Máme na Hradě hospodského hulváta, který si nezaslouží úctu a respekt? Nebo jsou protesty mimo a pravdu má Ovčáček?

První školní den byl i letos pro mnoho dětí něčím jedinečným. Vidět na vlastní oči prezidenta republiky je zážitek, ať už na Hradě sedí kdokoli. Tím spíš, když ještě ne úplně vnímáte, zda je to dobrý člověk, nebo opička na gumičce. Miloš Zeman v pondělí dorazil na Základní školu T. G. Masaryka v pražském Břevnově. A přivítání? Rozporuplné.

04.09.2018 - 08:35   |  
Pan prezident občas jedná hodně zvláštně
Zobrazit fotogalerii (3)

/KOMENTÁŘ/ Děti se samozřejmě do žádných velkých věcí nepouštěly. Cizí člověk, tím spíš hlava státu, řečnící před nimi v jejich velký den, to si zkrátka zaslouží jen obdivné ticho. Někteří rodiče však mlčet nechtěli. Při odjezdu Zemana jedna paní dokonce na hlavu státu vykřikla "fuj" a za chvíli i "ježíšmarjá táhni". 

Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček to okomentoval slovy: "Chovejte se slušně", na což mu bylo namítnuto, aby se slušně choval on. Pak si to bývalý redaktor komunistických Haló novin nezapomněl okomentovat na Twitteru. 

Chcete vědět, co si o protestu proti hlavě státu myslí politici napříč stranami? Sledujte náš web, už brzy přineseme velmi zajímavou anketu. Některé názory vás stoprocentně hodně překvapí.

Další rozdělení společnosti

Jiní rodiče až tak radikální nebyli. Vystačili si pouze s miniaturami červených trenýrek, které se po nedůstojné frašce v podobě ohníčku na Hradě staly symbolem protestu proti Zemanovi. Ten si podle svých slov ničeho nevšiml. Možná i proto, že rodiče byli při prezidentově setkání s žáky v jiné třídě břevnovské základní školy. 

Už tak rozdělená veřejnost se opět oddělila na dva tábory. Jedni tvrdí, že je to moc a že tohle si k hlavě státu nikdo nesmí dovolit. Druzí oponují, že je to správná reakce na Zemanovo neuvěřitelně hulvátské chování, které se neslučuje s jeho funkcí.

Kdo se má chovat slušně?

Ctí prezident zákon a etiku? Je tedy nevhodné chovat se k němu jako k hospodskému povaleči? Nebo naopak takový dojem ve veřejnosti vyvolává tím, co dělá? Nebo je všechno jinak a pravdu má Ovčáček, který po lidech vykřikuje, aby se chovali slušně? Jisté je, že se nacházíme v hodně těžké situaci. Všichni, ať už stojíme na kterékoli straně barikády. 

Nicméně nechat si líbit věčné útoky, vyhrožování smrtí ze strany prezidenta (novinářům už tak vyhrožoval několikrát), být stále pod propagandistickou palbou lží, sprostot a polopravd, to asi nikdo rozumný nebude. A už vůbec nechce, aby v tom žily jeho děti, které si sice možná neumějí dát dohromady souvislosti, ale vnímají, vědí, co se kolem nich děje.

Úctu si musí zasloužit

Někteří rodiče jim v Břevnově dali jasný signál, že se jim nelíbí, když je hlavou státu někdo jako Miloš Zeman. Respektive někdo, kdo se chová jako návštěvník páté cenové. Právem? Ano. Až se bude prezident chovat tak, jak jeho funkce předpokládá, už tolikrát zmíněný respekt si zaslouží.

Přesně tak, zaslouží, to je to správné slovo. Nevykřičí si ho pro něj ani Ovčáček, ani nějaký pyromanský večírek.

Zažíváme plíživý státní převrat a normalizaci. Zeman je prý ruským švábem. Čtěte zde.

Přidat komentář

Pro vkládání komentářů se prosím přihlašte nebo zaregistrujte.

