně 39 173 korun. Středočeši mají spolu s Pražany na výplatních páskách více než celostátní průměr. Lidé z ostatních regionů mají mzdy pod tímto průměrem.

Průměrná mzda za celý rok 2017 činila v kraji 29 917 korun a meziročně vzrostla o 2 152 Kč, tedy o 7,8 procenta.

Mzdy ve čtvrtém čtvrtletí vzrostly ve všech regionech, nejvíce v Karlovarském kraji, kde se zvýšily o 9,3 procenta. Naopak nejmenší procentuální nárůst statistici zaznamenali v Praze, a to o 6,6 procenta. V celém Česku průměrná hrubá měsíční mzda ve čtvrtém čtvrtletí meziročně vzrostla o osm procent na 31 646 korun. Vyplývá to z údajů, které zveřejnil Český statistický úřad.

Růst české ekonomiky se odráží ve vyšší zaměstnanosti. Průměrný počet zaměstnanců ve Středočeském kraji se ve čtvrtém čtvrtletí meziročně zvýšil o 2,6 procenta na 412 000 lidí. Sehnat nové pracovníky je ale pro firmy velmi náročné. Velký počet zaměstnanců hledají například středočeské firmy automobilového průmyslu včetně automobilky Škoda Auto.

České spedice mají kličku, jak nevyplácet řidičům západní mzdy. Více čtěte zde.

Přidat komentář

Pro vkládání komentářů se prosím přihlašte nebo zaregistrujte.

Výhody registrace:
Při registraci si můžete zvolit unikátní přezdívku a pod ní psát příspěvky. Tuto přezdívku vám nikdo nebude moci vzít. Registrace bude do budoucna jeden z našich nástrojů k udržení diskusí v přijatelných mezích.

Při registraci si můžete zvolit unikátní přezdívku a pod ní psát příspěvky. Tuto přezdívku vám v budoucnu nikdo nebude moci vzít. Zároveň registrací dáváte souhlas se zasíláním informací a nabídek tykajících se webu Čtidoma.cz nebo jeho provozovatele či obchodních partnerů.

Redakce si ponechává právo jakýkoli nevhodný příspěvek smazat bez udání důvodu.

kokot (neověřeno)

Vy jste uslitany ,ve svem okoli nikoho s takovym pruměrem nemám.

vyser si (neověřeno)

tyto prumery vypocítava bud obrovsky hloupi hnup nebo obrovsky velky lhar...je to lez a sam to vis:-)

andy (neověřeno)

Hňup je ten, který tyhle peníze nemá, protože je to blbá lopata, která píše ve slově hloupý měkké i :)))...fakt se nedivím, že bereš pár šupů, borče :)))))

zemlbaba (neověřeno)

Tak hlavně kdo tvrdí, že to tak není, tak je zřejmě negramotný, protože se to dá během pár vteřin vygooglit. Nakonec, i v tom článku se jasně píše, že jsou to údaje statistického úřadu...ale tak když tu máme popírače holokaustu a voliče Zemana, proč bychom nemohli mít popírače čísel...

zemi (neověřeno)

Ono když někdo dělá za patnáct hrubého, pak čumí, kolik se dá vydělat...chápu to...ale místo držkování a závisti by to chtělo zvednout zadky a začít makat, pak můžete mít prachy...

Chuan Perverez (neověřeno)

andy:Co to je za povolání "blbá lopata".Asi neznáš mapu vejtaho.

Blanka (neověřeno)

Dá se toho dosáhnout ale chce to nějaký ten přesčas vlastní zkušenost

Bára (neověřeno)

Uráží mě,ze můžete napsat kdo dělá za 15 tak at zvedne zadek a jde dělat... Pracuji jako pecovatleka,prace náročná (alzheimer centrum),12 ti hodinové směny..,a dělám za 16.080,-.,práce mám dvě...(+duchodak),takže na zadku nesedim a peníze nemám taky....jen dobrý pocit,ze ma.prace ma smysl,snad ji nebudete potebovat "zemi"

pavel c. (neověřeno)

Pokud je to v hrubým, tak se tomu skoro i blížim, ale zajímal by mě průměrnývýdělek bez započtení té honorace ve Strakově akademii, a jiných státních činitelů s horentními platy za nicnedělání, nebo dělání z občana obří pánské, resp. dámské přirození...

