Právě se stalo

Břežanský zámek se otevře

Čtyřhvězdičkový hotel Chateau Clara Futura v Dolních Břežanech u Prahy, který vznikl rekonstrukcí tamního zámku, se otevře 20. září. Pražské arcibiskupství, které je vlastníkem areálu, do oprav investovalo kolem 250 milionů korun. Práce jsou v závěrečné fázi, ukládáním archiválií do makovice věže skončila oprava střech. Kolaudace je plánována na 16. srpna a začátkem září by mělo být předáno do užívání interiérové vybavení.

Chlapci našli injekční stříkačky

Velkou pochvalu si od pražských strážníků zasloužili dva chlapci, kteří zavolali na linku tísňového volání 156 a oznámili, že u vlakového nádraží v Radotíně nalezli injekční stříkačky. Operátorka na místo ihned vyslala nejbliľžší hlídku městské policie. Strážníci, vybaveni ochrannými pomůckami včetně kleští a sběrného boxu, sebrali 4 injekční stříkačky včetně jehel. Následně zajistí jejich likvidaci.

Chlapci se zachovali naprosto ukázkově - sami kontaminovaný materiál nesbírali a obrátili se na tísňovou linku 156.

Kutná Hora opraví hřiště

Kutná Hora kompletně opraví dětské dopravní hřiště v areálu domu dětí a mládeže v Kremnické ulici. Počítá se s instalací nových značek a vybudováním kruhového objezdu, řekl starosta Josef Viktora (ANO). Práce si vyžádají téměř 800 000 korun a měly by být hotovy ještě letos.

Na mol opilé děti

Na opilou mládež ve vestibulu metra Chodov upozornil hlídku městské policie kolemjdoucí. Mladík seděl do půl těla svlečený na lavičce, vedle které postával jeho kamarád a dohlížel na jeho stav. Patnáctiletý mladík strážníkům přiznal, že se opil vodkou. Jak se k ní dostal, ale vysvětlit nedokázal. Nadýchal 1,83 promile. Jeho kamarád byl naštěstí střízlivý.

STAN jen na Benešovsku

Hnutí STAN ve středních Čechách nasadí do senátních voleb pouze místostarostu Říčan u Prahy Zdeňka Hrabu, který se bude ucházet o hlasy voličů v obvodě Benešov. Na Mladoboleslavsku, kde budou lidé na podzim také vybírat nového senátora, STAN žádného kandidáta nepostaví.

Řidič dodávky zemřel

Řidič dodávky zemřel dnes po nárazu do stojícího kamionu na parkovišti čerpací stanice na dálnici D5 u Záluží na Berounsku. Provoz na dálnici nebyl omezen.

Potvrzeno, za ANO Stuchlík

Pražskou kandidátku ANO povede do podzimních komunálních voleb spolumajitel firmy Fincentrum Petr Stuchlík. Poslanec Patrik Nacher, který vzešel jako vítěz z vnitrostranického referenda, bude na kandidátce druhý v pořadí. O složení pražské kandidátky ANO rozhodlo vedení hnutí korespondenčně. Komunální volby se uskuteční 5. a 6. října.

Čím zaujme nováček z Příbrami?

Fotbalisté Příbrami se vracejí do nejvyšší soutěže s cílem bavit hrou fanoušky. Trenér Josef Csaplár se chce prezentovat fotbalem, který bude budit emoce a bavit hráče, trenéry i příznivce. Věří, že to týmu přinese i výsledky podobně jako v druhé lize.

Čelákovice musí vyměnit popelnice

Čelákovice musejí nechat vyměnit všechny popelnice na bioodpad, které obyvatelům rozdaly v květnu. Důvodem je dodání nekvalitních nádob s vysokým počtem závad. Výměna se týká všech 240 litrových popelnic, velké kontejnery na sídlištích jsou v pořádku. Výměnu uhradí dodavatel.

Škola se rozroste o osm tříd

Hlavní město rozšíří zlíchovskou školu pro děti s poruchami chování o nový pavilon. Ve škole vznikne osm nových tříd, které zvýší kapacitu školy o 100 míst. Za stavbu Praha zaplatí 85 milionů korun. Podle statistiky ze září loňského roku se v pražských základních a středních školách vzdělává celkem 335 žáků se závažnými poruchami chování.

Stránky