Výhody registrace:
Při registraci si můžete zvolit unikátní přezdívku a pod ní psát příspěvky. Tuto přezdívku vám nikdo nebude moci vzít. Registrace bude do budoucna jeden z našich nástrojů k udržení diskusí v přijatelných mezích.

Při registraci si můžete zvolit unikátní přezdívku a pod ní psát příspěvky. Tuto přezdívku vám v budoucnu nikdo nebude moci vzít. Zároveň registrací dáváte souhlas se zasíláním informací a nabídek tykajících se webu Čtidoma.cz nebo jeho provozovatele či obchodních partnerů.

Redakce si ponechává právo jakýkoli nevhodný příspěvek smazat bez udání důvodu.

marta (neověřeno)

myslíte si že kdyby tam byl kalousek nebo někdo jinší že by bylo líp myslím že huř vždyt politici mají milionové majetky a kde je nakradli na obyčejnych lidech ktere ždímou kradou kde se dá a že jdeme do kytek na tom nikdo nic nezmění

alinka (neověřeno)

Pravda. Zeman byl u všeho zlého, co se v téhle zemi stalo,privatizace, kšefty se Smetkou atd. atd. Přímo se podílel na okrádání lidí. To, že se pak uklidil na Vysočinu, mu mělo zajistit "amnestii" od všech jeho prasáren. A jelikož lidé mají krátkou paměť a nemají chuť se zajímat, vyšlo mu to a stát ovcí je jeho...fuj!

mara (neověřeno)

No tak jednou je to demokraticky zvolený prezident, tak by se k němu mělo tak přistupovat, i když s ním nekteří nesouhlasí. Chování lidí v této škole a nejen jich, zavání těžkou mentální retardací. Učí děti nenávisti a chovají se jak burani. Co si dokazují? Dle mých zkušeností ani většinou nebyli u voleb a teď machrují. Ona je to teď asi taková módní vlna, nadávat, ukazovat prstem atd. Zameťte si před vlastním prahem. Výkřiky oné dámy jsou kapitola sama pro sebe.

jaa (neověřeno)

bohužel pravdu jako obvykle má Zeman. Stačí si jen poslechnout toho Pocheho..... joo socani... cifix

jarda1111 (neověřeno)

Kim Ir Weškrnova pakáž...

Jiří Hora (neověřeno)

Bohužel,jako vždy Ten hradní zapáchající opilec nemá pravdu.

Jiří Hora (neověřeno)

Bohužel,jako vždy ten zapáchající vagabund z Hradu lže.

Venda (neověřeno)

Tenhle po-plyšákový "národ" je definitivně ztracen. Jsme tupé stádo, které "chrochtá" za pár pomejí hozené ve slevách v Kauflanndu či Tesko apd. Vše co jsme uměli a měli jsme si nechali rozkrást, muži (mladí) neumí a ani by nechtěli bránit svou vlast (za podpory a výchovy pře-pečujících maminek a babiček). Děti jsou vychovávány v neúctě rsp. oni jsou bohové a rodiče + učitelé jen služebníky. V 89. nám bylo slibováno západního komfortu žití, no 30 let skoro v prd... a my jsme né za západ ale hodně na východ. Zeman je Zeman, není jiný za celou dobu co je v politice. Ale je to president, řádně zvolený. No, zase jsme si uřízli ostudu (hýkající dámy to jen vylepšili). Člověk aby se styděl. Tady to stejně nedopadne dobře za dalších 30 let si navzájem budeme rvát hlavy. (a pak sem na nás vlítnou z východu, bránit svoje občany a těch tu je !!! - jsme idioti, kteří na to dojedou)

Milan Paur (neověřeno)

Já mám pocit,že Zeman je pořád stejný,vždy takhle mluvil,ale lidi se změnili,hlavně se začali dělit na já jsem ,,někdo'',a taky se podle toho chová,jako za Hitlera,kdo byl s německou říší,a nekoukají,že jsou ubohý,už s tím,že takhle mluví před dětmi.

estel (neověřeno)