Pinďa (neověřeno)

Nesmíte zapomínat na plat managerů (cca 500.000,- Kč/ měsíc), kteří se započítávají do průměrů.

Matylda (neověřeno)

Chodím do práce na dvanáctky, ještě na brigády na vůbec nejsem líná zvednout prdel,ale ani tak na průměrnou měsíční mzdu nedosáhnou!Kde je podle Vás co píšete komentáře chyba?

Marek (neověřeno)

Pánové, dělám svářeče a průměrně jsem v práci cca 200 - 280h měsíčně. Oněch 31 hrubého ani nemám napsáno na výplatní pásce. Natož v čistém. Jo a mimochodem, nedělám v nějaké malé zabšklé firmě. Pracuji pro Iv..co (Evropského "lídra" ve výrobě a prodeji autobusů). Jejich sliby, jak nám přidají apod. zůstávají jen sliby. Místo toho, tam akorát zvou (verbeš z východu), od které si slibují jak doplní nedostatek zaměstnanců. A realita ? Čech tam mnohdy pracuje i za ně. A výplaty ? Naše neměnné a jejich (téměř) dvojnásobné. Pane Andy, rád bych viděl Vás, jak budete spokojeně svářet celý den a doma si pak říct, jak jsem spokojen, když dostanu 20 čistého. A idiot z východu dostane základ 25, česky neumí, výkresy číst neumí !! Byl by jste spokojen, být na mém místě ? ... btw. ten mi tu napište klasické fráze, já bych tu práci nedělal apod. Budu to stejně hloupě přecházet, jako Vaše fráze, že jsem jen hloupá lopata ! Ty hlupáku, očividně ani nevíš jak vypadá práce ! Hňupe !!!

Karel Krejsa (neověřeno)

Pardubický kraj, okres Ústí nad Orlicí, práce jako obsluha bagru, hrubá mzda 20 000,-Kč.

Tom (neověřeno)

Škola žádná, jazyk žádný, speciální dovednost žádná, ale každej by chtěl 40 tisíc na pásce :) Sorry, ale kdo si dnes nevydělá ani dvacku hrubého, měl by se nad sebou VELMI vážně zamyslet. A to nemluvím o Praze.

bývalý student (neověřeno)

Začal jsem podnikat na střední škole v 4.ročníku. Po roce mě nic nenutí hledat práci a určitě se na 31 tis. dostanu s přehledem. Nepracujte těžce ale chytře popřípadě není nic jednoduššího než práci změnit za lépe ohodnocenou, asi na to těžko bude lepší doba.

P@veL (neověřeno)

Pane Marku, když Vás práce kterou děláte “neuživí”, tak proč nejdete dělat nějakou jinou???

DanielD (neověřeno)

Nevím jak vy,ale já jsem daleko nad průměrem této mzdy.. A musím se přiznat,že čím víc peněz. Tím málo. Vydělam si dost peněz,že nevím co s tím. Teď jsem si koupil novou Mazdu CX-5. Prostě auto který jsem chtěl.Je to jednoduchý..Stačí pořádně dělat svoji práci a né si pořád stežovat.Mám dvě děti kterým dám vše co potřebují. Aby jste si nemysleli,že nemám žádný závazky. Starám se o celou rodinu a i tak mám dost peněz abych je mohl utrácet. Ano,jsem nad průměrem..

