Jak malý a ubohý je národ, který odmítne zachránit životy dětí. Kdo není bílý, nemá v Česku právo na život?

Jak velký může být národ, jehož 10 milionů obyvatel dostane na kolena 50 dětí, které si prožily ty největší hrůzy, jaké si pravděpodobně ani neumíme představit? Takový národ je chudší než tito sirotci, chudší duchem. Tím spíš, že před pár lety obyvatelům tohoto národa svět otevřel náruč, byť měl také své problémy a starosti. Čtvrt milionu jich přijal. A my dnes říkáme "ne" záchraně života několika dětí. Jak smutné...

19.09.2018 - 06:25  
Populismus je velmi návyková věc, které se snadno podléhá
Zobrazit fotogalerii (3)

/KOMENTÁŘ/ Ubohý a strašně, strašně malý. Takový je národ, který se otočí zády k záchraně života několika desítek dětí. Každý, kdo opakuje žvásty senilního pána a trestně stíhaného oligarchy, je duševně slabý. Mělo by se mu pomoci. Bohužel v České republice se stává trendem, že kdokoli, kdo nemá bílou pleť, je méněcenný a nechtěný.

Možná by neuškodila exkurze do některého z bývalých koncentračních táborů, případně povinné zhlédnutí dokumentu o hrůzách nacistického režimu. I tam to začínalo pomalu, plíživě. Pár magorů zblblo masy.

Je jedno, odkud "nebílý" pochází. Mohl se u nás klidně narodit. Přesto je na něj pohlíženo skrze prsty. Náckové (a jejich podporovatelé) se radují, jejich bludy a zvrácený pohled na svět se stal každodenní rutinou. Možná jim trochu kazí radost, že český fotbalový nároďák má černého kapitána. Zřejmě ani nevnímají, že si na dovolenou letí vyvalit panděra do mnohdy afrických zemí, za pár korun a s úsměvem na rtech.

Plky, lži a demagogie

Odmítli jsme přijmout 50 syrských dětí. Jsme denně pod palbou propagandy, že šlo vlastně o pomalu dospělé muže lačníci po krvi. Nikdo už neříká, že jde o mladé lidí, kteří žijí v utečeneckých táborech v Jordánsku, v Řecku a kdo ví, kde ještě. Jejich matky byly mnohdy znásilněné a ubodané, jejich otcové postaveni ke zdi a zastřeleni. Dívali se na to. No a co, že? Češi je nechtějí, tím to hasne. 

Nikdo tu neříká, že nám je nikdo nevnucoval. Mohli jsme si vybrat. Tři roky, pět, sedmnáct? Holka, kluk? Jak je libo, všechno je k mání. Mašinerie jménem válka je velká mrcha, moc si nevybírá. Nechává za sebou výkladní skříň "zboží", stačí jen sáhnout. Ale ne, ne, ne! Na to jsme moc malí, moc povrchní, sobečtí...čeští.

Mimochodem, kdo si poslechl Andreje Babiše řečnícího na půdě Evropské unie? Vy všichni, kteří se mu zde pomalu klaníte a šoupete nohama, zkuste si někdy pustit CNN. Zjistíte, že velký boss mluví zcela jinak na evropské či světové půdě a úplně něco jiného servíruje svým poslušným ovečkám. Může si to dovolit, jen málokdo si dokáže najít jiné zdroje, než které mu jsou uměle podsouvány.

Ať si ty nebílé děti pomřou

Tentokrát do řeckého utečeneckého tábora jsme vzkázali další kategorické "ne". Ať si klidně umřou, co je nám do nich? Rádoby chytrolíni argumentují tím, že máme sami problémy s našimi českými dětmi. Už ale nedodají, že jde hlavně o Romy. Náhoda, že nejsou tak úplně bílí? Asi ne. A je vlastně jedno i to, že se okamžitě ozvali lidé, kteří by se o syrské sirotky rádi postarali a ujali se jich.

Problém je, že se neumíme vypořádat sami se sebou, bojíme se všeho, co je trochu jiné. Český národ, kdysi tak hrdý, se utápí ve vlastním strachu. Odporném a sžírajícím celou tuto zemi. Strach je samozřejmě obecně hrozná věc, která dokáže popřít hodnoty i samotnou lidskost. 

O to horší je fakt, že se tento národ bojí sám sebe. Své malosti a omezenosti. Schovává se za honosná slova o určení, odkazuje se na Masaryka, vykřikuje cosi o národní pseudo identitě. Žvásty, žvásty, žvásty. Není to nic jiného než fašistický fanatismus, do jehož ohně přihazují polínka ti, kteří na tom přímo či nepřímo vydělají další miliardy. Žerme jim to dále. Dobrou chuť.