Nejlepší je, jak se tu někdo ozývá, a pak napíše ženy se činili s měkkým i :))). To svědčí o úrovni pisatele i o gramotnosti příznivců pana Zemana. Ta se projevuje i tím, že nejsou schopni si zjistit, že byl u všeho, co se v tomto státe napáchalo. Pak se na chvíli schoval na Vysočinu a stádo ovcí zapomnělo. Hrozné tady, volí si lháře a proruského švába, který jen škodí. Ale zvolili si ho, což je třeba brát v potaz. Ne už fakt, že se chová jako prase, úctu v úřad do nás vtloukali komunisté a podle této pravdy bychom měli milovat i Husáky, Klementy a další pohlaváry. Nene, prezident si musí úctu zasloužit, stejně tak i respekt. Tenhle ji nemá ani špetku, usvědčený lhář, dokonce i soudně. Ble, je mi z lidí, co ho tupě obdivují, na blití.

Vašek (neověřeno)

Názory se různí. Ale jedno je jisté, Zeman je prezident zvolený lidem a tak by jsme měli se k němu chovat. Jinde ve světě to není jiné.

P. Pavlas (neověřeno)

Jednou je to přímo volený prezident, nejvyšší post v našem státu a podle toho by se k němu měli lidé chovat. Když už lidé ztrácí soudnost s chováním vůči takové osobnosti, která se nebála ani v době komunismu říkat to, co si myslí, tak proč chtějí přímou demokracii? Ti, co prezidentovi nadávají, plivají do obličeje nadpoloviční většině obyvatelstva.

Honda (neověřeno)

Nadpolovoční většině? Neblázněte, neopakujte lži pana Zemana. Polovina obyvatel ho opravdu nevolila. A máte pravdu, že jednou je prezident, jako takový si však úctu musí zasloužit. Ne se chovat jako hulvát a lhát neustále o všem. Respekt si zaslouží osoba zastávající uřad prezidenta, pokud na to má, ne ten samotný úřad. Osoba, ne funkce. A pan Zeman si rozhodně úctu nezaslouží. Jsem rád, že se lidé nebojí projevit názor a není jim lhostejné, co se s tou zemí děje.

Jiří Sadílek (neověřeno)

Od prvopočátku se ten zhýralec na hradě mstí tomuto národu. Národu, kterému vládne Bureš. Jeden neuctí památku zabitých v srpnu 1968 a druhý STB jde na pietní akci, jako by složky tomu podobné SS, KGB, Stazi pokládali kytky padlým. Výsměch, vlastně co si národ zaslouží, to má. Máme hodně krátkou paměť.

Fejfarova (neověřeno)

Fejfarová nesnáši Zemana.

Vejprničák (neověřeno)

To jsou vše plané keci Kalouska a pražské kavárny.Zloděj Kalous nakrad miliony a ma ještě keci on byl jako Jánošík ale obráceně chudým bral bohatým rozdával.Je to zmetek.

Alois Matějka

dejte už pokoj kalouskovi, nebo na nej dejte trestní oznámení!!!!! Rodiče mě od r 1948 říkali, že presidenta je třeba si vážit, neříkali, že musíme???? není ta vážnost tak trochu oboustranná. Bojím se , že dochází k hlubokému rozdělení národa a že to nedopadne dobře ???????!!!! siola

Ludmila (neověřeno)

Že ae národ hanobící prezidenta nestydí.Už mají z té demokracie mozky vyvydlený.Normálnímu člověku to hlava nebere. Ať se radši starají o budoucnost kterou jim tato vláda chystá.kromě pana Babiše. Moledují si o špatnou budoucnost a tak jim to bude patřit.

