Slušnost dostala na frak? Určitě. Jde ale o politický boj. Prezidentem je Miloš Zeman, měl lepší strategii a je třeba mu pogratulovat

Král není mrtev, vládne dál. Rozdělená země slaví i truchlí. Jiří Drahoš reprezentoval důstojnost a noblesu, matador si ale poradil, jak získat křehkou většinu. Otázkou samozřejmě je, zda výsledek voleb reprezentuje mínění Česka, nebo je výsledkem reklamní strategie "nekampaně" a prezidentských cest na státní útraty. V každém případě je třeba vítěze uznat. 

27.01.2018 - 15:44   |  
Mocenský pakt potvrzen, Česká republika bude směřovat jasným směrem
Zobrazit fotogalerii (8)

Souboj, který byl místy velmi vyhrocený, je u konce. Miloš Zeman se stal prezidentem České republiky přesto, že se v předvolební kampani dopustil řady nepravd a "účelovek". Nicméně většina voličů ukázala, že jim to nevadí, a volby tak dopadly přesně tak, jak měly. Vzhledem k tomu, že máme stále ještě demokracii, je taková volba naprosto v pořádku a je třeba ji bezpodmínečně respektovat.

Regiony, kde se obecně mají lidé hůře a mají pocit, že je jim ubližováno, volili masivně pana Zemana. Změnu tak odmítly. Naopak například v Praze byl Drahošův triumf drtivý stejně jako v jiných velkých městech.

Kdo to odnese jako první?

Následující týdny ukáží, jak moc si Zeman své vítězství užije. A co se bude dít, když ví, že už nebude mandát obhajovat? Jak moc popustí uzdu svému pravému já? Jeho sebevědomí bylo v každém případě polaskáno měrou vrchovatou. Bude první na řadě Andrej Babiš jako další silný kohout na smetišti? Je to dost možné. Narážky lídra hnutí ANO po prvním kole na to, že by se měl Zeman některých lidí ve svém okolí zbavit, jistě nezůstane bez odezvy. 

Ovšem třeba se tyto předpoklady nenaplní. Některé spekulace totiž hovoří o tom, že bývalý předseda ČSSD kandidoval jen kvůli svému egu. Chtěl si prý dokázat, že na to má, na všechny ukázat dlouhý nos a za pár týdnů na svoji funkci rezignovat a přesunout se na Vysočinu. Dá se ale něčemu takovému věřit? Jsou to hodně divoké teorie. Na druhou stranu Miloš Zeman už několikrát ukázal, že může šokovat.

Respekt demokratické volby

Prezidentské volby ukázaly, že se u nás slušnost a pravda příliš nenosí. Vyhrál kandidát, který preferuje několik podnikatelů, kteří mu zajistili dotace na kampaň. Ta jen tak mimochodem stále zůstává zahalena rouškou tajemství. Vyhrál kandidát, který se nikdy nebál uchýlit k účelovým nepravdám, aby získal politické body. Vyhrál kandidát, který na veřejnosti používá vulgarity a mluví sprostě. Vyhrál kandidát, který se v zahraničí netěší dobrému renomé. 

Miroslav Kalousek: "Naděje na změnu zhasla...Zajisté to přežijeme, jako dosud vše. Leč náprava škod, ke kterým dojde, nebude ani snadný, ani rychlý proces. Počítejme s tím a zachovejme si naději a sebedůvěru sami v sebe."

Společnost zůstane rozdělena, to je téměř jisté. Miloš Zeman nikdy neměl ambici lidi spojovat. Dokonce to mnohdy vypadalo, že si užívá, když je může štvát proti sobě. Přesto, nebo právě díky tomu, vyhrál a stal se prezidentem České republiky. Budiž, nejspíš si to zasloužíme. Panu Zemanovi nezbývá než pogratulovat a výsledky demokraticky uznat tak, jak to udělal i Jiří Drahoš. Bývalý šéf Akademie věd zároveň slíbil, že dneškem to rozhodně nekončí, a zazpíval národní hymnu. Tak snad...

Konečné výsledky
Miloš Zeman - 51,37 % (2 853 390 hlasů)
Jiří Drahoš - 48,63 % (2 701 206 hlasů)

Vesnice
1. Miloš Zeman 887 516 hlasů
2. Jiří Drahoš 706 422 hlasů

Malá města
1. Miloš Zeman 640 033 hlasů
2. Jiří Drahoš 546 862 hlasů

Střední města
1. Miloš Zeman 620 911 hlasů
2. Jiří Drahoš 518 357 hlasů

Velká města
1. Jiří Drahoš 913 793 hlasů
2. Miloš Zeman 703 231 hlasů


Přidat komentář

Pro vkládání komentářů se prosím přihlašte nebo zaregistrujte.

Výhody registrace:
Při registraci si můžete zvolit unikátní přezdívku a pod ní psát příspěvky. Tuto přezdívku vám nikdo nebude moci vzít. Registrace bude do budoucna jeden z našich nástrojů k udržení diskusí v přijatelných mezích.

