Trápí vás bradavice? Zkuste babské rady, které skutečně fungují

Bradavice mohou člověka pořádně potrápit. Stačí mít jednu na nejméně vhodném místě a ze života se stává peklo. Kdo například měl bradavici byť jen třeba někde na noze, na ploše, která se při chůzi namáhá, ví, o čem je řeč. Člověk si pak ulevuje při došlapu a začne vás bolet celá noha, jak si ulevujete. Pokud si chcete pomoci sami, máme pro vás několik osvědčených tipů.

23.02.2018 - 15:30   |  
Na bradavice zabírá i med, propolis a vlaštovičník. Než zajdete k lékaři, zkuste osvědčené babské rady na odstranění bradavic
Zobrazit fotogalerii (3)

Bradavice jsou v podstatě důsledkem infekce. Stačí nějaká oděrka a v té se chytnou viry způsobující problémy. Bradavice se pak mohou objevit třeba na ploskách nohou jako tvrdé, vystupující, ploché uzlíčky, které časem rohovatí, a tím se zvyšuje nepříjemný pocit při došlápnutí na postižené místo končetiny. Objevují se také na rukou okolo nehtů, na prstech, ale i pod nehty, na kolenech či loktech. Projevem je svědění, ale i bolest.

Někdo má štěstí a bradavice časem samy zmizí, pokud ne, je třeba s nimi zatočit. Než vyhledáte lékaře, zkuste několik možností, jak se jich zbavit.

Česnek

Použijte půlku stroužku kvalitního, tedy českého česneku, který má silné antibakteriální a antivirové schopnosti. Česnek přiložte na bradavici, přelepte náplastí a nechte minimálně dvě hodiny působit. Pochopitelně pokud máte bradavici někde, kde je choulostivá kůže, asi to nevydržíte kvůli palčivosti. Jinak i na jiných mistech ucítíte pálení a můžete si kůži vysloveně spálit. Proto postupujte opatrně. Po sundání náplasti a odstranění česneku by měla bradavice odpadnout.

Vlaštovičník

Na venkově se dost často používá bylina vlaštovičník. Z jejich poraněných míst vytéká žlutá tekutina, kterou bradavici potírejte, dokud neztmavne a sama se nevyloupne. Mějte trpělivost, tahle metoda nefunguje vždy a rozhodně ne hned, vydržte asi tak týden. Podobně by měla působit šťáva z pampelišky. Přípravky z vlaštovičníku také koupíte v lékárnách a mnoho lidí na tuto rostlinu nedá dopustit.

Bradavice je nezhoubný výrůstek na kůži nebo na sliznici způsobené lidským kožním papilomavirem HPV. Virus je přenosný dotekem a může proniknout do podkoží například malým poraněním. Bradavice se nejčastěji vyskytují na rukou, na nohou nebo v obličeji, přičemž hlavním důvodem je, že se v těchto partiích nachází vysoké množství potních žláz, kterými může HPV virus proniknout do pokožky.

Tee tree olej

Máte v oblibě tee tree olej? Tak ho zkuste. Nakapejte olej na kousek vaty, přiložte na bradavici a zalepte náplastí a nechte působit. Asi po 8 hodinách vatu vyměňte, vemte jinou, zakápněte olejíčkem a znovu zalepte. Pokud budete mít štěstí, bradavice po týdnu zmizí.

Propolis s medem

Někdo třeba může sáhnout i po propolisu, který smícháte s medem a postupujete stejně jako v předchozích případech.

Protože jsou bradavice virového původu, můžete začít tím, že posílíte svoji imunitu třeba konzumací hlívy ústřičné. Pokud všechny takzvané babské rady zklamou, nezbývá než zajít do lékárny, kde si můžete pořídit třeba i speciální sprej na odstranění bradavic založený na principu tekutého dusíku, který používají i praktičtí lékaři. Spousty lidí má ale velice dobré zkušenosti s přírodními prostředky, jako je med, vlaštovičník a česnek.

 


Přidat komentář

Pro vkládání komentářů se prosím přihlašte nebo zaregistrujte.

Výhody registrace:
Při registraci si můžete zvolit unikátní přezdívku a pod ní psát příspěvky. Tuto přezdívku vám nikdo nebude moci vzít. Registrace bude do budoucna jeden z našich nástrojů k udržení diskusí v přijatelných mezích.

Při registraci si můžete zvolit unikátní přezdívku a pod ní psát příspěvky. Tuto přezdívku vám v budoucnu nikdo nebude moci vzít. Zároveň registrací dáváte souhlas se zasíláním informací a nabídek tykajících se webu Čtidoma.cz nebo jeho provozovatele či obchodních partnerů.

Redakce si ponechává právo jakýkoli nevhodný příspěvek smazat bez udání důvodu.

Tomášek Zděnek (neověřeno)

Poradil mně cirkusák. Nejít v lese starou kost, třikrát potřít bradavici a se slovy ,,bradavice jdi ode mě pryč,, kost zahodit. ˇManželka se mohla potrhat smíchy. Opravdu veliká a ošklivá bradavice mně zmizela sedmý den a bylo po smíchu. Zadlouho jsem si přečetl, že bradavice jsou i stavem mysli.