Pozor, čeká nás silný vítr, až 150km/h

Pro celé území platí výstražná situace. Začalo to v pondělí odpoledne a výstraha je v platnosti do středy

08.02.2016 - 19:50  
Pozor na silný vítr

Meteorologové varují před silným větrem! Ten má zesilovat. Přechodně sice trochu poleví, ale nebude to definitivní. Nově opět začne zesilovat Především potom v Čechách a na Vysočině. Věci, které by vítr mohl odnést určitě nenechávejte na zahradách nebo balkonech. Lidé by také měli být opatrní při jakémkoli pohybu venku. Mohou padat stromu, ulétávat střechy. JE tedy potřeba opravdu maximální opatrnost.

Až 150km/h

A jak rychle povane? Očekáváme nárazy větru, v nižších polohách 40 až 80 km/h, na horách 80 až 120 km/h a na Sněžce meteorologové nevylučují ani 150km/h.

Ve srovnání se zvířaty...

Pro srovnání jsme se podívali do zvířecí říše. Rychlostí 40km/h cválá kůň, i ten nejrychlejší sprinter zůstává na 39 kilometrech. Gepard zvládne úprk ve 120 kilometrové rychlosti ovšem jen pár set metrů. Opravdovým králem v rychlosti je sokol se svými neuvěřitelnými 200km/h. 

Klíčová slova:

Přidat komentář

Pro vkládání komentářů se prosím přihlašte nebo zaregistrujte.

Výhody registrace:
Při registraci si můžete zvolit unikátní přezdívku a pod ní psát příspěvky. Tuto přezdívku vám nikdo nebude moci vzít. Registrace bude do budoucna jeden z našich nástrojů k udržení diskusí v přijatelných mezích.

Při registraci si můžete zvolit unikátní přezdívku a pod ní psát příspěvky. Tuto přezdívku vám v budoucnu nikdo nebude moci vzít. Zároveň registrací dáváte souhlas se zasíláním informací a nabídek tykajících se webu Čtidoma.cz nebo jeho provozovatele či obchodních partnerů.

Redakce si ponechává právo jakýkoli nevhodný příspěvek smazat bez udání důvodu.