Ochranné brýle pro strážníky

V rámci výkonu služby se strážníci často dostávají do rizikových situací, při kterých hrozí poškození zraku. Přitom zrak je nejcennějším a nenahraditelným lidským smyslem. Vedení Městské policie hl. m. Prahy se proto rozhodlo nakoupit na základě veřejné zakázky malého rozsahu pracovní ochranné brýle pro své zaměstnance v terénu. 

Ředitel strážníků Eduard Šuster k tomu dodává: „Pro kvalitní výkon služby je důležitý dobrý zdravotní stav strážníka, samozřejmě včetně zraku. Proto každoročně organizujeme ve spolupráci s Očním centrem Praha bezplatné preventivní vyšetření očí a tuto péči jsme se nyní rozhodli ještě zvýšit pracovními ochrannými brýlemi, které bude mít každý strážník k dispozici ve svém vybavení.“

Během podzimu dodá firma Pícha Safety s.r.o. strážníkům 2500 kusů ochranných brýlí, včetně brýlového pouzdra a hlavového pásku. Jednotková cena je 299 korun bez DPH.
Průměrná cena, odpovídající požadované technické specifikaci, která byla zjištěna průzkumem trhu před vyhlášením této veřejné zakázky, je 330 korun bez DPH. Vítězný výrobek je tedy o více než 10 procent levnější.