Michal Tichý (neověřeno)

Dobrý den, je mi 28 a dělám u firmy České dráhy a.s. A pracují jako vedoucí posunu. Základ mám 21400. Kdybych nedělal měsíčně 5 nebo 6 šichet navíc beru jen kolem 21000 čistého. Ale díky prescasum mám 45000 v hrubým měsíčně, ale je to na úkor času stráveného s manželkou a dětmi. Ty peníze a přesčasy ale za pocit že zabezpečil a uživim rodinu stojí. Ale za pár let zjistím jak díky tomu utíká život a že sem přišel o spoustu času strávený s dětmi který nevrátim. Bohužel. A to je ten problém. Statisticky urad bere čísla z toho kolik lidí vydělávají ne z toho kolik mají opravdu na smlouvě za vypracované klasické hodiny. Poté by ten průměr hodne klesl. Tipoval bych že o 6-10 tisíc by průměr klesl kdyby brali opravdový čísla z platu co firmy nabízí vše zdražuje a platy proti cenám v obchodech dle mého názoru jsou podhodnocený a dost. A teď do mě troubove. Kritizujte. Za názor

secred10 (neověřeno)

Já jsem si vyběhal invalidní důchod na hlavu.Mám nájem za 14500kč vše mi platí sociálka+mám 5500kč důchod.Chodím dělat na černo za 7800kč měsíčně a mám se dobře.Do práce chodím ob dva dny na 4 hodky.Já vím,je to pakec makat každý den za pár korun,ale chce to myslet.......Budou z vás otroci a nikdo vám nepomůže:)

tomíno (neověřeno)

ahoj lidi...no vidím, že spousta lidí neví co je hrubá mzda a plete si ji s čistou mzdou, ale budiž...pravda je, že naše firmy raději zaplatí ukrajince apod., než aby přidaly na mzdě a zaplatili kvalifikovanou českou pracovní sílu...je přece tak jednoduché toto omezit zákonem o zaměstnanosti nebo jiným, že?...no ono se nechce, vždyť cizinec chce dělat spousty přesčasů, celé víkendy, svátky a tak...on se totiž po práci nemusí starat o dům, zahradu, zvládnout výchovu dětí a další věci, tak co by dělal na ubytovně kterou kolikrát má zdarma a nedá za ubytování a energie ani korunu...my, co toto musíme zvládat, máme kolikrát dvě zaměstnání, abychom vše utáhli a žili o něco lépe než bezdomovci...a vy, co pracujete za velké peníze na manažerských postech, si uvědomte, že někdo musí dělat i tu obyčejnou práci na poli, v prodejně, popeláře a tak, aby jste měli i vy své pohodlí a není důvod aby se tito lidé, bez kterých by to také nešlo, měli mnohem hůře než ti co jsou na vyšších postech...každá práce je důležitá a bez ní by systém zkolaboval a každá má svá úskalí, jedni mají více stresu, jiní mají špatné podmínky a špínu, nebo třeba zimu atd...lidé s vysokými platy by si měli uvědomit, že bez ostatních to nejde a své bohatství by bez nich neměli a tudíž by se měli zaměřit na to aby i jejich lidé se měli lépe...tak češi začněte myslet jako lidi a né jako hyjeny co si urvou vše jen pro sebe...pa

Tomas1 (neověřeno)

To kdyz ctu,tak me to dokaze vytocit!!tak at ten prumer daji kazdymu slusnymu cloveku ktere dela!!za co delam to uz ma aji duchodce!kdybych nejezdil jeste brigadne autobusem tak nam asi spadne barak na hlavu jezdime 20let starym autem!

Lukáš (neověřeno)

Blanka: přesčas ano, pokud Vám to firma dovolí.

Typek (neověřeno)