Při registraci si můžete zvolit unikátní přezdívku a pod ní psát příspěvky. Tuto přezdívku vám v budoucnu nikdo nebude moci vzít. Zároveň registrací dáváte souhlas se zasíláním informací a nabídek tykajících se webu Čtidoma.cz nebo jeho provozovatele či obchodních partnerů.

Redakce si ponechává právo jakýkoli nevhodný příspěvek smazat bez udání důvodu.

Karlos (neověřeno)

Slušnost zvítězila !!!!

Meki (neověřeno)

Slušnost prohrála, na hradě bude dále buran, který mluví sprostě a uráží lidi. S tím ostatně začal hned při prvních větách. Dokonce ani nezmínil Drahoše, což by mělo být v takové chvíli samozřejmá slušnost. Jaký to rozdíl oproti JD, který mu pogratuloval a popřál hodně sil. Je smutné, že vesnice a chudá města zvolí populismus a někoho, kdo pošle další lidi do háje. Nebo je to od vás úmysl, chcete, aby se všichni měli tak bídně, jako vy?

cantipi (neověřeno)

to máme presidenta.vožralu a lháře

petronius (neověřeno)

Pan Zeman svým "státnickým" projevem těsně po volbách jen ukázal svou pravou tvář. Tomuto státu bohužel jeho zvolení neprospěje...

marfušenka (neověřeno)

Naše armáda posílá 12členný tým chemických expertů do Iráku. Doufám, že chemický expert Drahoš se připojí jako 13. a bude naši zem, potažmo celou EU, úspěšně reprezentovat! Mohl by tam vzít i své podporovatele a rukou společnou a nerozdělnou pomoct tu rozbitou zem opět vybudovat. Třeba se jim konečně podaří najít i ty dosud neúspěšně hledané chemické zbraně... Držím palce

Vasil Kvasil

Volební právo by měli mít lidé od IQ 100 a výše. Jen ti jsou schopni myslet vlastní hlavou. No možná by stačilo i 90... A výsledek by byl úplně jiný...

jarouš (neověřeno)

Dobře nám tak,Češi ze spodního levlu vždycky všechno posrali !

Belmondo (neověřeno)

Umíte vůbec pochopit kdo vyhrál a kolik lidí za ním stojí? Asi nejste schopni unést porážku mstivého chemika.

Petr Gráf

Jestli ono to nebylo třošku jinak... lidem se příčí kdokoliv, kdo je spojený s Kalouskem a podobným materiálem z naší politické smetánky.. pak jeho podpora pro Jiřího Drahoše byla tím spíš polibkem smrti, pro mě rozhodně ano.

Ing.Gustav Polák (neověřeno)

chvála bohu rozum a moudrost zvítězila,Zeman je čestný a rovný muž a jsem rád že je prezidentem naší republiky

Jiří Uhlíř

Vítězi je nutno pogratulovat, ať se to poraženým líbí, nebo ne.

Karol (neověřeno)

Nemá smysl to moc řešit. Vyhrál populismus a účelové lži, kterým bohužel půlka národa věří, protože není schopna rozlišit lež od pravdy a není schopna a ochotna si věci ověřovat. Je to smutné, ale prostě to tak je. Vulgarity na hradě zůstanou, dále budou stát řídit Mynářové, Nejedlý a další pánové, kterým rozhodně nejde o tento stát. A bohužel, pan Zeman jim dluží až příliš na to, aby mohl jít v klidu na Vysočinu užívat si zasloužený odpočinek. Přežijeme to, ale škody, které se stanou, se budou vracet hodně těžko.

Hugo (neověřeno)

Drazí vesničané a neúspěšní, děkujeme vám. Posrat životy sobě, to je vaše věc a evidentně se tak děje už dlouho. Akt pomsty také chápu, máte to v povaze. Ale nechápu vaši demenci a imbecilitu (cituji jen vaše guru Zemana), že jdete a volíte člověka, který vás jen uráží. Ve škole by se mělo vyučovat přemýšlení, snad vaše děti toto vzdělání dostanou. Bude-li na to prostor, který jste jim svým rozhodnutím určili zcela jasně. Je mi vás líto, nás všech.

hani (neověřeno)

Už je to, jak ten chudák začal všechny urážet v první minutě, co zjistil, že vyhrál..a že ani neocenil Drahoše, který mu naopak gratuloval, je hnus...holt buran zůstane buranem..vezměte si ho tam.

Jana Smolinská (neověřeno)

Pravda a láska zvítězila nad lží a nenávistí. Odkaz Václava Havla byl naplněn.Pražská kavárno jásej a popřej Panu prezidentovi k vítězství. Prohrali prachy zlodějů a likvidátorů svých odpůrců. Boj teprve začíná ,zrůdy se nevzdají.

Jirka S (neověřeno)

Pane Kvasil, to by byl celkem dobry napad. Jen je skoda, ze zrovna vy byste chybel, kdyz ani nechapete v cem spiciva demokracie.

