Pohřeb Kočky zablokuje Vinohradskou. Proč se tak oslavuje někdo, kdo způsobil smrt člověka?

Vinohradskou ulicí v Praze ve směru z náměstí Jiřího z Poděbrad na Olšany v pátek projde pohřební průvod k uctění památky Jana Kočky mladšího, vnuka provozovatele Matějské pouti Václava Kočky. Nedávno zahynul při dopravní nehodě, kterou podle svědků zavinil. Je to fér? A co pohřeb mrtvého řidiče kamionu? Také bude mít takovéto rozloučení? Máme teď čekat, že každý druhý pohřeb bude uzavírat ulice a omezovat dopravu? Nebo máme dbát na tradice rodiny?

10.10.2018 - 17:31   |  
Má se stát trendem uzavírat ulice kvůli soukromé akci?
Zobrazit fotogalerii (3)

Už schválená uzavírka je nahlášena od 12:00 do 15:00, podle organizátorů by však průvod neměl trvat déle než 30 minut. "Pochod projednala Policie ČR i dopravní podnik, kteří k němu udělili kladné stanovisko. Organizátoři tak mají zákonem dané podklady a magistrát nemá důvod jim průvod zakázat. Zhruba před deseti lety se v Praze konal podobný smuteční průvod," uvedl mluvčí pražského magistrátu Vít Hofman.

Zmíněný průvod před deseti lety také organizovala rodina Kočků pro Václava Kočku mladšího, kterého na křtu knihy bývalého premiéra Jiřího Paroubka zastřelil hoteliér Bohumír Ďuričko. Tentokrát však jde o to, že Jan Kočka smrt muže nejspíš přímo zavinil (oficiálně policie vyšetřování ještě neukončila). Ovšem jak podle svědků, tak i podle policie jel Kočka v protisměru dva kilometry. A to ještě necháváme stranou kontroverznost celé rodiny.

Zastánci pochodu naopak argumentují tím, že je to rodinná tradice. Budiž. Něčí tradicí ale je, že nevolí například SPD nebo Andreje Babiše. Takže je zakážeme, nebo určitou část společnosti omezíme, aby je volit nemohl kvůli něčí tradici? Nebo jinak. Kdokoli teď bude chtít pochodovat po pražských ulicích, dostane povolení? Tak by to mělo být, není jediný důvod zvýhodňovat jen někoho. To se však zřejmě nestane. Otázkou tedy je, jestli povolení tentokrát náhodou nepřišlo jen pro dlouhé prstíky rodiny Kočkových.

Starosta tomu nerozumí

S konáním průvodu nesouhlasí starosta třetí městské části Alexander Bellu (ODS), podle kterého je zbytečné blokovat rušnou třídu kočárem taženým koňským spřežením. "Naši občané mají dost jiných dopravních omezení, nemá proto smysl zastavovat na dvě hodiny dopravu na tak frekventované ulici, jako je Vinohradská. Navíc nerozumím tomu, proč bychom v naší městské části měli takto oslavovat člověka, který svým nezodpovědným jednáním způsobil tragickou smrt řidiče kamionu. To ale samozřejmě neznamená, že rozporuji nárok rodiny na důstojný pohřeb a pietu," uvedl Bellu.

Jan Kočka mladší zemřel na konci září při čelní srážce osobního a nákladního auta na dálnici D11 na Nymbursku. S osobním autem vjel do protisměru a narazil do nákladního auta. Ani jeden z mužů neměl šanci přežít.


Přidat komentář

Pro vkládání komentářů se prosím přihlašte nebo zaregistrujte.

Výhody registrace:
Při registraci si můžete zvolit unikátní přezdívku a pod ní psát příspěvky. Tuto přezdívku vám nikdo nebude moci vzít. Registrace bude do budoucna jeden z našich nástrojů k udržení diskusí v přijatelných mezích.

Při registraci si můžete zvolit unikátní přezdívku a pod ní psát příspěvky. Tuto přezdívku vám v budoucnu nikdo nebude moci vzít. Zároveň registrací dáváte souhlas se zasíláním informací a nabídek tykajících se webu Čtidoma.cz nebo jeho provozovatele či obchodních partnerů.

Redakce si ponechává právo jakýkoli nevhodný příspěvek smazat bez udání důvodu.

Bimbumbác (neověřeno)

Jen jednou se drzosti ustoupí a poroste pak ještě víc a bude okázalá a nezastavitelná...

Jiří Josef Horák (neověřeno)

Jak výpravný pohřeb zařídí kolotočář nevinné oběti svého synka?