Tak zaprve, prumer je opravdu na nic. Dulezitejsi je medián a ten je cca 27k Kč hrubeho. Tedy ti z vas co maji na vyplatnici mene nez 27k hrubeho(bez prescasu) ,berou mene nez polovina naroda. To je zkratka fakt s kterym se musi vase ego smirit. Muzete prskat a vztekat se jak male decka, ale fakta jsou fakta. Potom tu spousta lidi breci jak maka 1000 hodin mesicne a stejne si vydelaji prd. To je normalni. Ja kdyz budu cely mesic machat kolem sebe lopatou, tak mi za to taky nikdo moc neda. Podivejte se na svou praci a uprime se zeptejte : “Jsem lehce nahraditelny? Co mam za specialni dovednosti, ze umim vykonavat tuto praci prave ja?”. Pokud je odpoved ze vasi praci muze delat po mesici zaskoleni kazdy, jste vprdeli. Nic neumite, jen prodavate svuj cas. Ruzne lopaty, pecovatelky,telemarketing,prodavacky,ridici apod. Jsou jasnou ukazkou. Proc by vam mel nekdo platit za to co muze delat kazdy? Vzdy se misto vas najde nekdo levnejsi. Je treba vzdelani a specializace v necem co jen tak nekdo neumi, pak se teprve zacnou penize hrnout. Dalsi moznosti je zacit podnikat a prave vyuzivat tyhle neschopne lopaty a kupovat si za par slupek jejich cas pro sve zbohatnuti. Ja delam na sebe, mam vejsku, jsem programator, pracuju doma, jezdim kazdy rok v zime na 2 mesice do tepla, delam kdy a kde chci, bavi me to, vydelavam cca 180k cisteho/mesic. Umim totiz to co malo lidi v republice. To je veskera veda. Mejte se hezky, moc se nevtekejte a snazte si uvedomit ze za svuj posrany zivot a nizke platy si muzete vzdy jen vy sami.

Buřt (neověřeno)

Me je s toho prumerovani zle. Mam na konte 5 mega, do prace nechodim. Presto je prumer na prd. Jeden by rek, ze je tady dobry bydlo. Ve Svajcu maji manager days, kdy delnos dela manazera a manazer delnose, vymenej si posty. Hadejte, kdo to vzda driv ;-) delnos! Jelikoz se neucil!

Veronika (neověřeno)

Docela to sedí, mám hrubou měsíční mzdu 40 000czk (pracuji jako junior CEO pro významnou českou firmu), ale vydělávám ve svém věku (24) více než moji vrstevníci nebo přátelé.

karel macecek (neověřeno)

pokud jsou takove penize,taky na severni morave a kde tak tam nastoupim.A nebudu muset dojizdet do prace 1000km nap.dortmund

Elektrikář petr (neověřeno)

Jako servisní technik elektro slaboproud i silnoproud, ve 32 letech beru 40000kč čistého. Osobní náklady na pásce jsou kolem 80000kc. K tomu máme nová auta i k soukromému užívání. Mimochodem jsem jen vyučený elektrikář. Chce to jen hledat. Já naštěstí hledat nemusel. Pracovat jsem v tomto oboru začal už jako student na učňáku.

nečum trotle (neověřeno)

ten pruměr je vypočítanej z vyžírku státu uřednickych šmejdu každej takovej by potřeboval ochutnat mojí kovadlinu

Morlor (neověřeno)

Jsem v šoku hlavně z těch komentářů od lidí co tvrdí, že mají celostátní průměr nebo i víc. Nezávidím vám váš plat (pokud ho tedy opravdu máte), ale hodně mi vadí když se někdo takto arogantní naváží do lidí s méně placenou profesí. Uvědomte si že bez takových profesí by naše ekonomika šla do kopru. Argumenty že neznají jazyk, nemají školy, nejsou specialisté atp zde nemůže a nesmí převážit. Vždyť všichni ti co si říkají specialista, manažer, IT a jim podobní by bez těch podle vás podřadných profesí (lopat) ani nemohli existovat. Ti svářeči, prodavačky, zedníci, dělníci v montovnách a pod. profesích vydělávají na váš vysoký plat. Oni tvoří, vy ne. Nebudu zde psát jaký plat mám já, ale chci jen poukázat na to, že platové nůžky jsou otevřeny tedy hrozivě.

Zann (neověřeno)

Možná by bylo dobré vždycky uvést, že se jedná o HRUBOU mzdu. Stát si prostě potřebuje honit triko a tak tzv. statistické údaje uvádějí tyhle nic neříkající vysoká čísla. Za hrubou mzdu si nikdo nic nekoupí a je tedy úplně zbytečné jí řešit. Lidi zajímají peníze které jim přistanou na účtech a hlavně výše té částky, která se nazývá daň ze mzdy o kterou je stát okrade aby ji pak rozdal nepřízpůsobivým, migrantům a jiné neužitečné verbeži a nebo jí prom*dal jinde. Ve skutečnosti je to tedy tak, že pokud někdo dosáhne na ten průměr (a to fakt nemíním diskutovat o tom jak ho kdo z čeho vlastně vypočítal) tak mu v kapse fakticky zbude 24 tisíc a to už tak dobře v novinách nevypadá a hlavně, je na tom krásně vidět, jak vás stát mrknutím oka ojebe skoro o třetinu vašich peněz ...

