Masopust v úterý v jednu odpoledne? Počernickým se to nelíbí

Masopust v Dolních Počernicích se koná ve všední den krátce po obědě, což je termín, který vyhovuje snad jen maminkám s malými dětmi. Proč radnice nezvolí jiný termín? 

09.02.2016 - 12:18   |  
Masopust zakončí na Svornosti....

Nechce snad radnice, aby místní přišli?

Právě dnes se koná v Dolních Počernicích masopust. Průvod vyjde v jednu hodinu od místní základní školy a zakončí v hotelu Svornost diskotékou. I letos se koná masopust v dost zvláštní termín, a to sice v úterý od jedné hodiny odpoledne. Netřeba zdůrazňovat, že to je termín pro naprostou většinu lidí nedosažitelný. Většina je v práci, či ve škole a jen kvůli masopustu si asi nikdo brát dovolenou nebude.

 

Proč v úterý?

A tak je místním líto, že se ve své čtvrti veselice zúčastnit nemohou a diví se výběru tohoto termínu: „To v týdnu nezvládneme, když dělám do tří na druhém konci města… Víkend by byl rozhodně lepší, to bychom určitě přišli…, píšou počerničtí a další se ozývají: „Zajímalo by mě, proč to není o víkendu. Párkrat jsme byli a návštěvnost moc velká nebyla. O víkendu by byla asi vetší!“ Bohužel, ani četné hlasy místních obyvatel zvláštní tradici zřejmě nenaruší. Je fakt, že tento termín pro masopust je naprostou raritou. Ve všech okolních čtvrtích se slaví zásadně o víkendu.  

Klíčová slova:

Přidat komentář

Pro vkládání komentářů se prosím přihlašte nebo zaregistrujte.

Výhody registrace:
Při registraci si můžete zvolit unikátní přezdívku a pod ní psát příspěvky. Tuto přezdívku vám nikdo nebude moci vzít. Registrace bude do budoucna jeden z našich nástrojů k udržení diskusí v přijatelných mezích.

Při registraci si můžete zvolit unikátní přezdívku a pod ní psát příspěvky. Tuto přezdívku vám v budoucnu nikdo nebude moci vzít. Zároveň registrací dáváte souhlas se zasíláním informací a nabídek tykajících se webu Čtidoma.cz nebo jeho provozovatele či obchodních partnerů.

Redakce si ponechává právo jakýkoli nevhodný příspěvek smazat bez udání důvodu.