Holení intimních partií: Jak jsou na tom Češky a jaké jsou nejžhavější trendy současnosti?

U nás i ve světě stále přibývá žen, které si holí celé intimní partie. Připadají si tak prý čistější, svěžejší i sebevědomější. Navíc se to líbí v drtivé většině i jejich partnerům. Podle odborníků však chloupky na intimních místech mají své důvody a dokonce může zmiňované holení někdy přinést i nejrůznější zdravotní problémy. Jak jsou na tom ale vůbec Češky oproti zbytku světa? A jaké jsou současné nejoblíbenější trendy v holení intimních partií?

14.06.2018 - 13:30   |  
Jak jsou na tom Češky vůči světu a co je v dnešní době IN?
Zobrazit fotogalerii (4)

Holení podpaží a nohou u žen je v dnešní době považováno již za naprostou samozřejmost. Dá se dokonce říci, že společnost přestává tolerovat ochlupení v těchto místech. Doba však postupně dospěla i k holení intimních partií. V Česku se holí až 70 % žen, z toho více než polovina kompletně všude. I tato čísla dokládají, že jsme v tomto trendu před některými v mnoha směrech vyspělejšími národy.

Brazilská depilace slavila boom i díky seriálu Sex ve městě, kdy tuto pekelně bolestivou proceduru podstoupila Carrie.

Spojené státy americké

Američanky si začaly odstraňovat chloupky z okolí intimních partií již zhruba v 60. letech. V roce 1971 se poprvé objevila v časopise Playboy žena v plavkách, která měla evidentně žiletkou upravené ochlupení. V té době tento snímek vyvolal obrovskou vlnu kritiky, protože feministky označovaly vyholené ženy za promiskuitní nymfomanky. Další mezník v této oblasti přišel v roce 1987. To otevřely dvě sestry brazilského původu v New Yorku první kosmetický salon, kde kompletně začaly odstraňovat ochlupení z okolí vagín. Podle nich je také pojmenována brazilská depilace. K jejich vůbec prvním zákaznicím patřily zejména pornoherečky, ale už po 10 letech k nim do salonů začaly chodit i ženy počestného zaměstnání.

Dnes si 40 % Američanek odstraňuje ochlupení z intimních partií úplně. 30 % si nechává „čárku“, 20 % lehce upravuje a 10 % nechává vzhled zcela přírodní.

Velká Británie a Německo

Možná trochu překvapivě sáhne ve Velké Británii po žiletce jen 49 % žen. A jen 26 % se holí úplně. Ženy prý nemají čas a nebaví je to... To Německo je oproti Británii jiný šálek kávy. Hned 65 % žen se dole holí, na opačné straně stojí asi 15 % zastánkyň přirozeného vzhledu.

Rusko

Zhruba sedmdesát procent žen v Rusku se "dole" holí a z toho 55 % odstraňuje ochlupení kompletně. Což znamená, že je Rusko patří v tomto hledisku mezi absolutní špičku.

Historie holení intimních míst sahá poměrně daleko - až do starého Egypta, kde vyholené pohlaví patřilo k bontonu vysoce urozených žen, které napodobovaly manželky faraóna. Ve starém Řecku pak vyholování symbolizovalo především krásu.

Současné nejoblíbenější trendy v holení intimních partií

Srdce: Výročí s překvapením

Chcete svého partnera překvapit na Valentýna nebo mu zpestřit třeba společné výročí? Srdce ve vašich kalhotkách ho určitě příjemně naladí. Jak na to? Abyste se během příprav nemusela zbytečně rozčilovat, můžete si pro tento romantický střih vytvořit či dokonce koupit šablonu. Některé ženy jdou ještě o krok dále a chloupky si obarví na červeno nebo na růžovo.

Přistávací dráha: Vaše soukromá ranvej

Úprava, která je díky své jednoduchosti mezi ženami velmi oblíbená. Chloupky na intimních partiích zastřihněte do obdélníkového proužku, který začíná v podbřišku a končí těsně nad klitorisem. Tento proužek by měl být poměrně úzký, záleží ale jen na vás, jak široký či dlouhý se vám bude líbit.

