Jak je na tom vaše mzda, jste nad nebo pod průměrem?

Průměrná hrubá mzda Středočechů vzrostla ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku meziročně o 8,3 procenta na 31 951 korun. Lidem tak přibylo na výplatních páskách v průměru 2 448 Kč. Reálně po zahrnutí růstu spotřebitelských cen měsíční výdělek vzrostl o 5,6 procenta.

10.03.2018 - 16:45   |  
Platí stále, že řemeslo má zlaté dno?
Zobrazit fotogalerii (3)

Středočeský kraj je výší výdělků na druhém místě za Prahou, kde lidé berou průměrně 39 173 korun. Středočeši mají spolu s Pražany na výplatních páskách více než celostátní průměr. Lidé z ostatních regionů mají mzdy pod tímto průměrem.

Průměrná mzda za celý rok 2017 činila v kraji 29 917 korun a meziročně vzrostla o 2 152 Kč, tedy o 7,8 procenta.

Mzdy ve čtvrtém čtvrtletí vzrostly ve všech regionech, nejvíce v Karlovarském kraji, kde se zvýšily o 9,3 procenta. Naopak nejmenší procentuální nárůst statistici zaznamenali v Praze, a to o 6,6 procenta. V celém Česku průměrná hrubá měsíční mzda ve čtvrtém čtvrtletí meziročně vzrostla o osm procent na 31 646 korun. Vyplývá to z údajů, které zveřejnil Český statistický úřad.

Růst české ekonomiky se odráží ve vyšší zaměstnanosti. Průměrný počet zaměstnanců ve Středočeském kraji se ve čtvrtém čtvrtletí meziročně zvýšil o 2,6 procenta na 412 000 lidí. Sehnat nové pracovníky je ale pro firmy velmi náročné. Velký počet zaměstnanců hledají například středočeské firmy automobilového průmyslu včetně automobilky Škoda Auto.

České spedice mají kličku, jak nevyplácet řidičům západní mzdy. Více čtěte zde.

Přidat komentář

Pro vkládání komentářů se prosím přihlašte nebo zaregistrujte.

Výhody registrace:
Při registraci si můžete zvolit unikátní přezdívku a pod ní psát příspěvky. Tuto přezdívku vám nikdo nebude moci vzít. Registrace bude do budoucna jeden z našich nástrojů k udržení diskusí v přijatelných mezích.

Při registraci si můžete zvolit unikátní přezdívku a pod ní psát příspěvky. Tuto přezdívku vám v budoucnu nikdo nebude moci vzít. Zároveň registrací dáváte souhlas se zasíláním informací a nabídek tykajících se webu Čtidoma.cz nebo jeho provozovatele či obchodních partnerů.

Redakce si ponechává právo jakýkoli nevhodný příspěvek smazat bez udání důvodu.

P@veL (neověřeno)

Sorry, ale jestli někdo dělá za minimální mzdu, je to jen jeho problém!!! Každý máme svůj život ve svých rukách a jen na nás záleží, jestli máme odvahu na změnu

Skala (neověřeno)

Pokud je člověk mladý, zdravý, má nějaký talent nebo umí něco velmi dobře ve zvoleném oboru pro který se rozhodne a ta práce ho ještě navíc baví .. proč ne. Může vydělávat i více než je ten průměr, ale v tom článku - protože se jedná o statistickou informaci a né informaci která platí obecně v celé populaci ČR - měli by uvádět výši ,,průměrné mzdy, kterou dosahuje těch zbývajících dolních cca 80% obyvatel české republiky. PROČ ? - Protože TÉ ,,průměrné mzdy,, dnes stěží dosáhne cca 15 % občanů. A já vím o čem mluvím. Pokud před 89 bylo uváděno, že je průměrná mzda cca 3500 kč tak této mzdy skutečně dosahovalo 75 až 80% lidí. A pokud by jste dnes chtěli mít stejnou kupní hodnotu, museli by jste brát minimálně ... alespoň 35000 korun, a to nemluvím o kvalitě potravin tehdá a ,,potravin ,, dnes. Viz co nám dnes za potraviny servíruje ,,Sorry jako,, a nebo co nám dovážejí ze spřáteleného Polska Němečtí soudruzi kterým patří ,,naše suprmarkety,, . Good LUck

Stránky