Smutné odcházení Miloše Zemana. Jestli mu zůstali nějací přátelé, měli by konečně zasáhnout

O současné hlavě státu si můžete myslet cokoli. Ale to, co se z Miloše Zemana stalo, je velmi smutné a nešťastné. Nepřejeme to komukoli, natož muži, který byl v minulosti uznáván pro svou inteligenci a přehled. Co z toho ale zbylo? Vulgarity a neschopnost se ovládat.

17.10.2018 - 06:45  
Má ještě vůbec Zeman na to, aby čelil tlaku Andreje Babiše?
Zobrazit fotogalerii (4)

Možná bylo vlastně dobré, když jsme před časem mluvili o tom, že se Miloš Zeman snaží mstít všem svým nepřátelům. Byla to známka toho, že mu to stále myslí a je schopen rozeznat, kdo je pro něj zlý a kdo dobrý.

Teď však působí zmateně, motá jablka s hruškami a dělá rozhodnutí, nad kterými zůstává rozum každého duševně příčetného člověka stát. Hlava státu "kroutí" své určitě poslední volební období. "Hraje" tedy mimo jiné o to, jaký bude jeho odkaz. A nutno říct, že odcházení Miloše Zemana je velmi smutným příběhem.

Už dávno je zřejmé, že na Zemana se nebude vzpomínat jako na prezidenta, který spojoval národ. Naopak, on ho rozdělil na dvě znesvářené skupiny. A liboval si v tom. Bude se na něj vzpomínat jako na muže, který určité skupině obyvatel vyhrožoval smrtí, jako na mnohokrát usvědčeného lháře, který se ani nedokáže omluvit za své přešlapy. Ale to teď nechme stranou.

Miroslav Kalousek
"Vulgarity nemá cenu komentovat. Zeman je vulgární, i když sprostá slova nepoužije. Zaujal mě ale seznam vyznamenaných ke 100. výročí 28. října: Vitásková, Krúpa, Lorencová... Ještě tady někomu vadí Michal David?"

Velmi nešťastné a trapné

Vytýkat mu chyby má smysl pouze v případě, že proti vám stojí alespoň stejně silná opozice. Takže když v pondělí nazval osobnosti, které mluví na tribunách u příležitosti uctění 17. listopadu, blbečky, nemá cenu ho za to jakkoli hanět. Dokonce ani za to, že do éteru vypustil slovo zmr*i, když tak častoval Zdeňka Bakalu a Viktora Koženého. Nemůže za to přesto, že měl vulgarity dopředu připravené. V tomto stavu...

"Z dříve inteligentního a schopného politika zbyly jen ku*dy a zm*di. A takhle si ho i spousta lidí zapamatuje. Nemám z toho radost," reagoval na Twitteru předseda TOP 09 Jiří Pospíšil. Jeho kolegyně z hnutí STAN Věra Kolářová pak s nadsázkou navrhla, že by se mohl za každé sprosté slovo prezidenta krátit rozpočet Hradu. "Kdybych počínaje dneškem za každou prezidentovu vulgaritu navrhla zeštíhlení této kapitoly třeba o 10 mil. Kč, mohl by mi to mít někdo za zlé?" No, pak by ale měli brzy maximálně na suchý chleba s vodou.

Přátelé Zemana, teď je váš čas

Státní vyznamenání pro Michala Davida je najednou zcela nepodstatné. Tady jde o člověka, jde o Miloše Zemana. Potřebuje pomoci, ne neustále vystavovat na veřejnosti jako figurka těch, kteří ho na Hradě ještě chvíli podporují. Pokud mu ještě vůbec zůstali nějací přátelé, v této chvíli by měli vystoupit a rozhodně zasáhnout. 