Stydím se za tento národ

Jsem velmi dalek toho brát do země tisíce ekonomických migrantů. Byť je zřejmé, že i to bude třeba reálně řešit. Ale nechat svou ignorací a nízkostí umírat děti, to je vrchol. Stydím se za tento národ, který si rád hraje na velký, přitom je ale tak strašně malinkatý. Pllky a žvásty o tom, že u nás máme spoustu "našich" sirotků, to jsou jen omluvy vlastního selhání. Pravda, máme je tu, máme tu ty, na které stát dlouho kašle i za současné vlády. A to má být jako berlička či omluva proto, proč nebudeme pomáhat ve válečné zóně? Těžko. A pokud to někdo myslí vážně, je pokrytec.

Kdysi do naší vlasti přijel jeden pán, jmenoval se Nicolas Winton. A zachránil téměř 700 našich dětí. Nemusel. Kdyby tenkrát uvažoval ve stylu, že "jim pomůže v jejich zemi", asi by všechny tyto děti zemřely. Takže znovu - ohánět se tím, že řecké utečenecké tábory jsou příliš daleko a nás se to tedy netýká, je velký omyl.

A co na to nejvyšší představitel katolické církve u nás, kardinál Duka? "Neumím odpovědět, jestli přijmout syrské sirotky." Nemá takhle náhodou církev pomáhat, co ty řeči o milování bližního svého? Jenže Bůh tu už dávno není...a snad zase nepřijde doba, kdy se Češi rozběhnou do světa s prosbou o pomoc tak, jak už to bylo několikrát. A raději nedomýšlet, co by asi bylo s 669 českými dětmi, kdyby se Nicolas Winton rozhodl pomáhat jim doma.


Přidat komentář

Pro vkládání komentářů se prosím přihlašte nebo zaregistrujte.

Výhody registrace:
Při registraci si můžete zvolit unikátní přezdívku a pod ní psát příspěvky. Tuto přezdívku vám nikdo nebude moci vzít. Registrace bude do budoucna jeden z našich nástrojů k udržení diskusí v přijatelných mezích.

Při registraci si můžete zvolit unikátní přezdívku a pod ní psát příspěvky. Tuto přezdívku vám v budoucnu nikdo nebude moci vzít. Zároveň registrací dáváte souhlas se zasíláním informací a nabídek tykajících se webu Čtidoma.cz nebo jeho provozovatele či obchodních partnerů.

Redakce si ponechává právo jakýkoli nevhodný příspěvek smazat bez udání důvodu.

Lukáš (neověřeno)

Ve smyslu tohoto článku bych se měl stydět za novináře, kteří překrucují fakta a nenapíší vše v širších souvislostech, viz tento článek. Nicméně se za vás stydět nehodlám, každého z pisálků věc, jak moc je poplatný zadání svého živitele. O nic jiného už v dnešní "novinařině" nejde...

KLF (neověřeno)

Je to pravda,je to hanba!Hanba burešovi,komunistům,zemanovi okamurovcům.Poslouchal jsem tu makrelu Válkovou pak později dnes komunistickou kreaturu Konečnou.Jak to vše naprosto bezargumentačně obhajovaly nevzít těch pár dětí sem a pomoci jim.To nepomoci jim obhájit nejde,to je prostě nejodpornější alibismus a svinstvo za které se ti lepší z nás ještě budeme dlouho stydět.Moc jsem se o problém sýrie dosud nezajímal ale to co předvedl bureš a ty jeho dvě nohslekyně výše popsané,z toho se mi opravdu chtělo zvracet.Pikantní a tom všem je,jak komunistka Konečná pobírá nvíc k tomu nemalé evropské peníze v europarlamentu a přitom ho vlastně zrazuje!Takový máme vyslance ve světě,o zemanovi nemluvě!O tom přízpěvku od lukáše co píše o širších souvislostech:tak kdyby si lukáši ty širší souvislosti chápal tak nebudeš tady a nebo snad jinde hýkat jako osel co píše ani neví o čem že ano.

Josef Kulhánek

Možná ,že jde spíš o to ,že v teto společnosti máme zkušenosti již z jednou minoritou , a já se domnívám ,že většina je slušná ,jenže když bydlíte zrovna u té neslušné a vidíte , že s tím nejde nic dělat . Tak nevím proč riskovat z další kterou ovlivním mohu. Nejde o to .že by snad byli špatné zákony ,ale vymahatelnost práva je někdy téměř nulová . Vše vyhrajete ,ale peníze neuvidíte a pokutám se vysmívají.

safir (neověřeno)

Nenaděláte nic. Tenhle národ je plný xenofobů a rasistů, ostatní nad tím jen zavírají oči. Ty děti nebudou mít problém žít jinde, vezmou si je z jiných zemí. My ale dáváme světu signál, jak zlí a hloupí jsme...až jednou budeme sami potřebovat pomoc, jako už v minulosti mnohokrát, všichni se na nás vykašlou. Právem.

