Jak rekonstruovat koupelnu bez bourání? S velkoformátovým obkladem

Chystáte se rekonstruovat vaši koupelnu, nebo kuchyň a vyzdobit ji novými obklady? A děsíte se toho, že bude nutné staré obklady vybourat, což sebou přinese spoustu nepořádku. Pokud se chcete tomuto nepořádku vyhnout, vyberte si velkoformátové obklady.

20.10.2015 - 13:30  

Nové obklady bez bourání

Tyto obklady se totiž mohou lepit rovnou na ty předchozí. Umožňuje to totiž jejich velmi tenký profil, pouhé tři milimetry. Přitom, když mluvíme o velkém formátu, máme na mysli obklad o velikosti až jeden metr na tři! Jak je možné, že obklad přes to drží? Obklad je totiž vyroben pokročilým systémem lisování a pálení vybraných přírodních surovin, což materiálu zajišťuje nebývalou odolnost. Obklady jsou vyztužené skleněnou síťovinou, která jim dodává optimální mechanickou pevnost a kachel tak nepraskne. Dlaždice jsou uříznuté velmi přesně na setiny milimetrů, takže je možné je pokládat s opravdu minimálními spárami.

 

Užijete je venku i uvnitř

Velkoformátové obklady můžete využít jak pro vnitřní, tak pro venkovní použití. Jsou totiž mimořádně odolné a nepřízeň počasí jim nebude vadit. Jejich typickým využitím je koupelna, kde mohou díky velkým plochám vytvářet opravdu zajímavé efekty. Navíc tyto obklady velmi snadno udržujete v čistotě, nehrozí špína a plísně. Nejvíce špíny se totiž hromadí v oblasti spárů a těch je zde poskrovnu… Abychom jen nechválili, zmiňme také úskalí velkých formátů. A tou je náročnost na použití spárovacích hmot a také na podklad, který musí být zcela rovný. Pochopitelně také cena je poněkud vyšší než u běžného obkladu ve standardní velikosti.  

Klíčová slova:

Přidat komentář

Pro vkládání komentářů se prosím přihlašte nebo zaregistrujte.

Výhody registrace:
Při registraci si můžete zvolit unikátní přezdívku a pod ní psát příspěvky. Tuto přezdívku vám nikdo nebude moci vzít. Registrace bude do budoucna jeden z našich nástrojů k udržení diskusí v přijatelných mezích.

Při registraci si můžete zvolit unikátní přezdívku a pod ní psát příspěvky. Tuto přezdívku vám v budoucnu nikdo nebude moci vzít. Zároveň registrací dáváte souhlas se zasíláním informací a nabídek tykajících se webu Čtidoma.cz nebo jeho provozovatele či obchodních partnerů.

Redakce si ponechává právo jakýkoli nevhodný příspěvek smazat bez udání důvodu.

Jan Ferenze

Já jsem do našeho rodinného domku, který má dvě koupelny, zhruba před rokem postavil novou dlažbu, kterou jsem si vybíral na https://www.koupelny-dlazba.cz/ Levná dlažba, které můžu věřit, že vydrží spoustu let, takže jsem velice spokojen! ;-)