Právě se stalo

Agresivní muž napadl policisty

Strážníci z Prahy 4 si v Nuselské ulici všimli muže, který hlasitě křičel. Muž měl navíc odřeniny na rukou a nohou a podlitinu levého oka. Hlídka ho požádala, aby se ztišil a nerušil noční klid. Než se strážníci stačili ujistit, že muž nemá vážnější zranění, tak je začal sprostě urážet a vyhrožoval jim smrtí. Muž následně nereagoval na výzvy k předložení dokladů a pokusil se z místa odejít.

Strážníci zachránili život

Strážníci z Obvodního ředitelství MP Praha 1 pomáhali při záchraně muže, kterého postihla náhlá zástava oběhu ve stanici metra Můstek. Hlídka městské policie ve složení Petr Janeček, Karel Konvalinka a David Sajda na místě události použila automatický externí defibrilátor. Do příjezdu zdravotnické záchranné služby byly provedeny dva výboje, mezi nimi strážníci prováděli nepřímou masáž srdce. Když si zdravotníci převzali muže do své péče, zajistila hlídka prostor pro jejich práci a potřebný odstup přihlížejícího davu.

Hledaná dívka nalezena

Když přijali strážníci z obvodního ředitelství městské policie Praha 15 oznámení o vyhlášení pátrání po mladé dívce, která zanechala dopis na rozloučenou s tím, že chce spáchat sebevraždu, okamžitě se rozeběhlo rozsáhlé pátrání. Pohřešovaná se mimo jiné měla zmínit o rybníku Podlesek.

Řidič pod vlivem alkoholu

Strážníci si na Praze 2 všimli dodávky, která stála na přechodu pro chodce. K vozidlu se dostavil muž, který jevil známky opilosti, nastoupil a rozjel se směrem k Rašínovu nábřeží. Strážníci se rozhodli vozidlo, za použití zvukového a světelného výstražného zařízení, zastavit. Řidič dodávky však na výzvy nereagoval a strážníkům začal ujíždět.

Cyklista měl dvě promile

Sstrážníci z Prahy 14 přijali oznámení od záchranné služby, že ve Stoliňské ulici ošetřují zraněného cyklistu a požadují zajištění jeho kola proti odcizení. Strážníci na místě zraněného muže ztotožnili a provedenou dechovou zkouškou mu naměřili bezmála dvě promile. Hlídka si následně převzala jeho kolo do úschovy. Záchranná služba muže poté převezla k ošetření. Cyklistovou jízdou pod vlivem alkoholu se budou navíc zabývat úředníci příslušného správního orgánu.

Schválně poškodil auto strážníků

Autohlídka strážníků z Prahy 15 byla vyslána do Švehlovy ulice, kde mělo v jedné z restaurací docházet k rušení nočního klidu. Strážníci zaparkovali vozidlo a odešli oznámení prověřit. Před restaurací se nacházela skupinka osob, která v tu chvíli odcházela. Strážníci v restauraci žádné protiprávní jednání nezjistili, a když se vrátili k vozidlu, zjistili, že u vozidla někdo poškodil střechu, rozbil čelní sklo a promáčkl víko motoru.

Záchrana ze šlapadla

Pražští hasiči zachraňují osoby, které uvízly na šlapadle u jezu v blízkosti Novotného lávky.

Uzavření silnice v Milovicích

V Milovicích je z důvodu opravy povrchu vozovky uzavřena místní komunikace. 

Neplacení výživného

Na svou nezletilou dceru z Kutnohorska zapomíná šestadvacetiletý „tatínek“. Ten od dubna letošního roku neplní řádně svou vyživovací povinnost, ačkoli mu bylo rozhodnutím Okresního soudu Kutná Hora určeno přispívat na výživném 1.500,-Kč měsíčně k rukám matky. V současné době dluží nejméně 7.500,-Kč.

Krádež kol a světel z vozidla

Kutnohorští policisté šetří případ krádeže kol a světel z vozidla značky BMW, ke kterému došlo zřejmě v noci na 17. srpna 2017 v Kutné Hoře. Vozidlo bylo zaparkováno na Kaňku u fotbalového hřiště. Zloděj odcizil 4 kusy litých kol i s pneumatikami, přední světlomety, přední nárazník s mlhovkami a přední registrační značku. Celková způsobená škoda přesahuje 71 tisíc korun.

Stránky