Odhozené injekční stříkačky. Máme se bát chodit se psem?

Kladenští strážníci objevili v průběhu týdne skoro třicet injekčních stříkaček. Ve kterých městských částek Kladna je situace nejhorší? A na jaká místa si dávat pozor?

 

10.02.2016 - 16:42   |  
Tahle injekční stříkačka je zajištěná. Horší je, když se k jehle dostanou, například hrající si děti.

Injekční stříkačky válející se všude možně nejsou v Kladně ničím neobvyklým. Muži a ženy z městské policie vyjížděli v průběhu minulého a začátku tohoto týdne jenom kvůli jehlám celkem dvacekrát. Celkem zajistili 26 odhozených stříkaček.


Jehly byly na trávníku i v okolí laviček


Kde si dávat na jehly největší pozor je přitom těžké určit. "Stříkačky se nacházely na trávníku, ve křoví, na chodníků, ale i v okolí laviček," dozvěděli jsme se od Městské policie Kladno. "V minulosti se několikrát stalo, že se jehla objevila i v okolí dětského hřiště, ale právě na tato místa se strážníci prioritně zaměřují při svých kontrolách a to zejména v měsících, kdy jsou dětská hřiště využívána." Co se týče lokalit, vede smutnou statistiku městská část Rozdělov. Druhou nejhorší lokalitou jsou Kročehlavy.


Nebezpečí hrozí především dětem


Strážníci zároveň upozorňují, abyste na jehlu, kterou najdete, v žádném případě nesahali. "Při styku s jehlou totiž hrozí velké riziko píchnutí a nakažení se nebezpečnou chorobou. Hlídky strážníků jsou vybaveny speciálními pomůckami pro sběr a likvidaci těchto stříkaček a ihned po nabrání je odvážejí k likvidaci," uvádí městská policie na svém Facebooku. Poučte o tom i své děti a v případě, že odhozenou jehlu najdete, volejte linku 156.

Čtěte také:

Klíčová slova:

Přidat komentář

Pro vkládání komentářů se prosím přihlašte nebo zaregistrujte.

Výhody registrace:
Při registraci si můžete zvolit unikátní přezdívku a pod ní psát příspěvky. Tuto přezdívku vám nikdo nebude moci vzít. Registrace bude do budoucna jeden z našich nástrojů k udržení diskusí v přijatelných mezích.

Při registraci si můžete zvolit unikátní přezdívku a pod ní psát příspěvky. Tuto přezdívku vám v budoucnu nikdo nebude moci vzít. Zároveň registrací dáváte souhlas se zasíláním informací a nabídek tykajících se webu Čtidoma.cz nebo jeho provozovatele či obchodních partnerů.

Redakce si ponechává právo jakýkoli nevhodný příspěvek smazat bez udání důvodu.