Znovu je tak třeba "vypíchnout" prohlášení odborníka, který se před časem účastnil lékařského konsilia. Tenkrát prohlásil, že prezident trpí ischemicko-vaskulární demencí. Tato nemoc zamezuje dostatečnému přísunu kyslíku do mozku a postižený člověk nad sebou ztrácí kontrolu. Tomu by odpovídala jak Zemanova prapodivná vyjádření, tak i jeho často nepřítomný pohled či tiky v obličeji.

Prezident, který děsí

Co teď? Máme na Hradě muže, který děsí. K jeho slovům v rádiu se zřejmě vrátí Rada Českého rozhlasu. Jenže bude vůbec jakoukoli případnou výtku vnímat? A poučí se z ní? Těžko. Vlastně to ani není důležité, protože Miloš Zeman je obětí svých vlastních pletich a touhy se mstít, proto je na něj dnes tak smutný pohled. Nedopřál si zaslouženého klidu na Vysočině, chtěl věci dotáhnout a přecenil své síly. 

To však neznamená, že bychom se mu měli posmívat nebo na něj ukazovat dlouhý nos. Naopak, zaslouží si pomoc. Na druhou stranu ji on sám musí přijmout. Jeho patolízalové by konečně měli uznat, že tohle už je vážně moc a neubližuje to jen instituci, kterou Zeman zastává, ale hlavně jemu samotnému. A to si opravdu nezaslouží.


Přidat komentář

Pro vkládání komentářů se prosím přihlašte nebo zaregistrujte.

Výhody registrace:
Při registraci si můžete zvolit unikátní přezdívku a pod ní psát příspěvky. Tuto přezdívku vám nikdo nebude moci vzít. Registrace bude do budoucna jeden z našich nástrojů k udržení diskusí v přijatelných mezích.

Při registraci si můžete zvolit unikátní přezdívku a pod ní psát příspěvky. Tuto přezdívku vám v budoucnu nikdo nebude moci vzít. Zároveň registrací dáváte souhlas se zasíláním informací a nabídek tykajících se webu Čtidoma.cz nebo jeho provozovatele či obchodních partnerů.

Redakce si ponechává právo jakýkoli nevhodný příspěvek smazat bez udání důvodu.

Petr Lidmila (neověřeno)

Petře Šmíde jsem nucen konstatovat,že dementní jsou zřejmně jeho voliči.

Monika Šumavská (neověřeno)

Vazeni, Zemana v debate ještě nikdo neutrel, zna citáty velkych i malych autoru a dovede je casove presne pouzit. Kdyby byl na hrade Drahos, který spadl z nebe, nemá vlastní názor a nevi nic o politice, zadelal by tady na straslive casy, pak byste teprve pochopili jakeho moudreho prezidenta mame. A ze mluvi sproste, většinou jen cituje, ale to nechce nikdo z tech prazskych …….videt.

Martin.wodowod (neověřeno)

Je mi z něj na blutí.

Saxa (neověřeno)

Říká se, že každá země má takového prezidenta, jakého si zaslouží. Ale takovéhoto člověka jsme si rozhodně nezasloužili. Z Hradu se stala žumpa a člověk, který v ní sedí, se obklopuje kývači a patolízaly a postupně nás vrací tam, odkud jsme se v roce 1989 dostali. Pro tohle jsme rozhodně klíči nezvonili.

Antikomanč (neověřeno)

Copak není možné neschopného, nemocného, vlastizradce odvolat?

Pavel Fadrus (neověřeno)

Je to jednoduchy, protože vetsina obyvatel CR jsou hovada, tak zvolili hovado a jeste jsou na to pyšný jak dobře vybrali.

Jordan cz (neověřeno)

Ten největši ožrala Kalous ať už drži tu ožralou hubu doničil ve vláde co se dalo a teď ze sebe děla chytrýho.

Jana (neověřeno)

Co jsme si zvolili,to máme. Při posledních volbách do zastupitelstva jsem volila mladé ,ať si užijí a dokážou ,co umí,když této době fandí a jsou tam důchodci.Pak chtějí prodlužovat odchod do důchodu,aby se mohli povalovat za peníze ,ale těžká práce jim nic neříká.

