Právě se stalo

Projekty, které vylepší Prahu 6

Obyvatelé Prahy 6 vybrali deset projektů, kterými chtějí vylepšit život v městské části. Nejvíce hlasujících podpořilo úpravu lesních cest za kostelem svatého Matěje, který je nad Šáreckým údolím, podporu lidí dostaly také projekty venkovního hřiště. Celkové náklady na realizaci všech deseti nápadů jsou 4,8 milionu korun. V rámci druhého ročníku takzvaného participativního rozpočtu vybírali obyvatelé městské části z 24 nápadů. Výsledky byly zveřejněny na webu Nápad pro šestku. Projekt participativního rozpočtu se usklutečnil například v Praze 3, 5, 7, 8 nebo 10.

Starostou Prahy 5 je Mazur

Zastupitelé Prahy 5 na svém ustavujícím zasedání zvolili starostou městské části Daniela Mazura (Piráti). Novou koalici tvoří Piráti a nezávislí, ANO a ODS, a ve 43členném zastupitelstvu má 27 hlasů. Při volbě Mazura podpořilo 40 z přítomných 42 zastupitelů, jeden se zdržel. Zastupitelstvo zvolilo také tři místostarosty a pět radních. Piráti a nezávislí volby vyhráli se ziskem 18,9 procenta hlasů a s 11 mandáty.

Lékařka Protopopová rezignovala

Lékařka Dita Protopopová, jejíž posudek měl podle médií pomoct Andreji Babišovi mladšímu vyhnout se trestnímu stíhání v kauze Čapí hnízdo, rezignovala na post zastupitelky Prahy 8. Premiérův syn v pořadu serveru Seznam Zprávy řekl, že jeho otec Andrej Babiš chtěl, aby kvůli trestní kauze zmizel z Česka, a manžel Protopopové ho odvezl na Krym.

Praha odbahní rybník Šeberák

Praha nechá v příštím roce odbahnit rybník Šeberák, což by mělo zlepšit kvalitu vody. Ze dna by mělo být odvezeno zhruba 30.000 metrů krychlových bahna, předpokládané náklady jsou 16 milionů korun. Po odbahnění by měl být rybník napuštěn v roce 2020. V rybníku v posledních dvou letech platil takřka po celou letní sezonu zákaz koupání kvůli sinicím.

Nymburk se rozešel se Smithem

Basketbalisté Nymburku zareagovali změnou v kádru na nepříliš vydařený vstup do sezony Ligy mistrů. Tým opouští rozehrávač Kendall Smith, který zaostal za očekáváním, místo toho se patnáctinásobný český mistr posílil na postu pivota, kam přivedl jiného Američana Michaela Myerse.

Krádež výstražných světel

Zatím nezjištěný zloděj odcizil po třetí hodině ranní čtyři kusy výstražných oranžových světel, která se nacházela na pozemní komunikaci u obce Dobříš. Plastový stojan pro umístění světel zanechal asi čtyři sta metrů od místa činu. Způsobená škoda byla vyčíslena na 18 tisíc korun.

Auto s opilcem na boku

Pod vlivem alkoholu usedl za volant 36letý muž a následně nezvládl v katastru obce Láz řízení osobního vozidla značky VW Passat. Po projetí zatáčky najel na krajnici, kde narazil do směrového sloupku, do vodící tabule a do označníku autobusové zastávky. Vůz poté sjel do příkopu, kde se převrátil na pravý bok, přední částí proti původnímu směru jízdy. Muž utrpěl lehké zranění. Dechová zkouška u něj vykázala téměř dvě promile alkoholu. Hmotná škoda byla stanovena na 155 tisíc korun.

Další nehoda autobusu

Škodou ve výši čtvrt milionu korun a lehkým zraněním pěti osob skončila dopravní nehoda, která se odehrála v ranních hodinách v katastru obce Věšín. Řidič autobusu z nezjištěných příčin vjel na pravou krajnici, předním kolem narazil do rohu kanalizačního propustku a následně sjel do silničního příkopu, kde pravou stranou dopravního prostředku havaroval do listnatého stromu, dále do železo betonového sloupu elektrického vedení a nakonec jízdu zakončil čelním nárazem do vzrostlého stromu. Dechová zkouška byla u motoristy negativní.

Řidiči pod vlivem alkoholu

Policejní hlídka zastavila v nočních hodinách u obce Obděnice 46letou řidičku. Provedená dechová zkouška u ní vykázala hodnotu 0,78 promile alkoholu. Na místě byl ženě zadržen řidičský průkaz. Pod vlivem alkoholu řídil i 65letý muž, kterého policisté kontrolovali u obce Radíč. Na displeji přístroje se při dechové zkoušce objevila hodnota 0,49 promile.

Kladenské divadlo uvede Audienci

Kladenské divadlo v rámci Noci divadel, která připadá na 17. listopadu, uvede Audienci Václava Havla a také jeho aktovku Protest. Akci v Kladně věnují významným postavám československé kulturní scény uplynulých sta let.

Stránky