Právě se stalo

Příbram opraví psí útulek

Příbram opraví psí útulek v místní části Lazec. Rekonstrukce si vyžádá 3,6 milionu korun bez DPH a měla by být hotová do konce roku. Cílem je vytvořit lepší podmínky pro zvířata v útulku, ale také pro jeho personál. Radní už podle ní vybrali stavební firmu a minulý týden byla podepsána smlouva.

Rozšířené datové centrum

Automobilka Škoda Auto ve svém závodě v Mladé Boleslavi rozšiřuje datové centrum. Podle firmy půjde o největší podnikové výpočetní a datové centrum v České republice. Rozšířené datové centrum zvládne zpracovat až 15 biliard výpočetních operací za sekundu.

Oslavy výročí vzniku ČSR

Národní oslavy 100 let Československa začnou 28. září znovuspuštěním staroměstského orloje a vyvrcholí 27. a 28. října oslavou v ulicích Prahy. Oslavy jsou koncipovány jako měsíční festival v ulicích. Uskuteční se tematicky zaměřené výstavy, koncerty, divadelní představení, happeningy nebo dny otevřených dveří. 

Provozovatel kobek na náplavkách

Praha pokračuje v revitalizaci pražských náplavek, jejíž součástí je přestavba kobek umístěných ve zdech nábřeží. Část stávajících nájemců v nich zůstane, na zbylé prostory začne nyní magistrát vypisovat výběrová řízení.

Kladno prodá pozemky

Kladno prodá komerčním investorům pozemky u hlavního vlakového nádraží, rozhodnutí schválili na jednání zastupitelé. Cena činí podle primátora Milana Volfa (Volba pro Kladno) zhruba 25 milionů korun. Blízký park zůstane zachovaný.

Rekonstrukce Knihovny Jana Drdy

Rekonstrukce Knihovny Jana Drdy v Příbrami je téměř hotová. V pondělí 1. října se v budově poprvé rozjede nový výtah, znovu se otevře informační centrum, půjčovna pro děti a studovna. Provoz půjčovny pro dospělé začne o dva týdny později, 15. října.

Změří hluk na Rašínově nábřeží

Radnice Prahy 2 bude měřit hluk na Rašínově nábřeží, naměřené údaje bude následně vyhodnocovat. Náplavku, která je pod nábřežím, by radnice chtěla v budoucnu získat do správy. Důvodem měření jsou mimo jiné stížnosti místních obyvatel, kdy proti hluku z náplavky sepsali v minulosti petici.

Petice proti výstavbě 900 bytů

Vedení městské části Horní Počernice se postavilo proti výstavbě 900 bytů, které by znamenaly nárůst počtu obyvatel o pětinu. Pro takový nárůst ale v městské části není dostatečná potřebná infrastruktura. Vedení radnice proto uspořádalo petici, aby se tímto tématem zabývalo zastupitelstvo hlavního města Prahy. Výstavbu až pětipatrových bytových domů plánuje developerská firma Ekospol v lokalitě Nad Palečkem.

Schválili návrh nové lávky

Nymburští zastupitelé dnes schválili vítězný návrh na novou lávku přes Labe, který vybrala v pátek odborná porota z šesti návrhů. Vítězem se stala firma Stráský, Hustý a partneři. Jejím jednatelem a zároveň autorem návrhu je projektant Jiří Stráský. Navrhoval lávku v Nymburce, která byla stržena kvůli havarijnímu stavu, a také lávku v Praze-Troji, jež se zřítila do Vltavy.

Ceny benzinu stouply

Ceny benzinu a nafty ve Středočeském kraji v uplynulém týdnu mírně stouply. Litr nejprodávanějšího Naturalu 95 stojí v průměru 33,83 koruny, o sedm haléřů více než před týdnem. Nafta zdražila také o sedm haléřů na 33 koruny za litr. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny pohonných hmot sleduje.

Stránky