Oldřich Hein (neověřeno)

Pokud se M.Z. "rozhodl" dožít devadesáti let (nehledě na to, jak je to opovážlivé tvrzení, protože nikdo nemůže stanovit délku svého života!), může se stát, že mu škodolibý osud tento věk opravdu dopřeje. Dovedete si představit, jak bude vypadat a mluvit v devadesáti létech a jaká bude jeho oblíbenost? Bohužel M.Z. je tak nesebekritický, že si to není schopen uvědomit ani představit.

Neruda (neověřeno)

Myslím jsi, ze zeman se drží hlavně k vůli práci kdyby nebyl prezident možná už by mezi nama nebyl.Rozhodli voliči takže je to jak si přáli. Chtělo by to úplně nové kandidáty ne co byli ta hrůza

jiri978 (neověřeno)

Pokud pomineme mezinárodní ostudu a dehonestaci úřadu prezidenta, tak je to zejména osobní lidská tragédie, jejíž vrchol nás ještě bohužel čeká. V mých očích se propadá až za mnohé socialistické prezidenty a historie k němu bude nemilosrdná.

Alfons Šušajn (neověřeno)

Miroslav Kalousek "Vulgarity nemá cenu komentovat. Zeman je vulgární, i když sprostá slova nepoužije. To jako vážně? To jako Kalousek bude na někoho ukazovat jak mluví???

Martin Kos (neověřeno)

Ať mu dochází nebo ne, raději 1000000x Zemana, než nulu Drahoše, který je 100% horší člověk, než Miloš. Drahošovi voliči nejsou moc chytří a skoro to špatně dopadlo

Jiřina Jirsová (neověřeno)

Myslím že pan Zeman by měl odstoupit z funkce prezidenta. Vůbec nevypadá zdravě.

Petr Petrovsky (neověřeno)

Přátele , čím je Zeman tak významný ? ... tím že nesouhlasil se vstupem vojsk Varšavské smlouvy ?.. to snad nesouhlasilo 70 procent naších občanu, to byla jeho povinnost , ale kdyby sem vojska nepřišli , tak už Zeman dnes byl generální tajemník UVKSČ,... Bolševika nikdy nepředěláte ! ... Víte kolik našich občanu nasadilo za dob totality svých životu ? a slyšíte o nich ?? ne!!! ale pro patolízaly řády, a medaile máme dost

veselmir (neověřeno)

Jedna z důležitých funkcí prezidenta je reprezentovat stát navenek,tedy v zahraničí. Holt tedy budeme pro ostatní státy zemí hulvátů a ubožáků.

miro (neověřeno)

Česko zřejmě potřebuje reprezentativního prezidenta, který nebude do ničeho mluvit, k ničemu se nebude vyjadřovat a nechá oligarchy vládnout podle svých zvyků, ovládat politiku,zlodějské zákony,hromadit za babku majetky, okrádat všechny, kdo se nemohou bránit.Zeman je nenechá,kritizuje,občas použije i hrubší, nebo sprosté slovo na někoho, kdo je sprostší, než slovo samo.To, že má zdravotní potíže je vedlejší.Prezidenta nedělají nohy, ale hlava.

Eta (neověřeno)

Pro mnoho z vás, kteří vkládáte příspěvky, by bylo vhodné, abyste nejprve zvládli svoji rodnou řeč. To platí i pro pana Vendu, který nedělá běžné chyby, ale přímo hrubky..... a nedá se to číst.

MOJE JMÉNO (neověřeno)

S diskuse lze z 99% komentářů krásně určit, kdo ne/volil Zemana. Ti co ho volili (a mají zbytek zdravého rozumu) z toho každopádně nemohou mít dobrý pocit.

