Bitka bezdomovců

Oznámení na tísňovou linku 156, týkající se potyčky několika osob v chatové kolonii, přijala městská policie. Autohlídka strážníků z Prahy 9 byla na místě události během sedmi minut. Zde na ně čekal oznamovatel a uvedl, že v kolonii došlo k fyzickému napadení jeho kamaráda. Toho měl údajně motykou udeřit do hlavy jiný muž.

Strážníci mezi chatkami u stanu nalezli silně zakrváceného muže, který měl na hlavě ránu o velikosti přibližně 10 x 4 cm a hlubokou téměř cm. Muži okamžitě poskytli akutní první pomoc a přivolali záchrannou službu. Posléze se jim podařilo navázat i slovní kontakt a zraněný jim sdělil své nacionále. Nedaleko od zraněného nalezli strážníci neznámého muže, který se jim přiznal, že on je ten, který ho v potyčce zranil.

Pětapadesátiletého útočníka s 1,55 ‰ hlídka městské policie omezila na osobní svobodě a společně se zajištěným místem trestného činu předala přivolané hlídce Policie ČR. Zraněného muže ve stabilizovaném stavu převezla záchranná služba do jedné z pražských nemocnic.