Jelenovec (neověřeno)

Zkoušeli jste místo stěžování na internetu zajít za šéfem a říct mu o zvýšení mzdy? V tom bude možná ten problém... Lidi nejsou, nabírání a zaškolení Vaší náhrady je až neuvěřitelně neekonomické a pokud svoji práci děláte dobře většinou se prostor pro vyjednávání najde. Pokud jste netáhlo doporučuju nevyjednávat, ale ohledně platů pořád brečet a otravovat. Vyhodit Vás dneska stejně nevyhodí, ale šéfa to nebude bavit poslouchat tak Vám něco přihodí aspoň ať už držíte hubu. A nebo choďte nasraní do práce a zaměstnavateli nic neříkejte. Postěžujte si kolegům na přestávce a pak se zase vraťte k pásu. Akorát si uvědomte, že Vaši kolegové Vám přidají tak akorát práce.

Jiri D. (neověřeno)

Na průměrnou mzdu sice dosáhnu, ale za cenu práce v nepřetržitém provozu. Nedělám úplně běžnou práci, kvalifikace je tu dost žádoucí (průmyslová automatizace a údržba strojů v nadnárodním německém podniku na Vysočině). Když si odečtu víkendy, svátky, noční... Tak mám základ 23000 hrubého... Takže sice někdo řve, že tu beru "hodně" peněz (23-25k čistého), ale za cenu, že skoro nevidím svého malého syna a manželku...

Sporr vlad (neověřeno)

Jak si přičítám komentáře,nad některými zůstal zozum stát.Zvlaste na floutkem,který dělá praci,kterou nikdo neumí.Jako IT pracovník, správně pracovník.V systému naší ekonomické země.Ostatni jsou hlupáci,že dělají práci,kde ho druhý hned nahradí.Pohrdani lidmi,co nemají školy atd.Hnus.Tak až ty floutka budeš chtít opravit auto,postavit barák,koupit si věci či občerstvení,tak nevím kam půjdeš.Za těmi podřadnými hlupáky.Ty si arogantní h...Problém je někde jinde,v systému.

milan (neověřeno)

já těm číslům věřím je mi 26 a jsem lopata a mam 35 občas i 48 000 hrubého stačí jen makat

kandidát na nob... (neověřeno)

Pro všechny zdejší žvanily, zkuste si zajít na pracák, kolik tam najdete pracovních míst za 30 papírů a vejš. A kdyby tu nebyly všechny ty lopaty na který nadáváte, tak byste ťukali do těch svejch klávesnic někde na louce a né ve vytopenym kanclu, a nebo byste se z nutnosti sami stali lopatama, abyste neumřeli hlady a neumrzli už v listopadu. Pro vás, co se oháníte číslama, mám skvělý nápad. Mě totiž čísla říkají, že když sníte každý den o jedno kuře víc, tak nějaké hladovějící dítě, z rozvojové země, sní ten den půlku kuřete. Mám pocit, že 10 milionů čechů s platem nad 30 tisíc, může takto nakrmit spoustu hladovějících černoušků. A co teprve zbytek evropy, s většími průměrnými platy! Možá byste také mohli přestat kouřit, protože podle statistiky, půlku vašich cigaret musí vyhulit nějaký ubohý podviživený dítě z Afriky. Toliko k vypovídací hodnotě statistických údajů. Já si teď půjdu vychlastat svůj statistický podíl piva, i když jsem abstinent, co mi taky zbývá, čísla přece hovoří jasně........

