Právě se stalo

Město prodalo pozemky Škodě Auto

Mladá Boleslav prodala lukrativní pozemky na třídě Václava Klementa automobilce Škoda Auto, která za ně zaplatí 146 milionů korun. Vedení firmy se dohodlo s magistrátem, že v rámci obchodu také do roku 2020 investuje další stovky milionů do rozvoje a zkrášlení města.

Příbram pořádá kurz sebeobrany pro ženy

Stejně jako vloni, tak i letos pořádá Městská policie Příbram ve spolupráci s městem pro příbramské ženy a dívky (15+) kurz sebeobrany. Začíná 28. března a potrvá 10 týdnů.

Reklamy na pohřební služby zmizí

Reklama na pohřební služby má zmizet od nemocnic úplně. Poutače a reklamní bannery pohřebních služeb totiž lemují zejména trasu do Nemocnice Na Bulovce a výrazně zněpokojují pacienty i samotné zdravotnické zařízení. Před očima se lidem objevují hesla jako „Příjem šatů“ nebo „Objednávky pohřbů“. Návrhem na omezení poutačů se nyní budou zabývat poslanci a do dvou let by omezení mohlo vejít v platnost.

 

Zranil se po pádu ze schodů

Na základě oznámení na tísňovou linku městské policie 156 vyjížděla hlídka strážníků z Prahy 11 k obchodnímu centru na Chodově. Pod schody leželo bezvládné tělo muže s viditelným krvácivým zraněním v obličeji. Strážníci mu okamžitě poskytli první pomoc a snažili se krvácení zastavit.

Odemykání Jizery na Malé Skále

Blíží se vodácká sezóna a pro všechny vodáky, ale i turisty, milovníky koloběžek či in-line bruslí je připravena tradiční akce “odemykání ” řeky Jizery. Vodácká turistická akce proběhne 7. dubna 2018 od 10:00 do 16:00.

Tato akce má již dlouholetou tradici se zázemím na Žluté plovárně na Malé Skále.

Řádění výtržníka zastavili strážníci

Strážníci z Prahy 2 si v jedné ulici mezi pražskými Vinohrady a Nuslemi všimli muže, který do oken administrativní budovy házel betonové dlaždice a rozbíjel jimi skleněné výplně. Proti muži okamžitě zakročili. Ten uvedl, že tak činil proto, že se cítil ohrožen, jelikož ho někdo sledoval.

Dotyčný měl dle lustrace na svém kontě vedenou majetkovou trestnou činnost z minulých let. Vzhledem k důvodnému podezření ze spáchání trestného činu hlídka strážníků třiatřicetiletého muže omezila na osobní svobodě a na místě předala policistům České republiky.

Kraj nakoupí umělecká díla

Středočeský kraj chce zhruba za 1,6 milionu korun nakoupit 14 uměleckých děl, která by měla obohatit sbírky Galerie Středočeského kraje (GASK) v Kutné Hoře. Na pořízení prací současných autorů může významně přispět ministerstvo kultury z evropských fondů.

Do Kladna na Velikonoční trhy

Na Velký pátek se budou v Kladně na Náměstí starosty Pavla konat tradiční Velikonoční farmářské trhy. Kromě tradičních výrobků se můžete těšit i na živou hudbu, děti pak dostanou pomlázku na pondělní hodovačku. Více informací si přečtěte na stránkách města.

Náměstí se rekonstruovat nebude

Praha 3 zastaví přípravu komplexní rekonstrukce náměstí Jiřího z Poděbrad podle projektu z přelomu tisíciletí. Proti jeho realizaci, která se dlouho odkládala, se dnes postavilo opoziční zastupitelé městské části a část zastupitelů z koalice.

Vedení radnice má podle usnesení do příštího jednání zastupitelstva předložit plán dílčích úprav náměstí. Podle zastupitelů, kteří se postavili proti komplexní rekonstrukci, je projekt zastaralý a příliš nákladný a znamenal by zabetonování zelených ploch.

Nový příjem v Mladé Boleslavi

Klaudiánova nemocnice v Mladé Boleslavi otevřela nový centrální příjem. Zefektivní se díky němu práce zdravotníků a jednodušší to budou mít i pacienti. Výstavba vyšla na 33 milionů korun, na nákladech se podílel Středočeský kraj.

Stránky