Český Brod pořádá zátah na holuby, víme kdy

Český Brod trápí volně žijící holubi, a tak se zde rozhodli provést velký zátah na ně. Lov holubů proběhne příští víkend.  

29.01.2016 - 18:32   |  
V Českém Brodě budou střílet holuby

Po holubech půjdou o nedělích

V únoru zde budou lovit holuby hned třikrát, a to 7., 14. a 28. února, tedy o víkendech, kdy je menší provoz. Lovit se bude vždy od 15 do 18 hodin. Občané mají dbát pokynů organizátorů, lovců a policie. Neměli by dále chodit tam, kde bude zrovna lov probíhat, riskují postřelení. Pokud sestřelený holub spadne někomu na pozemek, má ho odevzdat lovcům.

 

Ne všichni jsou nadšeni

Ti, kdo holubi chovají, je mají dobře zabezpečit. Ne všichni občané jsou z lovu holubů nadšeni: „Pes bude vyděšený ze střílení a my budeme ještě za měsíc nacházet hnijící holuby v okapech a na zahradě. Lovu zdar!“ obávají se. Doufejme, že lov přežijí místní bez jakékoliv úhony.

Klíčová slova:

Přidat komentář

Pro vkládání komentářů se prosím přihlašte nebo zaregistrujte.

Výhody registrace:
Při registraci si můžete zvolit unikátní přezdívku a pod ní psát příspěvky. Tuto přezdívku vám nikdo nebude moci vzít. Registrace bude do budoucna jeden z našich nástrojů k udržení diskusí v přijatelných mezích.

Při registraci si můžete zvolit unikátní přezdívku a pod ní psát příspěvky. Tuto přezdívku vám v budoucnu nikdo nebude moci vzít. Zároveň registrací dáváte souhlas se zasíláním informací a nabídek tykajících se webu Čtidoma.cz nebo jeho provozovatele či obchodních partnerů.

Redakce si ponechává právo jakýkoli nevhodný příspěvek smazat bez udání důvodu.

kolemjdoucí (neověřeno)

Vážená paní Kadlecová, adresuji to na Vás, neb chybí anketa jiná než "pozitivní z FB". Mně se to tedy naopak nelíbí, jenže na to dát klik nestačí, ani není kam. Dle záběrů v televizi a povědomí, jak se věci mají, ranění tvorové zůstávali bez "poslední rány z milosti", a to ještě patrně ti šťastnější, protože jiné cpali ještě živé do plastových pytlů. Copak jsme tak bezcitní, lhostejní a omezení, že ještě v 21. století nechápeme, že "hloupý holub" to všechno taky cítí a vnímá? K čemu je zákon proti týrání, když radnice může nařídit veřejná jatka, kde se živým tvorům neposkytne ani ukrácení způsobeného utrpení. Skvělý vzor pro společnost, zejména pro děti. Smutné na tom je, že tohle není pc-hra, ale stále ještě realita. Proč já se ale stále divím, že chybí empatie se zvířetem, natož "obyčejným holubem, který znečišťuje nám tak nade vše drahý mjetek", když se často nelze nadít ani "obyčejného soucitu člověka s člověkem"?