Mravenci musí pryč! Zbavit se jich lze účinně i bez chemie

Nejdůležitějším faktorem v boji s mravenci v domácnosti je určitě prevence. Základem je správné uchovávání potravin. Pokud ale už doma mravence máte, zkuste nejprve použít přírodní látky. K chemii přejděte až po vyzkoušení osvědčených rad. Myslete na to, že chemické látky mohou znamenat nebezpečí pro děti i domácí mazlíčky.

22.06.2018 - 06:30   |  
Mravenců se lze zbavit i přírodní cestou
Zobrazit fotogalerii (5)

Jako u všeho je pro boj s mravenci v domácnosti nejlepší prevence. Správným uchováváním potravin, které mravencům chutnají, můžete úplně zamezit jejich vniknutí k vám domů. Pokud budete mít cukr, mouku, med a podobné potraviny uzavřené ve skleněných dózách a sladké nápoje a šťávy v zašroubovaných PET lahvích, odpadky dobře uzavřené a ovoce uchované ve spíži či ledničce, udělali jste po této stránce maximum. Dále se musí myslet na pravidelný úklid, kdy nebudeme nechávat rozsypaný cukr na stole a všude drobečky od pečiva.

Kyselina mravenčí je velmi prospěšný zabiják různých roztočů, a proto ji využívají včelaři k boji s varroázou.

Přírodní prostředky proti mravencům

Na trhu existuje velké množství různých prostředků proti mravencům a dalšímu hmyzu - od úplně chemických až po ty, které jsou přírodnějšího složení. Je třeba číst informace na obalech. My se ale zaměříme na možnosti, jak se zbavit mravenců zcela přírodní a osvědčenou cestou.

Udělejte si slanou cestičku a vše, kde se mravenci nacházejí, posypte solí. Sůl jako základní odpuzovač funguje velmi účinně. Nezapomeňte ani na přístupové cesty (okna, dveře a další). Pokud patříte mezi milovníky kávy, tak podobný účinek jako sůl má i mletá káva. Postupujte úplně stejně jako u soli.

Další cestičky si můžete vytvořit i ze slupek od okurek, i těm se mravenci vyhnou. Máta mravencům rovněž nevoní. Můžete spojit hezké s užitečným a rozmístit si kolem domu truhlíky nebo květináče s mátou, až přijde ten správný čas, mátu nastříhejte a usušte. Sušená máta se dá použít i jako bylinný čaj proti nevolnostem různého typu a dalším obtížím. Dobře funguje rovněž mátový olej. Jako velmi příjemný aromatický prostředek, odpuzující mravence, uvedeme i skořici. Použijte mletou přímo do oken i ke vchodům a po domě či bytě umístěte pár kousků celé skořice.

Mravenci bytostně nesnášejí i hřebíček, stačí jich pár rozmístit po bytě a po první návštěvě se už nevrátí.

Octový postřik dokáže mravence i zabít

Radikálnější krok učiníte v okamžiku, kdy použijete k odstranění mravenců jakýkoliv ocet nebo citrón, protože obecně mravenci nesnášejí kyselé prostředí. Ocet má dokonce silné fungicidní a insekticidní vlastnosti, takže dokáže mravence zabíjet. Máte-li silně zamořené prostředí, použijte octovou vodu na vytření všech míst, abyste tak předešli jejich návratu. Pro přímou aplikaci na mravence použijte rozprašovač.

Rajčata proti nádorovým onemocněním i jako repelent proti škůdcům a komárům - více čtěte ZDE.

Přidat komentář

Pro vkládání komentářů se prosím přihlašte nebo zaregistrujte.

Výhody registrace:
Při registraci si můžete zvolit unikátní přezdívku a pod ní psát příspěvky. Tuto přezdívku vám nikdo nebude moci vzít. Registrace bude do budoucna jeden z našich nástrojů k udržení diskusí v přijatelných mezích.

Při registraci si můžete zvolit unikátní přezdívku a pod ní psát příspěvky. Tuto přezdívku vám v budoucnu nikdo nebude moci vzít. Zároveň registrací dáváte souhlas se zasíláním informací a nabídek tykajících se webu Čtidoma.cz nebo jeho provozovatele či obchodních partnerů.

Redakce si ponechává právo jakýkoli nevhodný příspěvek smazat bez udání důvodu.

draha dolakova

na mravence skořice hřebíček je hloupost. vyzkoušela jsem všechny přírodní prostředky z netu a ani jeden nezabral. musela jsem koupit takove krabičky ATAK se to jmenuje,kde se odlomí plastove vchody do krabičky atd. za čtyři dny mravenci zmizeli.