Radek Drahota (neověřeno)

Umět říci NE je schopnost, která mnoha lidem chybí. Dnes to je 50 dětí ze Sýrie, zítra to bude 200 dětí z Angoly, za týden 1000 dětí z Iráku. Hrát lidem na city, že jde o děti je sprosté, kolik z vás si ani nekoupí srdíčko na poště za 30 Kč pro pomoc dětem s leukémií apod. Máme tady tisíce dětí, které potřebují pomoct od státu a vlastní stát v čele s nesmyslnými úřady se obrací zády a v takové situaci je pomoc těmto 50 dětem jenom divadlo pro Evropu... Žil jsem 4 roky v UK a velmi rychle jsem si udělal svou vlastní mapku, kde chodit a kde nechodit ani s policistou za ručičku. Jsou to celé čtvrti, kde mají strach i policisté. Nedívejte se na zprávy ani nečtěte takovéto články. Kupte si letenku a udělejte si výlet třeba do Birminghamu. Okupace nám přinesla i jednu dobrou věc. Konzervatismus. HRDÝ NÁROD SE BRÁNÍ CITOVÉMU VYDÍRÁNÍ A ŘÍKÁ NE. Tohle je taky varianta titulku

Emma H. (neověřeno)

Pane Drahoto, když říkáte, že jste žil v UK, tak jistě víte, že Británie se postarala o české děti (sir Winton) stejně, jako se teď stará p syrské děti. Tenkrát i dnes má své starosti stejně, jako každý stát na planetě. Takže říkat, že nepřijmeme, protože máme své děti a podobné kraviny, to je strašný nesmysl. Patříme mezi nejbohatší státy světa, musíme pomáhat. Teď jsme do světa vyslali signál, jak jsme xenofobní a zlí. Jednou na to dojedeme...

RichaRD Srubek (neověřeno)

Nepomoci lidem v nouzi , tím více dětem je příznakem úpadku tohoto národa. Ze sobeckosti vládní garnitury je mi na zvracení.

honza55 (neověřeno)

Včera jsem četl vyjádření některé stvůry z SPD o tom, že zachraňovat 50 dětí nemá cenu, když jich jsou všude miliony. Takže podle této logiky, když uvidím hořet školku a mám možnost zachránit děti z prvního patra, ale už ne z druhého a třetího, tak se na to vykašlu a nechám uhořet všechny? Strašné! Blbost zmanipulovaných davů ještě chápu, ale jak tohle může být zákonodárcem, to mi hlava nebere.

hana bila (neověřeno)

TAKY BYCH NIKOHO NEPŘIJALA MAME DOST STAROSTI S NAŠIMI DĚTMI A POSTIŽENYMI.BILA HANA

Jakub K. (neověřeno)

To je fraška, o naše nemocné děti se vláda nestará sběr víček atd. a budeme sem brát sirotky ze Sýrie proč ?

sahagun sahagun (neověřeno)

Nesmíme vyměknout a stát si za svým,nikoho sem netahat!

daniel12 (neověřeno)

Jakube, ptáte se proč? To myslíte vážně, nebo jste jen obětí Babiše aspol.? Protože můžeme, protože patříme k nejbohatším státům na zemi a protože záchrana jakéhokoli malého dítěte je povinností každého...pokud to vidíte jinak, tak je mi Váš upřímně líto.

Keiling (neověřeno)

Ještě jedna otázka pro zdejší beta samce, multikulturni frontu a jiné snowflakes. Pro chcete tahat děti do nepretalskeho prostředí. Pokud je to tady tak hrozný jak popisujete, tak proc chcete těm hodným dětem ubližovat tím, že je vezměte místo domu, do země, kde je budou nesnášet a nikdy je nepřímou. Ne protirecite si trochu?

seki88 (neověřeno)

jdu blejt ze Šojdrové a jí podobným.........

Václav (neověřeno)

jste banda ubožáků. Je mě z podobné lůzy špatně. Nechápu proč tolik lidí touží sloužit Babišovi Zemanovi a podobným šmejdům.

Tik tak tok (neověřeno)

Český národ by se měl stydět takhle se reprezentovat po celem světe? Cela ČR jde do sraček díky rasismu fuj na vás to vy jste odpad republiky