Jana (neověřeno)

No to je zase humbuku.Vzdyt má pan prezident pravdu!A víte co,jsme národ tupých ovcí!Nemůžu si pomoct.

jurajkarma (neověřeno)

Našim dětem nevysvětlíme, proč jsme si zvolili za prezidenta vulgárního alkoholika a dementního staříka.

D.A. (neověřeno)

Národ rozdělujou rozdílný názory samotných lidí a ne někdo zvenčí.

robin (neověřeno)

Mne prezident Zeman neděsí a to, že občas použije sprosté slovo k pojmenování nějakého stavu, nemusí být nutně vada, protože to často odpovídá realitě. Je nutné si uvědomit, že je to už starý pán, který se nezmění, a lidé v jeho věku (nebo i starší) mají tendence k podobnému stylu vyjadřování. Pamatuji to u svého dědy, který na tom byl podobně - i když, pravda, nebyl to prezident :-) Možná by ale tohle mohlo přimět zákonodárce zamyslet se nad tím, zda vedle dolní věkové hranice pro kandidáty na tento post (případně i poslance či senátora) nestanovit také horní věkovou hranici. Pamatuji si např. na bývalého senátora p. Čubu, který dospěl díky věku a neduhům s tím spojeným, do situace, kdy cca rok vůbec nebyl na žádné schůzi, ale kterého se naštěstí podařilo přesvědčit, aby z těchto důvodů rezignoval na funkci senátora.

aja (neověřeno)

Když byl prezident Havel a místo na Hradě byl ve špitále pomalu co 1/2 roku pořád dokola tak to bylo všechno OK....nikdo se ani nezmínil ,jak vypadá ,že už není schopnej zastávat úřad prezidenta a že vypadá příšerně.Kritici ať si sáhnou do vlastního svědomí a nechte nynějšího prezidenta na pokoji.

Giovany (neověřeno)

Největší zmrd (a nebudu to vytečkovávat když takto může mluvit president, mohu i já)je Zeman ! Můj president to není !!!

Krejcik (neověřeno)

Tak hlavně ze je zdravej parlamentní ochlasta Kalousek z každého zaměstnání by ho za chlast vyhodili a skončil by na pracaku

Jay D Bee (neověřeno)

Mě je upřímně líto Miloše Zemana,v minulosti usiloval o prezidentský post a když už konečně dosáhl svého, a nasliboval hory doly. Nedokázal nic víc než jen ztrapnit svou matičku zemičku a rozdělit popularitu ČR na nenávistné tábory díky projevům o diskriminaci a rasistických citátech vůči Romům a dalším menšinám. Někde dokonce uvedl, že v koncentračních táborech se zajatý lidé naší spoluobčané neměly až tak špatně. Musím bohužel napsat, že znám osobně jednu romskou babičku, která byla vězněna i s dětma. Jejího syna miminko, které plakalo ji na místě zavraždili. Po propuštění pracovala celý svůj život. Mě jako Roma uráží jeho alkoholické výjevy vůči menšinám v ČR, jelikož má celá rodina pracuje celý život a osobně znám 95% romáků, kteří pracují, platí daně atd. I přesto musejí všichni poslouchat tyto výroky Prezidenta. Je to hlava státu, bohužel ostudná pro ČR a EU. Můj názor

Mirekmire (neověřeno)

Buďme rádi, že vyhrál Zeman. Představa šlafenberka , mě a ne jen mě, ale každého soudného člověka musí děsit. Zeman má svůj věk a je bezpochyby nemocný. Mějme k němu úctu a nedejme se zlákat Bakaly a spol. Nejhorší a nejděsivější president všech dob, byl bezesporu rumeček Havel, který navíc republiku doslova prodal soukmenovcům a nechal komplet rozkrást.

Standa (neověřeno)

Určitě není v pohodě vždyť vynechal svou oblíbenou plavbu na nafukovací jachtě.

