Chcete čerstvou zeleninu i v zimě? Vypěstujte si za oknem rukolu nebo roketu

Roketu nebo rukolu asi všichni známe. Jejich lístky chutnají na obloženém chlebíčku, v bagetě, ale i v salátech. Mezi roketou a rukolou je botanický rozdíl, ale z pohledu kulinářského je to v podstatě jedno. Nehledě na to, že si tuto zeleninu můžeme dopřát i v zimě čerstvou a z vlastní sklizně. Poradíme vám jak.
 

13.12.2017 - 17:15   |  
Rukola není roketa. Na talíři je to ale jedno a tuhle vynikající zeleninu si můžeme vypěstovat doma
Zobrazit fotogalerii (3)

Mnohde se o rukole hovoří jako o roketě a obráceně. Jsou si to dost podobné rostliny, u obou se používají lístky a patří mezi brukvovité. Rozdíl je trochu v chutích. Semínka obou rostlin snadno pořídíme v supermarketech i v obchodech se zeleninou. I na obalech se často zaměňují jména obou rostlin. Pro nás je však podstatnější stejné využití v kuchyni a fakt, že tyto zeleniny příbuzné s řeřichou nebo kedlubnou a ředkvičkou si můžeme vypěstovat doma za oknem i přes zimu.

Není rukola jako rukola

Roketa je vzrostlejší rostlina podobná řepce olejce a má bílé kvítky. Sklízí se brzy po zasetí, kdy jsou mladé lístky šťavnatější. Rostlina má jednodušší lístky, bez výrazného vykrajování jako rukola. Ve středomořských zemích se pěstuje pod názvem křez tenkolistý a má ještě pikantnější chuť. Kvete žlutě a v obchodě zeleninu seženeme zase většinou pod názvem rukola či wild rocket.  Rukola má oproti roketě lístky laločnatě vykrajované.

Ale dost osvěty kolem jednotlivých druhů. Oba prostě mají stejné využití a pro ty, kteří rádi experimentují a nedají dopustit na čerstvou chuť zeleniny z vlastní sklizně, je to ideální rostlina pro pěstování za okny.

Čerstvou nasekanou nať rukoly nebo rokety můžete zamrazit. Rukolu můžete naložit do olivového oleje buď celou, nebo nebo ve formě pesta. Tím si zajistíme vitamíny i v zimním období, kdy rukola neroste, pokud si ji nevypěstujeme za oknem.

Lístky podporují trávení

Obě zeleniny jsou plné vitamínu C a obsahují zdraví prospěšné látky podobně jako křen. Zelenina kromě jiných příznivých účinků podporuje trávení. Čerstvé listy se hodí do listových salátů, vylepší pokrmy s rajčaty, olivami, sýry a vajíčky. Můžete je zkombinovat i se sladkými plody jako například s pomeranči nebo hruškami. Listy můžete podusit na oleji s nasekaným česnekem jako špenát. Nať se dá zkrátka použít na mnoho způsobů včetně rozmixování na pesto místo bazalky.

Jak ji pěstovat?

Rostliny můžete pěstovat na zahrádce. Jsou nenáročné, jen pamatujte na to, že na slunci poroste rychleji a může mít nahořklou chuť. Vyčleňte si proto pro rostliny spíše zastíněné místo a semínka vysévejte ob měsíc, ať máte stále k dispozici mladé a šťavnaté lístky.

Jde to i doma

Pokud chcete mít tuto zeleninu stále k dispozici bez ohledu na roční období a nebo vás zrovna nezaujala nabídka v obchodě, kde nevíte, kdy byly lístky uložené v sáčku sklizené, pusťte se do vlastního pěstování. Připravte si nějaký tácek nebo talíř, položte na něj buničitou vatu a řádně ji provlhčete. Pak posypte rovnoměrně semínky a umístěte na teplé a světlé místo - tedy nejlépe na okenní parapet. Semínka za chvíli vyklíčí a zhruba za dva týdny můžete sklízet první křehké lístky.

Úrodu můžete také získat pěstováním v truhlících za oknem. Na kvalitu zeminy jsou rostliny nenáročné, jen nenechte substrát zaschnout a také hlídejte, ať rostliny neutopíte přílišnou zálivkou.


Přidat komentář

Pro vkládání komentářů se prosím přihlašte nebo zaregistrujte.

Výhody registrace:
Při registraci si můžete zvolit unikátní přezdívku a pod ní psát příspěvky. Tuto přezdívku vám nikdo nebude moci vzít. Registrace bude do budoucna jeden z našich nástrojů k udržení diskusí v přijatelných mezích.

Při registraci si můžete zvolit unikátní přezdívku a pod ní psát příspěvky. Tuto přezdívku vám v budoucnu nikdo nebude moci vzít. Zároveň registrací dáváte souhlas se zasíláním informací a nabídek tykajících se webu Čtidoma.cz nebo jeho provozovatele či obchodních partnerů.

Redakce si ponechává právo jakýkoli nevhodný příspěvek smazat bez udání důvodu.