Petr Parléř (neověřeno)

Je to nehorázný způsob jak oblbovat lidi.Já jsem si vygoogloval platy poslanců a zjistil jsem,že např.taková M.Wernerová-ČSSD,bere měsíčně přes 200 000.-Kč.V životě jsem ji neslyšel v poslanecké sněmovně něco říci.Oni sice mají platy jak napsáno,ale to se dělá tak,že se otevře druhá kancelář v Chebu a hup,dvojnásobné výdaje.Přitom má kancelář v K.Varech,kde ji nenajdete a v Chebu také ne.Takto se dělají ty jejich lži a slavné průměry.

Martin D. (neověřeno)

Zdravím, když tady čtu ty komentáře, tak je mi z toho na brečení. Vydělávám přes 30tis v čistém,ale chodím víkendy, noční, svátky, přesčasy a to vše v 12.kovém režimu. Otázka je jestli, těch pár korun navíc stojí za to si ničit zdraví, proti těm, kteří chodí, jen ranní a v životě by nešli NS. V podstatě chci, jen říct, že jsme všecí, jen NÁSTROJEM MOCNÝCH, kteří ty prachy fakt mají....

Balů (neověřeno)

Ano chátro sobota - hybaj na panské, pardon na kapitalistické a makat a soboty + neděle, aby byly přesčasy a i stát měl větší daně......proč nedat bubákům vice agentury také potřebují vydělat a celé to jde do nákladů o bubáka se nemusíš starat nechceš ho dodají jiný kus....chátro makej a nevystrkuj hlavu a že vydělá pražská kavárna víc jak venkov, jsou přece chytřejší než burani co jim čouhá sláma z bot, nejlepší je dělat umění za dotace a za státní a ne makat jako vesničani.....

hanybany (neověřeno)

Nebydlím v Praze, vydělávám 60 tisíc. Proč tu blábolíte o Pražské kavárně vážně nechápu. Dělala jsem za 20 hrubého, pak jsem si řekla, že takhle ne a začala na sobě makat. Tohle je výsledek...tak neplakejte, běžte makat a ono to možná půjde. A jen pro info, dělám na sebe, žádné přesčasy ve fabrice nebo co se tu někdo snaží nabulíkovat...bez práce nejsou koláče

Typek (neověřeno)

Pro vsechny co tu melou o tom ze ty lopaty, pokladni a uklizecky nekdo delat prece musi. Ano musi, ale ne za ty prachy co je delaji. Nesnazte si sami sobe namluvit ze vy vlastne tu prodavacku delate, protoze ji holt nekdo delat musi, tak ste se obetovali za 15ku mesicne a pipete jak gumy rohliky. Ano mohli byste byt programatori, manazeri apod. Ale vy nechcete protoze nekdo ty zachody uklizet preci musi. Bullshit! Delate to proto, ze na vas tahle prace zbyla a jeste k tomu dostavate hovno plat. A proc? Protoze se najdou mraky lidi co nic neumi a radi to vezmou za vas. Ja bych taky delal uklizecku za 200k mesicne, ale ty prachy mi nikdo neda, protoze se misto me najde DOBROVOLNÍK, co to same bude delat za 15k mesicne. Toje zasadni. Vy dobrovolne delate za takovehle prachy protoze nic jineho neumite. Toto neni pomlouvani neni provokace. Toto je fakt ktery si nechcete priznat, protoze by to vase ego neuneslo. A proto si vymyslite historky o tom, jak to prece nekdo delat musi a vy ste ti mucednici co tento system drzi pohromade. Priznejte sami sobe pravdu, to je prvni krok ke zmene!

Milan Pešák

No zajímavý článek. Před rokem jsem nastoupil na nové místo a nástupní plat byl +,- 10 000,- čistého. Jinými slovy jsem si jako řidič "vydělal" minimální mzdu. Po roce, i když došlo ke zvýšení minimální mzdy mám zase 10 000,- čistého. To nechápu. Kde udělali soudruzi z NDR chybu. A věřte mi, to si nedělám srandu.