šťoura (neověřeno)

Asi si to ta rodina kolotočářů na rozdíl od jiných finančně dovolit

Radek Maly (neověřeno)

Jeste jim puste sireny a nechte proletet gripeny

Petr Vavroušek (neověřeno)

"...a magistrát nemá důvod jim průvod zakázat." uvedl mluvčí pražského magistrátu Vít Hofman. Nemá důvod?!? Co to tady plácáte za hovadiny, Hofmane?!? Důvod č. 1: Úcta ke (Kočkou zabitému) řidiči kamionu! Důvod č. 2: Úcta ke všem kterým tahle bizarní a trapná šaškárna zkomplikuje průjezd Prahou! Důvod č. 3: Dovolit rodině vraha smuteční průvod Prahou je prostě CHUCPE!!! Jaké další důvody ještě chcete, Hofmane?!?

wendy (neověřeno)

Kdo povolil tuhle šaškárnu a kolik za to dostal? Dovede se ten dotyčný ouřada podívat přímo do očí těm, co zůstali po tom zabitým tátovi od tří dětí nebo je jen "odborník" za svým stolem? Chce se mi zvracet ....

\hxvx f (neověřeno)

...asi jen u nás se veřejně smějí oslavovat mafiáni a podobná vražedná pakáž...

micina (neověřeno)

zdravím, ale to je nehoráznost to by se povolit nemělo ani takové sortě jako je Kočka co si myslí.?? není prezident a ani král/co si myslí ?? Nó ale obyvatelé Vinohradské budou mí o zábavu postaráno a zadarmo !! smutné divadlo že ?? tak mladý a zavinil to on s takovou pompou si to ani nezaslouží. Starý pan Kočka by měl i druhý pohřeb zaplatit i honosný

Libor Junek (neověřeno)

Asi bych to pochopil pokud by v clanku bylo ze druhe rodine vyplatily 10mil odskodne. Kolik ze to tehdy za sebeobranu/vrazdu chteli po Durickovi? Jinak o mrtvych jen dobre a tak nenapisu co si myslim o lidech jako byl on.

Renata Suková (neověřeno)

Jsem zásadně proti. Kdyby si to dovolil každý, kam bychom přišli. Neuznávám argument, že na to každý nemá, takže často něco takového nehrozí. Je to neuvěřitelné, že to vůbec někdo povolil.Z jakého titulu? Že se tak hloupě ptám...

Kočkodan (neověřeno)

Je to sice kočičácké chucpe, ale pokud se z toho stane tradice a každý pátek povezou na krchov nějakého mafiána, jsem ochoten ty dopravní omezení strpět.

mm (neověřeno)

je mi hrozně líto smrti kamionáka- kočky ani nahodou a je velké štěstí v tom neštěstí že tam jel zrovna kamion a ne treba fabia nebo oktavia- to by totiž ten zmetek ještě přežil a dnes uz by drandil novým monstrem- takto dostal co si tam zasloužil halt se za volantem nejezdí pod vlivem alko a drog no kazdopadne tenhle cirkus at si kočka užije však synové mu dochází

Vraspir (neověřeno)

Sorry ale je to kokot normální člověk se přece chová jinak.

Kvakonozka (neověřeno)

Je dobře, že karma funguje,aneb na každou svini se vaří voda. Ještě by tahle povedená rodinka měla nadosmrti platit odškodné pozůstalým.

Arista Malia

Pro tuto " republiku " nenalézáme vhodné pojmenování

ing. von Dudlík (neověřeno)

Ve světě je něco hóódně špatně ! Vládnou nám kolotočáři, lumpové a zloději, pravdu má vždy ten, kdo má spousty peněz a moc, kážou nám vodu a sami pijí víno, nařizují nám jak máme žít, mluvit, pracovat i chodit, prošustrují miliony a nikdo je nepotrestá a ještě svoje průšvihy platí z našich kapes ve kterých se drze přehrabují a hledají co a jak by z nich ještě uloupili. Výčet nekonečný, stejně jako lumpárna které se dopouštějí. Ale vše je sčítáno tou vyšší spravedlností a přijde den, kdy budou muset skládat účty.

askub (neověřeno)

No takovy tyjátr kvuli VRAHOVI a ještě k tomu v pátek po poledni, to ty komedianty "určitě" bude každý milovat.

Lucie Brabcová

Jako obyvatelka Prahy 3 a ani jako člověk s tím nesouhlasím. Nesmyslné privilegium pro bohaté? A zastavovat kvůli člověku, který zabil otce 3 dětí dopravu? V pátek zavřít Vinohradskou na oslavu Kočky? Nevidím pro tento zásah do dopravy důvod a souhlasím se starostou.