Laslo (neověřeno)

Stejne jak u Babise,cim vic se do Zemana silo,tim vic volicu, Napriklad krasobluslar Verner,kteremu hrozne vadila navsteva z ciny,ale bruslit v revue pro Kima ,tomu nevadilo

Enie (neověřeno)

Další prase Okamura už se pochlubil, že si se Zemanem tyká. A Drtinové vzkázal, ať už ho nikdy neobtěžuje svými dotazy...hezky, a to je hodina po...diktatura ve velkém začíná, Zeman ji ve své ulhanosti dovolí

Jan Horacek (neověřeno)

Populismus, lez a hulvatsvi zvitezilo.

Jaroslava Przybylová (neověřeno)

Nelíbíse mi některé sprosté výroky,lidi snad to jde slušněji podat.Byla jsem pro Pana profesora Drahoše,velká škoda,ale co naděláme.

Tom Movil (neověřeno)

Pane "Vasile Kvasile" já jsem doložitelná "menza"a jsem tomu rád. Pokud bude prezident hájit zájmy naší vlasti a pan Ing. Zeman ji hájí bude nám dobře. A i Vám pane

Jirka Krokus (neověřeno)

Když čtu ty komentáře,tak vidím,že staronový prezident je přeci jen jeden z nás: - hulvát,ochlasta,a sprosťák! Proto jst(m)e ho přeci zvolili! A je to aspoň čitelnější než poklonkování a vítání za falešnými brýlemi...

Matěj (neověřeno)

Musím se smát, jak jsou Milošovo voliči v euforii, jako by vyhráli milión. Dneska jsou v ráži, posmívají se voličům Drahoše, jako kdyby oni sami porazili celý svět v desetiboji. Ale v pondělí se zase postaví v modrákách u pásu v montovně, cestou z práce si vezmou z koše účtenky a večer v hospodě se he pokusí nacvakat na Andrejův udavačský web. A až si půjdou ven zahulit, budou nadávat, že na ně prší, ale protože nikde nebude vidět migranta, pocítí silný pocit bezpečí, jaký je to ten Miloš geroj.

Lukas Pipek (neověřeno)

Tak on stejně do roka pojde takže v to věřím, Zeman je zloděj a lhář.

Boris Dressler (neověřeno)

Lidé se již nenechali, nachytat na další lákavou "kampeličku", která naslibuje všechno, jen aby nás nalákala, ale neprozradí, kdo za ní stojí (vždy mlžil, při dotazu na lidi v pozadí). Po zvolení, bychom dopadli, jako důvěřivci, oněch nešťastných, peněžních domů. Jen co by, vlci vylezli ze stínu Drahoše. Žádní ruští, čínští rozvědčíci, ale selský rozum, nám velel, dát na známého člověka, který umí zkrotit mocichtivé politiky.

Boris (neověřeno)

Lidé se již nenechali, nachytat na další lákavou "kampeličku", která naslibuje všechno, jen aby nás nalákala, ale neprozradí, kdo za ní stojí (vždy mlžil, při dotazu na lidi v pozadí). Po zvolení, bychom dopadli, jako důvěřivci, oněch nešťastných, peněžních domů. Jen co by, vlci vylezli ze stínu Drahoše. Žádní ruští, čínští rozvědčíci, ale selský rozum, nám velel, dát na známého člověka, který umí zkrotit mocichtivé politiky.

BoH (neověřeno)

Meki: Doporučuji se podívat na debaty a případně další videa z meetingů, která ukazují Drahošovu slušnost i jeho přítel a jak vidno, tak i jeho voličů. Ale abych Vás nakrmil, tak ano, chceme, abyste se měl tak bídně jako my :o)

Petr Vejsada (neověřeno)

Upozorňuji na nepřesnost informace p. autora (nebo autorky)článku : Uvádí, že p. Drahoš vyhrál drtivě v Praze a v ostatních velkých městech.Skutečností zůstává , že p. Drahoš vyhrál skutečně jednoznačně pouze v Praze. V ostatních velkých městech prohrál. Stačí dobře číst výsledky. Nemám rád amatéry a to platí i v novinařině. P.V.

vlastimil Svoboda

Vyhrálo sprostý,hloupý,nemocný a senilní prase. ubožák kterýmu jde jen o sebe a o vitězství a moc. Ne o lid a zem. Vždyt to řekl hned v rozhovoru. A kdo se ho zastává,je uplně stejnej tvor. A je vidět co jsou zemanovci zač. Utok na novináře,reakce Okamůry atd. Není nad to rok před volbou prezidenta rozdat vyznamenání a pak se od těchto ubožákú nechat veřejně podporovat. Trochu průhledne.

Lukas (neověřeno)

Pane Vejsado, proč tu šíříte dezinformace a lži? Jen namátkou jsem se podíval na zmíněnou Prahu, Plzeň, Brno, České Budějovice, Olomouc...tam všude vyhrál Drahoš. Zkuste se naučit číst, bylo by to fajn, než se jako váš guru Zeman začnete pouštět do novinářů a dalších lidí. Děkuji.

Putin (neověřeno)

Nejlepší jsou tací jako "Vasil Kvasil" co si na diskusích dokazují svoji výjmečnost nesmysly o IQ voličů toho a toho. Lidé kteří se takto neurvale nadřazují nad ostatní obvykle rozumu natož IQ a vzdělání moc nepobrali. Většinou je to právě naopak.