Poznejte hudební hvězdy dneška: Náctiletí je zbožňují, nemají však daleko k násilí a k sexuálním skandálům

Mladý americký rapper XXXTentacion byl nedávno zastřelen, zemřel ve věku pouhých dvaceti let. Za svůj krátký život však stihl nahrát písně, díky kterým jej mnozí považují za Kurta Cobaina 21. století. Rovněž se však neblaze blýsknul, když byl obviněn z toho, že mlátil svou těhotnou přítelkyni. Poznejte další hvězdy, které milují mladí a které si mnohdy nesou dost pokřivenou minulost.

09.08.2018 - 14:30   |  
Prohlédněte si celou fotogalerii
Zobrazit fotogalerii (6)

Lil Peep

Vlastním jménem Gustav Elijah Åhr. Narodil se v roce 1996 a v roce 2017 zemřel. Příčinou smrti bylo předávkování xanaxem. Lil Peep byl čelním představitelem hip-hopové odnože, jež je v Americe označovaná jako "post-emo revival". Lze o něm rovněž mluvit i jako emo rapu. Poté, co Lil Peep zemřel, se jeho hit Awful Things dostal do žebříčku Billboard Hot 100, okupoval devětasedmdesátou pozici. Lil Peepovi vyjádřilo soustrast mnoho zvučných jmen americké, ale i světové hudební scény.

Lil Pump

Ke konci roku 2017 nahrál velice mladý rapper vystupující jako Lil Pump hit Gucci Gang. Ten dnes atakuje hranici sedmi set padesáti milionů zhlédnutí na serveru Youtube a Lil Pump je díky němu jedním z komerčně nejúspěšnějších hudebníků našeho žebříčku. Kromě hitu Gucci Gang je však Lil Pump nechvalně proslulý jako takový enfant terrible. Internetem kolují nahrávky, kterak si mladý rapper s barevnými dredy dopřává orální sex a do toho kouří marihuanu. Nutno podotknout, že Lil Pump je sice velmi úspěšný, ale dělá trochu medvědí službu emo rapu. Především tím, že většina jeho textů je skutečně velice prostoduchá.

Yung Lean

Jeden z nejvýznamnějších umělců, který v nedávných letech začal s hip-hopem. Dnes dvaadvacetiletý švédský hudebník už v šestnácti letech značně ovlivnil hip-hopovou hudbu a je považován za toho, díky komu vznikl žánr emo rap. Yung Lean prorazil s hitem Kyoto, dnes jsou jeho nejznámějšími písněmi Yoshi City, Afghanistan, Miami Ultras či Red Bottom Sky. Jsou-li texty Lil Pumpa prostoduché, texty Yung Leana jsou jejich pravým opakem. Důkazem může být, že fanoušci tohoto hudebníka se na mnohých diskusních fórech často dohadují, co tím kterým veršem chtěl Yung Lean říct. Nejvíce otázek se nakupilo kolem toho, co vlastně Švéd myslí, mluví-li o Yoshi City (město Yoshi). Někteří si myslí, že je to Stockholm, někteří, že je to jeho protipól, jiní věří, že se za tímto označením schovává jakási Leanova snová říše. Pokud někdo zná odpověď, je to pouze a jedině Jonatan Leandoer Håstad, jeden z nejtalentovanějších mladých hudebníků dneška.

6ix9ine

Dvaadvacetiletý rapper a věčný průšvihář. Své už si odseděl i ve vězení, kam byl poslán za prodávání heroinu. Je dost možné, že to nebylo naposled, kdy si 6ix9ine prohlédl nějakou věznici zevnitř, jelikož podle stížnosti z únoru roku 2015 rapper údajně souložil s teprve třináctiletou dívkou. Styk si navíc nahrával na video. Nedávno byl 6ix9ine navíc obviněn znovu – napadl a škrtil šestnáctiletého fanouška. 6ix9ine nějakou dobu působil v Česku i ve Slovensku, obě země si prý velice oblíbil a slíbil, že je proslaví v zahraničí. Není to dlouho, co rapper v Praze vystupoval. Mezi jeho nejznámější hity patří Gummo, Kooda či Gottie, jež se nedávno dočkala klipu. 6ix9ine je specifický velice agresivním způsobem rapování.

Trpaslíci i bohové ožívají v barech a chátrajících domech. Gaiman opět předkládá to nejlepší ze světového komiksu. Čtěte zde.


Přidat komentář

Pro vkládání komentářů se prosím přihlašte nebo zaregistrujte.

Výhody registrace:
Při registraci si můžete zvolit unikátní přezdívku a pod ní psát příspěvky. Tuto přezdívku vám nikdo nebude moci vzít. Registrace bude do budoucna jeden z našich nástrojů k udržení diskusí v přijatelných mezích.

Při registraci si můžete zvolit unikátní přezdívku a pod ní psát příspěvky. Tuto přezdívku vám v budoucnu nikdo nebude moci vzít. Zároveň registrací dáváte souhlas se zasíláním informací a nabídek tykajících se webu Čtidoma.cz nebo jeho provozovatele či obchodních partnerů.

Redakce si ponechává právo jakýkoli nevhodný příspěvek smazat bez udání důvodu.

Petr Sokol

Jak někdo takovýhle břídili může nazvat talentovanými hudebníky? Recitovat přisprostlý infantilní básničky úplně mimo jakejkoli rytmus toho, co by se člověku chtělo nazvat hudbou v pozadí, ale ve skutečnosti je to jen nahranej zvuk kopání do prázdný plastový popelnice a k tomu připlesklý nějaký to vrzání pantů od dveří, rádoby drsně přitom máchat rukama i když to ve skutečnosti vypadá jako by dotyčnej pomatenec odháněl nějakej imaginární roj včel a ještě se u toho tvářit jako děěěěěsnej drsňák, to je umění? Co to má jako společnýho s hudbou? To není hudba, to je jen kulturní odpad. A pak se divíme kam hudební průmysl spěje, když mladý poslouchaj tohle a hudba už je nezajímá.