Angel (neověřeno)

Skorumpovaný stát.

Mike.hagan (neověřeno)

Nikdo neví co měl za myšlenky v hlavě, tohle nemůže nikdo hodnotit. Kamionak měl prostě smůlu, nebo takový osud. Nechte mrtvé být a rodiny ať prožívají smutek po svém. Mají ho obě fůru. A do vyrovnání mezi nimi není nikomu nic i když je určitě na místě pomoc pro vdovu s dětmi. Buďte lidí velkorysí a ne jen supi.

Jana (neověřeno)

Největší drzost posledních dní,prostě,někdo si v naší zemi může beztrestně dělat co chce a magistrát se jim pomalu ještě omluví?!Lituji rodinu oběti,

MAM TOHO DOST (neověřeno)

Blokovat dopravu to uz mají domluveneeee!!!!!!!! ale jestli pak uz byli i za detma a manželkou mrtvého kamionaka a nabidli jim pomoc..... kdo se kurva o ty decka postara to !!!!! no není se cemu divit když se zde muze verejne urazet třeba prezident?????? To se tady v te republice kurva muze uplne vse!! no popravde taky vsem jeho nazorum nerozumim ale urazet hlavu státu je hanebne takze není se zde cemu divit.... Nas narod zacina byt jen banda tupounu a sracu……...

jam Novák (neověřeno)

Dobrý den, Je rozhodně tragédie co se stalo a co si o tom kdo myslí je v ostatních odkazech s nimiž souhlasím. Spíše bych vyzval nějakého novináře zda by si inkognito požádal o možnost konání smutečního obřadu ve stejném rozsahu.Myslím že bychom se všichni divili....proč to nejde... Ti kluci byli každý z jiné kolébky...bylo jim ani ne třicet....vina a trest to by bylo na román.

Kočkodan (neověřeno)

To neproběhne v klidu, tam bude veselo! Kamarádi řidiče kamionu to tam zablokují.

Michal121 (neověřeno)

Na kočky je prej dost dobrej Duričko.

Luboš Roubíček (neověřeno)

Pražáci jsou prodejný svině

matýsek (neověřeno)

Kolotocařské vrahy a jejich prisluhovači zaslouží akorát pohrdání!!!! Kde je pražská kavárna že nyní neprotestuje proti vrahovi???? Kočka ať zaplatí pořádné odškodnění pro rodinu toho řidiče a ne almužnu!!!!! Aspoň 40 000 melounů každému pozůstalým!!!! Jeho frajírek těm dětem nenahradí a mamince hodně sil při výchově slušných lidí a aby nenáviděli matějskou!!!

Zbyněk Přívozník

Starosta třetího městského obvodu patrně dostal starou bellu.

Řidič (neověřeno)

Já jako otec 3 dětí si dokážu představit tu nekonečnou bolest celé rodiny. Když se děti ptají...kdy se domů vrátí tatínek? Tohle je prostě nehorázná drzost všech kdo tuhle šaškárnu povolil. A příkladná ukázka zkorumpovanosti. Je mi z toho zle a věřím v boží mlýny..

matrix (neověřeno)

není nic jednoduššího než obklopit uzavřenou část auty a troubit a troubit, Všichni pochopí, že to není pocta

Miilrek (neověřeno)

Nechapu ze to vubec vedeni Prahy 2 dovoli. Oslava vraha nevineho cloveka, je hnus. Pohrbit v tichosti nekde na okraji a Kockovy by meli bejt zticha a sedet v koutku a zadne vyskakovani.

Gabina (neověřeno)

Ježíši vy jste pronárod.Jen kvůli tomu že to byl Kočka a co ty druhý co zabíjejí silnici to už neřešite takových nehod je denně moc co někdo zavini a proč o tom nemluvite protože tohle byl známý člověk jděte do háje zaplatil taky životem.Mluvíte o velkém pohřbu a o kamionakovi tak ať udělají taky velký pohřeb a běžte tam všichni aby měl hodně lidí to už ne ze každý se cítí na co má je to hrozné pro obě rodiny samozřejmě.ale proč furt odsuzovat stalo se bohužel a nikdo nemá právo soudit druhé nikdy nevíte co se může stát vám... Uz dál nekomentuji zvedá se mi žaludek z negativních příspěvků které tu píšete ne nadarmo se říká ze češi jsou závistivci

Ludek (neověřeno)

To je drzost.

