Právě se stalo

Retro výstava v Dobříši

Až do 15. února můžete v muzeu v Kopáčkově domě v Dobříši navštívit výstavu oblečení, elektroniky, hraček a dalších běžných předmětů reprezentujících totalitní režim. Národní muzeum a Slovenské národné muzeum před časem nastartovaly společný projekt Rodino, vyprávěj!, jenž je určen žákům druhých stupňů základních a středních škol z České i Slovenské republiky.  Jeho cílem je oslovit žáky, aby formou rozhovorů s příbuznými a známými odhalili, jak se kdysi žilo v Československu.

Nehoda za silného provozu

Došlo k ní na silnici v obci Praha na křižovatce Ke Štvanici - Pobřežní. Střetla se dvě osobní auta, ke zranění naštěstí nedošlo.

Pomoc při zástavě srdce

Strážníci z Prahy 1, kteří vykonávali činnost na Václavském náměstí, přijali oznámení od kolegů ze záchranné služby s tím, že ve stanici metra Muzeum je muž se zástavou srdce. Hlídka vybavená automatizovaným externím defibrilátorem ihned běžela na místo události. Na nástupišti již muži poskytovali první pomoc mladík a žena, kteří prováděli nepřímou masáž srdce. Strážníci muži připevnili defibrilátor, který ihned doporučil výboj.

Nehoda ochromila D1

Nehoda osobního a nákladního vozu uzavřela dálnici D10 na 38. kilometru ve směru na Prahu poblíž Pískové Lhoty. Nikdo nebyl zraněn. Odklízení následků nehody může trvat několik hodin.

Chřipka útočí na Příbramsku

Ve 2. kalendářním týdnu byl ve Středočeském kraji zaznamenán vzestup celkové nemocnosti o  8,3 %. Celková nemocnost činila 1 023 onemocnění na 100 000 obyvatel. Nejvyšší nemocnost je hlášena v okrese Příbram, nejnižší v okrese Kolín. V porovnání s předchozím kalendářním týdnem zaznamenán vzestup onemocnění s klinickým obrazem chřipky o 105,6 %. Celková nemocnost chřipkou ve Středočeském kraji je 37 případů onemocnění na 100 000 obyvatel, tj. 3,6 % z celkové nemocnosti ARI.
 

Babiš s Faltýnkem se vydají

Premiér Andrej Babiš i předseda poslanců z hnutí ANO Jaroslav Faltýnek požádají o vydání k trestnímu stíhání v kauze Čapí hnízdo. Lídr hnutí nezapomněl zaútočit na média, která z něj prý dělají lidskou zrůdu. Většina opozice však tvrdí, že je to z jeho strany jen komedie pro veřejnost, protože by ho Sněmovna stejně vydala.

Zmatené osoby

Strážníci z Prahy 9 přijali oznámení, že v Bohušovické ulici chodí muž oblečený pouze v bundě. Hlídka u místní prodejny potravin nalezla muže, který odpovídal popisu a na sobě měl skutečně pouze bundu bez kalhot. Strážníkům sdělil, že si šel nakoupit a neví proč je polonahý. U sebe neměl ani doklady, ani klíče od bytu, ale pouze nákup. Protože působil dezorientovaně a byly mu dechovou zkouškou naměřeny bezmála dvě a půl promile, strážníci ho předali záchranné službě, která ho transportovala do jedné z pražských nemocnic. 

Chtěla do kradeného auta

Strážníci z Prahy 14 přijali oznámení, že na parkovišti nákupního centra v Chlumecké ulici je žena, která se na ochrance dožaduje násilného otevření vozidla, ve kterém si údajně zabouchla osobní věci. Hlídce strážníků se neznámá žena dobrovolně přihlásila a zopakovala svou prosbu o pomoc při násilném otevření automobilu.

Oprava omezí dodávku tepla

Provozovatel tepelného zařízení dodavatel tepla upozorňují odběratele, kteří jsou napojeni na centrální dodávku tepla v lokalitě Beroun – Centrum a Beroun – Město, že v důsledku opravy havárie páteřního horkovodu v ul. Plzeňská bude omezena dodávka tepla a ohřev teplé vody. Jedná se o období od 15. ledna od 22:00 do 16. ledna do 22:00 pro všechny odběratele v lokalitě Beroun – Centrum a Beroun – Město (s výjimkou lokality Palouček 1 a 2, dále ul. Košťálkova, části ul. K.

Nehoda u Chudíře

Těsně před osmou hodinou došlo k nehodě na silnici 27510 u obce Chudíř v okrese Mladá Boleslav a to na křižovatce na Charvatce. Střetla se dvě osobní vozidla, bez zranění.

Stránky