Lukas (neověřeno)

Dobrý den , bohužel musím konstatovat , že jsem asi taky uplnej nymand, protoze na tyhle cisla v clanku rozhodne nedosahnu a to mam 13 letou praxi , 10 prukazu , dvoje statnice.Bohuzel doba , kdy byly dobre placene zlate ceske rucicky je davno pryc.az se ta doba vrati , že se zaplati dobre primo remeslnimk co praci odvedl a ne ten predak -lobista , pak se budeme mit dobre.Borce , ty coo delas na komplu , ty jen muzes byt rad , že je takova doba.Sam si nevymenis ani zarovku na wc,ale hlavne ze delas stupidni aplikace a vytahujes se platem..

pavel c. (neověřeno)

Když to tu tak pozoruju, tak všichni co mají dobré zaměstnání, machrujou jak se to dá... Ano, neberu jim to, ale kolik těchdle "super míst" je? Každé druhé to nebude... Dělám servis strojů a náklaďáků, něco ošulim, a může to skončit tragicky.. Je to snad podřadná práce? Nebo pro nevzdělance? Kvalifikaci mám, jazyky, a stejně se nedostanu v čistým přes dvacet, a to živim rodinu, atd.. Mohl bych jít jinam, ale proč? Když se bavim s mechanikama z jiných dealerství, jsou na tom kolikrát i hůř, a to jsou specialisti.. Takže si odpusťte ty komenty typu "jste hloupí, hledejte, někdo Vás zaplatí".. Nehodlám dojíždět za prací 100 nebo 200 km, nebo být týden v háji a rodinu vidět jen o weekendu... To radši budu dál kmitat za to, co mám, ale budu vidět vyrůstat své děti, a nebudu pro ně jen víkendový strejda z nemajnic...

nalim (neověřeno)

Spocitejte prumner platy delniku a ne s papalasema kolik vam udela prumner a rekl bych tak 10000kc max.

levvin (neověřeno)

Ještě v padesátých letech minulého století bylo anglické sloveso to manage překládáno jako nějak prostě udělat/vyřešit problém. Dnes je na prvním významu slovesa to manage řídit/vést. A tady to je. Manageři jsou často nevzdělaní opovážlivci (s vizáží nedomrlého zkrachovalého studenta a bezdomovce v jednom), kteří jsou schopni všeho a jdou přes mrtvoly; systém chci to a jde to - víc mě nezajímá. Jako v té pohádce Císařovy nové šaty. Nikdo se neptal na kvalifikaci toho zázračného krejčího, co se oháněl efektivitou, jedinečností a uměním... Vždyť v českých vězeních je více kontroverzních managerů, než vrahů, lupičů, neplatičů alimentů, pirátů silnic spolu s prostitutkami, dealery a drogovými bossy a feťáky dohromady. Národe! Řekněme už nahlas konečně to, že nás "organizovaný managing" (nenažering), ožebračil donaha, ba až na kost... Amen

Luděk (neověřeno)

Nevím,proč se zde napadáte a nadáváte si do ,,lopat". Záleží na oblasti ( článek mluví o Střed. kraji - tam to žene Škoda nahoru).Schválně jsem se šel podívat na výplatnici.V listopadu 37 500 hr.,čis. 27 500 za 170 hod., v lednu 2018 39 400 hrubého a čistého 28 400 za 175 hodin. Moc přesčasových hodin tam nevidím.

sys (neověřeno)

Morlor: Napsal jsi to tak, jak to doopravdy na světě je. Takových, jako jsi TY si vážím. Čus.

blbstejn (neověřeno)

32000 hrubeho ta mozna kancelarske krysy ne obycejny delnik

Tom (neověřeno)

Je mi lito tech lidi co na prumernou mzdu nedosahnou. Ale pracuji v oboru o kterem jsem nic pred 2 lety nevedel. Snahou a trpelivosti jsem se za 2 roky posunul karierne a platove z 20000kc hrubeho na 45000kc hrubeho. Myslim, ze je jen na kazdem z nas jake si to udelame. Nic neni nerealne. Sam jsem pred nastupem do teto firmy pracoval pro statni slozky za 15000kc hrubeho a jednou jsem rekl stop a sel jsem za lepsim.

Maximus (neověřeno)

Je vydet že spousta lidí žije mimo realitu a neuvědomují si že i v dnešní době dělá spousty lidí za minimální mzdu a kolikrát fyzicky tak náročnou že už nezbývá síla eště chodit do druhé práce

Stránky