Pokud zkoušíte vytvořit tento tvar poprvé, doporučujeme proužek napoprvé nechat širší a delší a postupně ho zkracovat do tvaru, který chcete. Snáze tak dosáhnete požadovaného výsledku a nebudete se stresovat tím, že jste se najednou dostala mnohem dál, než bylo v plánu.

Brazilský styl: Všechno musí pryč

Proslulý brazilský styl nedává ochlupení žádnou šanci – jednoduše hlásá „pryč se vším“. Oproti holení chloupků do konkrétních tvarů je sice snazší, zároveň ale vyžaduje zvýšenou opatrnost. V citlivých záhybech vašich intimních partií si proto dávejte dobrý pozor, abyste výsledek nepokazila drobnými rankami či jizvičkami. 

Diamant: ukažte, že skrýváte opravdový poklad

Pokud vám výše zmíněné srdíčko připadá příliš ohrané a hledáte něco neobvyklého, pak zkuste diamant. Jeho tvar vychází z trojúhelníku, jako ozdoba intimních partií se proto velmi dobře hodí. Podobně jako srdce můžete i diamant vytvořit pomocí zakoupené či vytvořené šablony tak, aby byl jeho tvar opravdu dokonalý.

Víte, jaké barvy během letošního léta budou IN? Podívejte se na žebříček TOP 10! Více čtěte ZDE.

Přidat komentář

Pro vkládání komentářů se prosím přihlašte nebo zaregistrujte.

Výhody registrace:
Při registraci si můžete zvolit unikátní přezdívku a pod ní psát příspěvky. Tuto přezdívku vám nikdo nebude moci vzít. Registrace bude do budoucna jeden z našich nástrojů k udržení diskusí v přijatelných mezích.

Při registraci si můžete zvolit unikátní přezdívku a pod ní psát příspěvky. Tuto přezdívku vám v budoucnu nikdo nebude moci vzít. Zároveň registrací dáváte souhlas se zasíláním informací a nabídek tykajících se webu Čtidoma.cz nebo jeho provozovatele či obchodních partnerů.

Redakce si ponechává právo jakýkoli nevhodný příspěvek smazat bez udání důvodu.

MajsterJoe (neověřeno)

Neholit, zastřihávat.

jan Vavřička (neověřeno)

Oholená je čistější.

Znalec (neověřeno)

Jedině úplně ;)

jm (neověřeno)

Nejsem pedofil..Oholená žena? Ne díky...A klidně si to netolerujte...

Josef Ott (neověřeno)

nejlepší je nevyholená

Bor (neověřeno)

Neholit ženaje více ženou...

Ludínek (neověřeno)

Je to na každé soudružce, ale když je krásně střižená tak to nemá chxbu.

Lubomir Bíško (neověřeno)

Takže znalci , poslouchejte , to o čem se bavíte je od přírody chlupatoučký a má to určitě nějaký význam tak jako vše v přírodě a když bych chtěl něco pěkně oholeného tak to doporučuji , vepřové koleno . Samosebou to nemusí vypadat jako ruská berenice ale pěkně upravenej drneček to je správné luno jak má být .

vodnar (neověřeno)

jan Vavřička (neověřeno) Oholená je čistější. --------------------------- Neni pravda. Opak je pravdou.

Marta Novotná (neověřeno)

Člověku se ani nechce věřit, kolik se nám tu v posledních letech urodilo (potenciálních) pedofilů.

Halba (neověřeno)

A kdyz se pak prestane holit,tak je z bobra rejzak na podlahu.

marti mates (neověřeno)

Nejhorší je vyholené přirození ve stylu uvařené slepice vytažené z polívky.