Petraa (neověřeno)

Zeman mluví jen pravdu za to jaký je nikdo nemuže je to náš prezident ! Sice je to postarsí pán ve svých letech ale reknete mi který prezident mluvi pravdu jako pan Zeman zadny nepamatuji

Iveta Ježková (neověřeno)

P.prezident Zeman je hulvát měl by v politice s končit a jit do důchodu.

Michaela Řeháková

Dobrý den pan Zeman má můj respekt,já si ho vážím a ten kdo je proti němu, je proti celemu CR, tak je to prosté...Emigrujte jdětě jinam!" Nemusíte to tady snášet a ani čekat na Drahoše na toho kašpara" to bychom měli vůdce.. Ochranuj nás Búh od takových jako je on!

Pavel Krist (neověřeno)

... no, já neříkám tak, ani tak, ale na moje slova dycky dojde...

Anina.Z (neověřeno)

Ještě že odcházení Václava Havla bylo veselé!

vladimir (neověřeno)

nevim co porad mate proti zemanovy prezidentovy jak se tu snizovali a zvisovalo napriklad poplatky u lekare tak byl dobry tak proc ste ho volily vsak jako by nebyl jediny mirek topolanek byl horsy ten i napadl reportera i jedna se o romske kampane jak rikaji ze umirali za 1 svetove valky oni a ze byli jenom oni vic pry bily obeti aj bili cely narod vim ze aby nekoho neurazil tady se nekoho soudi mluvy o vulgarite divate se jenom na jednoho trosku se divejte i na ostatni ne jenom jeden

Tom (neověřeno)

Silné kafe, tenhle pan prezident. Jen už nějak zvětrává.. Nicméně jako důkaz toho, že většina (byť těsná) tohoto národa jsou prosťáčci, to stačí.. Nikdo s kouskem mozku v hlavě přece toho nebohého starce nemohl volit ZNOVU..

Jan Rác, badate... (neověřeno)

Pan Ing.Miloš Zeman, by měl sám odstoupit z Prezidenské funkce. Chápu, že má dosti velkou cukrovku a těžkou neuropatii v dolních končetin. Jeho chování narušuje vchod celé České republiky. Uráží lid, plivl do tváře předsedy Senátu panu Štěcha, Uráží Romy. Dle mého by se měl léčit. Parlament a Senát České republiky by měl zasáhnout - zrušit jeho funkci a vyhlásit nové volby. Na druhou stranu ji on sám musí přijmout. že Tohle už je vážně moc a ubližuje to celému národu ČR, pan Ing. Miloš Zeman zastává.

jenicek (neověřeno)

Zemana si nikdy vážit nemůžu, neb je zarytý komunista a jeho chování i jednání tomu napovídá. Sprostota jim byla vždy vlastní. Od r. 1948 je tam samý hulvát

Karlouš ze Žižkova (neověřeno)

Ja si naopak myslim, ze prezident trpici demenci je pro tento stat velmi prilehavy. Dusevne se rozpadl uz pred mnoha lety, vsichni ho videli a stejne dostal pres 50%. Cesky narod ma, co chtel a to je v poradku.

Martin Šimeček

Ale jo, spokojeni jsme. Jde už jen o samotný fakt, že sme měli na výběr Zeman/Drahoš. Zemana sem uznával, ale zas ně tolik. Ale k volbám sem šel jednoznačně zvolit Zemana. A proč? Protože sem měl úděsnou (ale fakt, děsilo mě to) hrůzu z toho, že to vyhraje ta chodící loutka Drahoš. Ten člověk je tak neuvěřitelně ohebnej a dutej až to není pěkný - to jednak podle diskuzí, umím číst hodně mezi řádky, a druhak i s lidmi kteří ho znají z jeho okolí. Toho pána vodí za špagátky Kalousek a ostatní nejdemokratičtější demokrati. Hlavně s p. Zemanem souhlasím v důležitých bodech toho, jak by se měla chovat ČR. Nadávejte mě jak chcete, ale z Drahoše v politice mám úděsnej strach :) nesedí mě a v lidech se bych řek vyznám, není to dobrý člověk.

