Chcete se stát včelařem? Vyzkoušejte seznamovací kurzy!

Napadlo vás, že byste začali chovat včely? Získáte tak nejenom vlastní med, ale také dobrý pocit, protože včel je stále méně a k opylení výrazně chybějí! Pro začátek můžete navštívit kurzy pro zájemce o včelařství!

19.08.2015 - 09:27  
Chcete včelařit? Zajděte na kurzy!

 

Včel je v Praze málo

Praha oplývá krásnými přírodními zákoutími, ale zachování jejich druhové rozmanitosti závisí na kvalitním opylení. V Praze je však desetkrát méně včelstev, než bylo před třiceti lety. Proto i naše zelená a kvetoucí Praha potřebuje včely, což je také název kurzů pro pražské zájemce o včelaření, které za finanční podpory Magistrátu hl. města Prahy pořádá Spolek pro rozvoj včelařství MÁJA v Agroenvironmentálním vzdělávacím centru – včelařském Areálu MÁJA v pražské Ruzyni.

 

Chcete chovat včely? Začněte u odborníků!

Jestliže uvažujete, že začnete chovat včely, a rádi byste se nejdříve podrobněji dozvěděli, co včelařství obnáší, pak je kurz Praha potřebuje včely právě pro vás. Kurzy se uskutečňují pod vedením zkušeného včelařského odborníka a přírodovědce RNDr. Václava Švamberka.

 

První kurz na konci září

Získáte základní informace o včelách a víkendovém hobby včelaření, uvidíte výběr z včelařských filmů, navštívíte ukázkový včelín. Každý účastník získá brožuru „To nejzákladnější o včelařství pro nevčelaře“. Kurz se koná vždy v neděli od 10 do 18 hodin v termínech 27. září 2015, 17. dubna 2016, 15. května 2016, 21. srpna 2016, 11. září 2016.

 

Kurzy ve včelařském areálu

Počet účastníků v jenom kurzu je 10. Účastnický příspěvek činí 300 korun, zahrnuje občerstvení. Kurzy se uskutečňují v Agroenvironmentálním vzdělávacím centru – včelařském areálu MÁJA v Praze 6 - Ruzyni. Přihlášky posílejte na e-mail spolek@majabee.cz. Další  informace zjistíte na webu www.majabee.cz. O tom, co včelaření obnáší a proč se do něj pustit vám řekneme již brzy! 

Klíčová slova:

Přidat komentář

Pro vkládání komentářů se prosím přihlašte nebo zaregistrujte.

Výhody registrace:
Při registraci si můžete zvolit unikátní přezdívku a pod ní psát příspěvky. Tuto přezdívku vám nikdo nebude moci vzít. Registrace bude do budoucna jeden z našich nástrojů k udržení diskusí v přijatelných mezích.

Při registraci si můžete zvolit unikátní přezdívku a pod ní psát příspěvky. Tuto přezdívku vám v budoucnu nikdo nebude moci vzít. Zároveň registrací dáváte souhlas se zasíláním informací a nabídek tykajících se webu Čtidoma.cz nebo jeho provozovatele či obchodních partnerů.

Redakce si ponechává právo jakýkoli nevhodný příspěvek smazat bez udání důvodu.

František Nový

Pokud již déle včelaříte a setkáváte se i s nemocemi včel, jako je např. varoáza, doporučuji si o tom hodně přečíst. Nejdůležitější je léčit co nejdřív. Já tedy vyzkoušel různé prostředky dostupné na trhu a nejvíc pomohl léčebný přípravek Thymovar, který jsem náhodou zakoupil.

Aleš (neověřeno)

Také včelařím již delší dobu a s varoázou jsem se setkal dvakrát. jednou mi má včelstva skoro všechna vyhynula. Podruhé jsem hledal vhodný lék, abych se varoázy zbavil. A vyšlo to - zkusil jsem Thymovar a výsledky byly nad očekávání. Takže pokud by se stalo, že se varoáza u mě objeví, tak ihned vyzkouším Thymovar.

Ivo55 (neověřeno)

Thymovar je pro mě zatím první a jediné léčivo které jsem na varroázu zkoušel. Řekl bych, že má moc dobré výsledky.

Mirek B (neověřeno)

Také jsem aplikoval thmymovar- výsledky jsou úžasné-

Miro (neověřeno)

Taky mám zkšenost z thymovarem. jako jediné se mi osvědčilo takže ho vřele doporučuju.

Pivo3 (neověřeno)

Taktéž jsem aplikoval thymovar a výsledky jsou vážně úžasné.

Roman (neověřeno)

Také mám pozitivní zkušenost s přípravkém jménem thymovar. Je kvalitní a hlavně to nejdůležitější - účinný.