Jen Já (neověřeno)

U argumentu "hygiena" se směju. Pokud žena není prase, tak je jedno, jak dole vypadá. Každá vykládá, jak je to hygieničtější, ale když se rozhlédnete kolem, kolik žen si při kašli, zívání a kýchání zakryje pusu? Kolik si jich umyje ruce po použití WC? A být sebevědomější proto, že mám dole vyholeno? Bez komentáře :-D Ochlupení je sekundární pohlavní znak, tudíž odlišuje dospělé osoby od dětí. Příznivci vyholování jsou potenciální pedofilové. Jsem zastánce (lehce posekaného) bobra!

Bob (neověřeno)

To je fascinující kolik ignorantu se najde, není to snad individuální - tedy o vlastnim pocitu, případně na domluvě mezi partner? V současné době, kdy řekněme každý den si dá člověk sprchu je to z pohledu hygieny jedno..a kdo vytahuje pedofily..tak to radši bez komentáře xD

XXY (neověřeno)

Žasnu nad zdejšími komentáři. Jestli opravdu ti z Vás, co tvrdí že pokud má chlap rád vyholenou partnerku, tak je potencionalní pedofil je fakt dost přes čáru. Pokud máte rádi prales, najděte si takovou, co vám to splní ale ty zabedněnci co tu píšou o potenciální pedofilii jako p. Marta z komentářů GRATULUJI OMEZENCI!... Vzhledem k oblibě orálního sexu je logické, že lidi nechtějí mít plnou pusu chlupů. Ale těžko to tito omezenci pochopí.. prej pedofilové. No to mě fakt po***

Arnošt Koloťuk (neověřeno)

Zase článek bez obrázků :(

Karel12345 (neověřeno)

Jedine oholenou, max carecku)) a urco to nema spol. s pedofilii nic spolecneho, nesmyslny nazor drive narozenych. Za prve to dobre vypada, za druhe mate zaruku, ze pri oralnim sexu ani chloupek v puse)

Josef Novák (neověřeno)

Máloco je tak odpudivé a nesexy jako dospělá žena s vyholeným rozkrokem. Vypadá jak stažený králík nebo onkologická pacientka. Neuvěřitelné kolik hloupých žen skočilo na reklamní kampan firmám Gillette a spol. Opravdu hnus. Žena odjakživa vypadala jako žena a ne jako jako vosková figurína. Že nezačnou s těmi chlupy co mají na hlavě ? Těch je zdaleka nejvíc, když už ...

Anon (neověřeno)

Lehce upravit :-)

Robikdd (neověřeno)

Jednoznacne carka.

Borat (neověřeno)

Neoholena zenska je odporna a k zbliti

Karel Lomen (neověřeno)

Jakože oholená Bobina??

Kanár (neověřeno)

Vyholování a následné používání všelijakých "dežo"dorantů má za následek naprostou likvidaci přirozeného lidského pachu. Tím pádem už dnes téměř není možné si najít partnera podle toho, jak nám voní a chutná, což má za následek ten obrovský počet rozchodů a rozvodů. Samozřejmě, že se toto netýká starších lidí, ale dodnes si pamatuju, jak mi moje milá nádherně voněla. Seznámili jsme se, když jí bylo 13 a mě 14 let. Ještě ve 40 letech mě její vůně děsně vzrušovala, i když už to nebyla ta, když jí bylo 13 nebo 20 let. Když jsem se jí na to po létech zeptal, říkala, že měla stejné pocity z mé vůně. Prý ji naprosto odrovnávalo, když jsem se vracel z atletického tréningu a cítila můj pot. Kdo tohle nepoznal, tak jen těžko pochopí, ale faktem je, že už jsme spolu 43 let. Jsou věci, které se s člověkem táhnou ještě od dob, kdy byl zvířetem a nic na tom nezměnilo ani několik tisíciletí našeho vývoje.

Marina (neověřeno)

Upravuji na proužek. Třem z mých 4 partnerů to vyhovovalo. K čemu řešit módu.

Dominik (neověřeno)

U mužů je ochlupení ženského jistý druh vzrušení bez ochlupení se rodí děti ne?