Ing. Zdeněk Cháb (neověřeno)

Pana prezidenta si vážím, a to stejně jako většina našich občanů. Není důvod ze strany mafie a zločineckých kruhů něco měnit. Nepřál bych si aby to vzdal jako prezident Beneš před bolševickou sebranku.Přeji panu prezidentu pevné zdraví a vydržet do konce mandátu.

profesor (neověřeno)

Je zajímavé kolik lidí kritizuje současného prezidenta, u Havla jim nevadil jeho chlast, nevěry. Vždyť Havel co by prezident dopustil rozkradení republiky. Ale to lidi nezajímá ani to, že hlásal pravda a láska a schvaloval bombardování nemocnice a sídliště v Bělehradě západem. A co se týká protikandidáta Drahoše ten by k nám dotáhl akorát migranty aby se zalíbil západu.

Antonín Körber (neověřeno)

váš postup je namířený proti občanům této země,tedy kontrarevoluční a vlastizrádný.......sem zřejmě nepatřím....

Konstantin (neověřeno)

Věřím , že na pana Zemana toho může být moc , ale s jeho názory , byť někdy hůře podané plně souhlasím !!! Ono se v téhle hnusné době o spoustě lidí nedá říci nic lepšího !! Drahoš by nás dostal jen do neštěstí kdežto pan prezident hájí nás obyčejně lidi i svůj národ ,ti které nazývá pravými slovy jsou jen lháři ,podvodníci ,zloději a vlastizrádci . Panu Zemanovi fandím a přeji mu hodně zdraví do dalších let . Co takový Novotný ,který všude ukazuje svůj tlustý chlupatý zadek ,nazývá pana Zemana stejnými urážkami , to je ostuda ! K hlavě státu je třeba mít úctu !To by si měl každý uvědomit!

Ing. Pavel Rose... (neověřeno)

Je mně smutno, ano, ale z vašich pomlouvačných útoků na jednoho z našich nejlepších a nejchytřejších prezidentů, který, na rozdíl od jiných, se nebojí říci co si myslí i když se jedná o záležitosti zcela nepopulární. Vy chudáčci, kteří umíte jen hanit, jste zřejmě ještě v čele s ubožákem Kalouskem nepřekousli jeho úspěch v prezidentských volbách. Kde se ve vás ale bere tolik antipatií, to skutečně nechápu. To především vy byste se měli dát vyšetřit na psychiatrii

Antonín Zounar (neověřeno)

Tenhle "člověk" neměl nikdy žádné přátele

Tralala (neověřeno)

Proboha lide,vzpamtujte se.Kdyz chcete nekam psat jakekoliv komentare,naucte se cesky jako napr.Venda.A jestli chcete za prezidenta Drahose,tak je jeste vice videt vase inteligence a ani nemusite nikam psat.Drahos se svym ulisnym usmevem,plnym neuprimnosti, dovede stat do zahuby. Hlavne pokvete migrace.Setkejte se s nekym,tak jako ja,kdo ho zna osobne a nebudete verit svym usim.Jen tak dal narode,lituji mlade lidi.Stydim se za vas,kdyz chvalite Havla.To je uroven,stydim se za Cechy.

PETR MADLE (neověřeno)

Vážení budme ŠTASTNI za pana Zemana je občas sprosty a mimo,ale furt lepši než pan Drahoš a migranti který by jsem natahl.

Kacaba Zdenek (neověřeno)

Náš pan prezident je v pohodě,to jen pár ubozaků kvičí a kvičí.

Jan (neověřeno)

A proč jste se tak nenaváželi do totální trosky a opilce havla ? A všichni si pamatujeme, že čeští doktoři mu zjevně nebyli dost dobří a tak se jezdil kurýrovat do Rakouska

Stránky