Petr Kocka (neověřeno)

Jen hlupák ve vysoké politice si neuvědomuje, že ho jednou nebude soudit klaka, která mu dnes tleská. Za padesát let budou Zemana objektivně hodnotit historici. A jejich hodnocení už nebude ovlivňovat ani Ovčáček ani TV Barrandov. Jak asi jejich hodnocení dopadne?

praktikant70 (neověřeno)

Prezident Zeman byl demokraticky zvolen a není žádný argument, který by tuto skutečnost popřel.

simonka (neověřeno)

Nikdo nepopírá, že je demokraticky zvolený (polemizovat se dá maximálně o tom, proč někdo volí soudně uznaného lháře a člověka, který neví, co dělá, ale to je jiná věc). Musí však být jasně řečeno, že v rámci stejné demokracie má kdokoli právo projevit názor, respekt si musí zasloužit i prezident. ne úřad jakotakový, ale osoba, která tam sedí. MZ úctu nemá, dokonce i malé děti tvrdí, že z něj cítí chlast (viz. chlapeček na základní škole, kde MZ byl). Hnus tohle, to je reprezentace!

ladislav jeřábek (neověřeno)

Kdyby byla na hradě cvičená opice,tak by tuto práci dělala za banán a plat ošetřovatele,my tam máme bohužel zemana se dvousettisícovým platem a bandu ošetřovatelů /Ovčáček,Mynář,Nejedlým a spol./se stotisícovými platy.Rovněž i kdyby tato opice jezdila po světě,tak by také dostávala čestné doktoráty,různá vyznamenání atd. a ani by si toho ve světě nevšimli,že máme opici misto zemana.

Mirakostrava (neověřeno)

Pokud té pipince, která řvala na p. Prezidenta,šlo o to se zviditelnit,tak se to povedlo,je terčem pohrdání,všemi slušnými,lidmi.Chudáci její děti,to musí u nich doma vypadat.Jiní politikové jezdí do Ruska za kšeftama,jako na výlety a p. Prezident Zeman,je proruský! Zalkněte se tou nenávistí Pepíci,proti všemu,co Vám nevyhovuje!Točte se Korouhvičky,jako ve 39-tém,tak při osvobození Prahy a zbytku,republiky,tak v 89-tém.Dnes se údajně točíte na západ,ale ten Váma pohrdá,potřebuje jenom tupce,co na něj budou dělat a odbyt na svůj druhořadý ,,hnůj".Kdy je nějaká další manifestace v tom Práglu?A za co se b ude řvát teď?

Bobešek (neověřeno)

Hnus a špína v komentářích - to je obraz našeho národa!! Prezidenta zvolila většina ,,stáda,, proto ho musíme respektovat jako hlavního představitele státu. Otázka je - komu to vadí?

zdenda (neověřeno)

Pan Otto Jakubec má zřejmě v oblibě soudem uznané lháře (nebyl ani jeden z Vašků, není ani Kalousek a Vámi jmenovaní, pouze pan MZ). Byť nejsem z Prahy, tak se jen pozastavuji nad tím, jesli je hlupák ten, kdo dává hlas demagogovi a lháři, nebo ne...ale spíš jo, pane Jakubče, víte.

Jurásek Radomír (neověřeno)

