Cizinec napadl mladíky

Při průjezdu křižovatky ulic Plynární x Argentinská si autohlídka strážníků v rámci kontrolní činnosti všimla dvou mladíků, kteří přecházeli po přechodu na červenou. Jeden z nich navíc telefonoval. Hlídka u nich zastavila a upozornila je na protiprávní jednání. Mladík jim však sdělil, že právě telefonuje na policii, protože byl před pár minutami ve stanici metra Nádraží Holešovice napaden cizincem.

Útočník ho údajně udeřil dlaní přes obličej a ohrožoval ho nožem. Hlídka s oběma 17 letými mladíky projížděla okolí stanice a přes operátora kamerového systému se snažila zjistit podrobnosti celé události i popis útočícího. U klubu v Plynární ulici si jeden ze strážníků všiml muže odpovídajícího popisu, kterého oba mladíci bezpečně identifikovali.

Dotyčný ihned po oslovení předal strážníkovi uzavřený kapesní nůž s hnědobílou střenkou. Muži byla nasazena pouta a byla u něj provedena prohlídka na přítomnost další zbraně s negativním výsledkem. Pro podezření ze spáchání trestného činu byl 38 letý muž předán k dalšímu šetření Policii ČR.