Zpěvák Petr Čejka miluje Vánoce. Zlaté prasátko ale ještě neviděl

Rušné adventní víkendy plné zpívání s formací Prskavka po náměstích, předvánočních akcích a koncertování v kostelích má za sebou Petr Čejka. Po Štědrém dnu si chvilku může oddechnout.

27.12.2016 - 06:35   |  
Petr Čejka se svým bandem baví lidi už dvě desetiletí

Frontman a zakladatel Čejka Bandu, zpěvák i autor v jednom Petr Čejka se svěřil, že Vánoce má za svátky rodiny. Dvacet let už rozdává s kapelou lidem radost z pódií, nosičů i rozhlasových vln.

Petře, patříš k lidem, kteří Vánoce milují, nebo je podobně jako někteří bereš za nutné zlo?
Já Vánoce miluju, přestože vím dopředu, co mě čeká. Je to období extrémní pro můj žaludek, proto jsem nakonec rád, když to ve zdraví přežijeme.

Před Vánoci Petr Čejka neví pro samé hraní, kam dřív skočit

Pamatuješ si, jak jsi prožíval Vánoce jako dítě? Utkvěl ti v paměti třeba nějaký dárek?
To bylo nejhezčí období. Vzpomínám si, že jsem dostal šedý pásák na plochou baterii. Dříve nebyly plné obchody ovoce a elektroniky jako dnes. Na Vánoce soudruzi udělali výjimku, takže jsme měli na štědrovečerním stole mandarinky, datle a banány. Na stromečku jako ozdoby viseli i kosmonauti.


A věřil jsi na Ježíška?
Ano, věřil. Odpoledne jsem vždy s babičkou šel na procházku hledat stopy Ježíška ve sněhu. Když jsme se vrátili, v obýváku voněl a zářil stromeček.

Občas se Petr Čejka ujme také role moderátora

Kdo ve vaší rodině zdobil stromeček?
Bylo to jako každý rok. Já zasadil stromek do stojanu a zdobí žena Majda s dětma. Já se jednou za rok dívám na pohádky.

Jak u Čejků probíhá štědrovečerní večeře a pokud máte kapra, kdo ho zabíjí?
Máme klasiku, kapra a bramborový salát. Většinou mám k jídlu připomínky, takže mám každým rokem stejnou úlohu. Připravit večeři sám. Salát dělám dopoledne, aby se uležel. Kapra obaluji a smažím až k večeru. K němu otevřeme dobré bílé víno. Kapra nezabíjím. Připadá mi to morbidní na Vánoce někoho popravit. Já si nechávám rybu zabít a vykuchat. Potom maso naporcuji.

Petra doprovází životní partnerka Madlenka i na pódiu

Co tě napadne, když se řekne vánoční dárky?
Víš, já přímo nesnáším balení dárků, a taky to podle toho vypadá. Vždy obdivuji nádherně zabalené dárky, které dostávám. Dárky balím většinou tajně ráno někde pod postelí, a jelikož mi to nejde, tak jsem u toho pěkně vzteklý. Letos už jsem si napsal o měkké dárky. Trenky a pyžamo. A zadařilo se.

Dodržuješ půst o Štědrém dnu? Už jsi viděl zlaté prasátko?
Já se snažím, ale nejde mi to. Většinou se udržuji při vědomí vaječným koňakem a vanilkovýma rohlíčkama, ale pak dostanu hlad a dám si nášup černé omáčky. Tu mi dodává můj táta. Jsou tam mandle, švestky, mrkev, perník a v tom plave králík. Takže zlatý prasátko nevídám.
 

Petrovo jméno nese i jeho kapela Čejka Band

Přidat komentář

Pro vkládání komentářů se prosím přihlašte nebo zaregistrujte.

Výhody registrace:
Při registraci si můžete zvolit unikátní přezdívku a pod ní psát příspěvky. Tuto přezdívku vám nikdo nebude moci vzít. Registrace bude do budoucna jeden z našich nástrojů k udržení diskusí v přijatelných mezích.

Při registraci si můžete zvolit unikátní přezdívku a pod ní psát příspěvky. Tuto přezdívku vám v budoucnu nikdo nebude moci vzít. Zároveň registrací dáváte souhlas se zasíláním informací a nabídek tykajících se webu Čtidoma.cz nebo jeho provozovatele či obchodních partnerů.

Redakce si ponechává právo jakýkoli nevhodný příspěvek smazat bez udání důvodu.