Obchod s tygry. Jak se vzácné zvíře v ČR mění na masox a tygří víno?

Na Letenské pláni už znovu stojí obrovský cirkusový stan Berousek. Jméno rodinného klanu se v českých médiích neobjevovalo tak často jako v posledních týdnech. Nešlo ani tak o souvislosti s novou cirkusovou show, jako spíše o tragické a děsivé zacházení se zvířaty. Rozhodně však nejde o drezuru. 

11.09.2018 - 12:00  
Šokující praktiky odhalila policie
Zobrazit fotogalerii (3)

Jen těžko si lze představit, kam sahá svědomí rodiny Berousků. Pokud se v plánovaných představeních objeví na scéně tygr, nevyhne se divák zvednutému obočí. S kauzou prodeje mrtvých tygrů spojené se jménem Berousek se totiž stále zabývá policie. Poslední nepřímé zprávy hovoří o tom, že sedmašedesátiletý Ludvík Berousek a šestapadesátiletý Vietnamec jsou aktuálně vyšetřováni a na svobodě. 

Business za hranou zákona

Tygr je zvíře, které chodíme obdivovat do zoologické zahrady nebo nás fascinuje z přírodopisných dokumentů. Krása a majestátnost tygrovité šelmy se pro některé mění v nelegální business. Místo obdivu se stává terčem nehumánního zacházení, poprav a následného prodeje. Poslední kauza, ve které je zapleten i nositel slavného jména Berousek, ukazuje, že české podsvětí spolu s tím vietnamským se ve velkém nebojí likvidovat vzácná zvířata. Jaký je vlastně ten pravý důvod? Tučné zisky především. Tygr je totiž v čínské medicíně hotový zázrak. 

Od nosu až na kost

Jeden gram vývaru z tygřích kostí stojí až 2 000 korun. Podle čínské medicíny se snad každá část z tygřího těla může využít pro léčebné účinky. Když ho tedy složitě neuloví, musí si najít někoho, jako je Ludvík Berousek, který má k těmto zvířatům blízko. Tygří kůže údajně léčí mentální nemoce, tygří mozek lečí lenost a akné, nos vyřeší epilepsii, zuby zvířete astma, vředy a vzteklinu, tuk léčí krvavé hemeroidy, potenci vyřeší samozřejmě tygří penis.V přehlídce absurdit by bylo možné pokračovat ještě v několika dlouhých větách. Pro západní civilizaci zcela nepochopitelné postupy jsou v Asii zcela běžnou praxí, ačkoliv neexistuje žádný reálný základ. O to víc šokující je, že muž jako Ludvík Berousek přistoupil na zcela zbytečné vraždění nevinných zvířat, které v léčbě slouží jako jedno velké placebo. 

Preparátor ve vazbě

Vidina peněz zaslepí kohokoli. Rodině Berousků jistě nechybí odvaha, když v kontextu těchto událostí otevírá své šapitó na Letné. Samotné cirkusáctví je častým terčem ochránců zvířat. Tvrdé tréninky, které nakonec vedou jenom k tomu, že zvíře předvádí svoje “neuvěřitelné” kousky pro pobavení diváků, jsou diskutabilní. Pokud se prokáže, že provoz cirkusu má určitou spojitost s Ludvíkem Berouskem, tak by z toho celá rodina měla vyvodit náležité důsledky. Omluva rozhodně nestačí. Žijeme však v právním státě a celý případ podléhá vyšetřování. Aktuálně jsou podle dostupných informací Ludvík Berousek a obviněný Vietnamec vyšetřováni na svobodě. Jediný, kdo zůstal zadržen ve vazbě, je preparátor Miloš Hrozínek. Ten tygří těla zpracovával na masox a tygří víno. 

Policie u preparátora při domovní prohlídce nalezla mrtvolu tygra střeleného do oka a krku spolu s dalšími 20 těly chráněných živočichů. V domě se také našla hotovost ve výši 1,8 milionu korun.

Zoo díky svatbě: Jedna z nejkrásnějších zoologických zahrad mohla být někde úplně jinde. Více čtěte zde.

Přidat komentář

Pro vkládání komentářů se prosím přihlašte nebo zaregistrujte.

Výhody registrace:
Při registraci si můžete zvolit unikátní přezdívku a pod ní psát příspěvky. Tuto přezdívku vám nikdo nebude moci vzít. Registrace bude do budoucna jeden z našich nástrojů k udržení diskusí v přijatelných mezích.

Při registraci si můžete zvolit unikátní přezdívku a pod ní psát příspěvky. Tuto přezdívku vám v budoucnu nikdo nebude moci vzít. Zároveň registrací dáváte souhlas se zasíláním informací a nabídek tykajících se webu Čtidoma.cz nebo jeho provozovatele či obchodních partnerů.

Redakce si ponechává právo jakýkoli nevhodný příspěvek smazat bez udání důvodu.

Ladislav Dvořák (neověřeno)

Ta soukromá Zoo jsou velký problém. U nás v Plasích je taky jednou. Skoro každý rok několik tygřích mláďat, kde končí když jsou zoo plná? Bůh ví ?

loriandersz (neověřeno)

Miluji zvířata. Chci otevřít svůj obchod se zvířaty. Ale musíte přijít s logem