Pavel L.

protože je to v praze a tam je možný všechno

xxx (neověřeno)

Budou tam Kočičáci prodávat klobásy ? Pak nic proti tomu.

Ejhle (neověřeno)

Špinavé pod lidství v podobě kolotočářů a cirkusáků. Kde jsou prachy, tam to nesmrdí, i kdyby to po okraj bylo plné H...

asmodeusoft (neověřeno)

To co jsme si ve volbách zvolili, tak máme. Ještě jste si na to nezvykli. Bude hůř, dobře už bylo.

Magda Müllerová (neověřeno)

A kdo to uzavření ulice zaplatí? určitě tam bude plno policistů.

Rejpal (neověřeno)

V Praze je denně přes 30 úmrtí. Jestli se tenhle zvyk rozšíří, bude Vinohradská a pár dalších cest zavřeno trvale.

Alois Vokurka

Chrapouni vy neumíte číst?pan kamionák žádne 3 děti neměl ani maželku!Nečetli jste vyjádření jeho matky,že byl bezdětný a svobodný.a do koho se tady pořád navážíte a proč těm komediatům ty vaše chrapounské k*ndy skáčou do postele..Dětem dáváte pít fridex,důchodce vraždíte pro 20 kč a na dětských táborech je to samý pedofil.ale to vám nevadí,ale nesnesete,když má někdo peníze a vy né.Přiznejte si,že kdybyste je měli,dělali byste to samé a ještě hůř.Jste parta debilů,když berete pohřeb jako oslavu možná u vás.A nezapomínejte suď a budeš souzen.

Nestranný host (neověřeno)

Je opravdu smutne, kolik zla, nenavisti a bezbrehe zavisti je mezi lidmi. Je mi strasne lito kazdeho zbytecne zmareneho zivota. Je hrozne, co se stalo. Rodiny obou mladych zemrelych citi obrovskou bolest a to, co se tady pise, urcite nikomu nepomuze. Nechte kazdeho, at sve pozustale pohrbiva po svem, at uz si o tom myslime cokoli. Budme trochu lidsti, zla a nenavisti je uz v nasi spolecnosti vic nez dost...

Anna M (neověřeno)

Václav Havel nazval období před sametovkou,že tady byl stát Absurdistan.Jakpak by to pojmenoval teď?

Ivos (neověřeno)

Peníze zmůžou všechno a je to plivanec to tváře všem slušným lidem, kteří často nemají ani na normální pohřeb

Bela (neověřeno)

Pozoruji,ze cirkusaky nikdo nemusi...Ja taky ne..S tim varenim vody je to trefne,souhlasim..

Vladimír (neověřeno)

To je divení, proč rodina Kočků takto honosně pojímá rozloučení se s členem své rodiny. To co je pro nás majoritu už za hranou, to pro tzv. "světské" neplatí! Jejich komunita žije naprosto v jiném světě hodnot. Takže asi tak.

Zdeněk Prouza

Ach, to Vám byla krása, ta 80 léta. Kolotoče se točily, houpačky se houpaly a z reproduktorů zněl hlás Michala Davida, plný radosti z toho, že si mohl zazpívat i na spartakiádě. A tam stojí v mrkváčích Jirka Paroubek, tašku plnou párků z RAJe, kterou pak směňuje s Kočkou za trička s nápisy Modern Talking či Sandra. Ale to byl jen sen, protože u nás by se to nemohlo nikdy stát. U nás se přece nemůže plakat pro mafiána, volit pak další mafián z Horního Uherska či neonacista-Asijec a v neposlední řadě by tady nikdy nemohl dostat státní vyznamenání člověk, jako je Michal David! Ale

stýv (neověřeno)

je smutné co se stalo ..ale je to jen rozloučení...s tím co odchází na druhou stranu !!!!

toci (neověřeno)

CHLAST,DROGY A PENÍZE = KOČKOVIC RODINA

Eman (neověřeno)

Je to ostuda co si pan Kočka ve společnosti může dovolit.Vnuka by měl pochovat v tichosti rodiny.Neboť člověk, který pod vlivem drog a alkoholu zabil nevinného mladého muže si žádné ovace nezaslouží.Kam jsme to v naší zemi dopracovali, že uctíváme zločince!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jakub Barvir (neověřeno)

Asi to nezavinil naschval. Urcite tam nenajel aby naboural. Je to nesteti pro obe strany. Jak ridice kamionu s detmi tak toho mladeho kluka, ktery mel zivot pred sebou!

Stránky