Víte, nejsem politik a nikdy jsem nesledoval ani jejich osudy. Už z toho důvodu ne, že vím jak náročné je si vytvářet vlastní zázemí, jak časově náročná je to činnost. Rád bych věděl, jak všechno kolem Svého soukromého a profesního života stíháte, že si stačíte vytvořit ten správný názor na člověka, s kterým jste nestrávili ani jeden den ve Svém životě. Nechci Vás poučovat o tom, co si myslet a co ne, ale osobně začínám mít z událostí v této zemi obavu až strach. Nechci se vcítit ani do role doktora Galéna hraného panem Hugo Haasem, ani do role diktátora, hraného panem Zdeňkem Štěpánkem v Bílé nemoci, ale řekněte mně, jak by jste zvládali kritiku, urážky a provokace Vy sami. Řekněte mně, co by se stalo, kdyby na budově britského parlamentu vyvěsili místo britské vlajky královninu podprsenku. Řeknete si, jak si Ty blbečku dovoluješ srovnávat Království Velké Británie a Severního Irska s těmi 80 000 km čtverečními a 10 miliony obyvateli? Myslím si, že záleží na každém z Vás, jak bude tato zem vypadat. Mě osobně by zajímalo, zda si v této zemi dokáže kdokoliv zazpívat, zasmát se obyčejnému, až dětskému vtipu a projít kolem ne zrovna oblíbeného člověka, aniž by utrousil hloupou poznámku. Zajímalo by mě, jaké profese Vy, kteří se cítíte být na událoste v Naší zemi zainteresováni, vykonáváte a jaký máte vliv na události kolem sebe. Lidi, neblbněte. V celém světě začíná jít o držku a pokud máte, tak jako já, rádi pojem rovnováha, chápete jak i malý knot zapálený ve vesmíru ( pokud by tam byl kyslík ) změní jeho rovnováhu. Za komunistů existovalo několik pěkných vtipů na téma lidská hloupost. Jedním z nich je: " Nekřič, nerozčiluj se a říkej si, je blbej, je blbej, je blbej". Dalším by mohl být následující vtip: " Život je jak louka plná fialek. Jen se pro jednu zohneš, hned Tě někdo kopne do prdele". Znovu Vás lidi žádám, neblbněte. Jakmile jednou, třeba i Vašim přičiněním, to co mělo držet pohromadě povolí, bude zle. Který si klasik, kdysi řekl:" Člověk, to zní hrdě". Já osobně se ale více považuji za technika, než za humanitně vzdělaného člověka. Věřte, že mně nebývalo často moc dobře a že svůj život nepovažuji za ten nejúspěšnější, bývala doba, kdy se na displeji bankomatu objevovalo :" Nedostatek hotovosti." Kdy jsem mohl chodit jen s velkými bolestmi a za pomocí francouzských holí, sice jen čtyři měsíce, ale stálo to zato. Že mohu chodit po světě jen díky pěti aplikacím inzulínu a zhruba dvěma kontrolám glykémie každý den. A že po všech těchto událostech, do kterých započítávám i úmrtí obou svých rodičů, ke kterému ale došlo už téměř před deseti lety, a nevyhne se mu bohužel vůbec nikdo, ušetřila firma, v které jsem pracoval mzdové prostředky tím, že mě označila za nadbytečného. Osobně si myslím, že byznys v této společnosti žije ze sraček, v kterých se lidé pohybují a když si přečtu čas od času Vaše komentáře, nedivím se, že je naše země ststistikami popsána jako země magorů, alkoholiků, rozvedených a zadlužených lidí, pohybujících se v silném arabském, asijském a východoslovanském etniku, která si mohou kupovat zboží vyrobené v číně, za peníze, které jim půjčí německé banky. Upozorňuji Vás všechny, že i přes to, co jsem napsal, mám rád kosmopolitní společnost a odmítám jakýkoliv antisemický pohled na napsaná slova. Jsem prostě ročník 1965 a těch změn, které lidský mozek odmítá zpracovávat rychleji než výpočetní technika je moc. Proto je z mých postojů čas od času cítit chuť, vrátit se do doby, v které jsem většinu svého času trávil u vody, v lese, na zahradě, mezi příbuznýma, ve školách, na výletech a to buď s rodiči, možná kamarády nebo sám. Nebyl jsem ani exponent tehdejší doby, ani disident. Jsem člověk, který dostal dar se jménem život, a ten se dá buď přijmout nebo odmítnout. Děkuji za pozornost a pokud mohu na závěr učinit poznámku, tak přemýšlejte nad tím, kde jste se narodili, kdy jste se narodili a hlavně komu jste se narodili. Možná Vám bude lépe.

Opolzer Zdeněk (neověřeno)

Pan prezidenta je srozumitelně a reálně uvažující občan, ne jen člověk.Vážím si ho, na rozdíl od většiny zbytečných politiků, kterých názory si nevšímám. To je můj názor Ing Z. Opolzer

Jiří Slavíček (neověřeno)

Prezidenta máme takového, jakého jsme si zvolili. A myslím, že jsme si zvolili dobře. Tady je pořád tendence výsleky voleb upravovat "demokratickým pískáním" a nebo předváděním červených trenýrek.