Babyboom v Milovicích, narodilo se hříbě číslo tři

Hřebec Northfolk ze stáda volně žijících divokých koní v rezervaci u Milovic je borec. Podařilo se mu totiž oplodnit skoro všechny klisny na jeho pastvině, a tak se zde narodilo třetí hříbě během deseti dnů. Babyboom prý ale nekončí. 

22.03.2016 - 15:56  
Třetí hříbě během deseti dnů!

Čtvrté hříbě do stáda

Třetí hříbě porodila klisna Curlew, přezdívaná Curly. Klisny rodí bez asistence člověka. Porod proběhne stranou od stáda, kam klisna poodejde. Nyní zde tedy žijí čtyři hříbata, první se narodilo na podzim. Koně našli v bývalém vojenském prostoru domov, navíc pomáhají krajině, spásají zde totiž invazivní rostliny a louky tak vylepšují: „Právě během zimy spasou zvířata nejvíce staré trávy, takzvané stařiny, a otevřou tak prostor pro ohrožené druhy rostlin a na ně vázané chráněné živočichy,“ řekl Dalibor Dostál ze společnosti Česká krajina, která se o stádo stará.

 

Nejsou krmeni

Koně zde žijí vedle zubrů a praturů, nejsou nijak krmeni, o potravu se starají i během zimy sami: „Zvířata jsou skvěle adaptována na spásání hrubé trávy. Celou zimu je tak nebylo nutné přikrmovat. Naopak, nižší příjem potravy během zimy je součástí jejich přirozeného biorytmu,“ vysvětlil Dalibor Dostál, ředitel ochranářské společnosti Česká krajina.  

Klíčová slova:

Přidat komentář

Pro vkládání komentářů se prosím přihlašte nebo zaregistrujte.

Výhody registrace:
Při registraci si můžete zvolit unikátní přezdívku a pod ní psát příspěvky. Tuto přezdívku vám nikdo nebude moci vzít. Registrace bude do budoucna jeden z našich nástrojů k udržení diskusí v přijatelných mezích.

Při registraci si můžete zvolit unikátní přezdívku a pod ní psát příspěvky. Tuto přezdívku vám v budoucnu nikdo nebude moci vzít. Zároveň registrací dáváte souhlas se zasíláním informací a nabídek tykajících se webu Čtidoma.cz nebo jeho provozovatele či obchodních partnerů.

Redakce si ponechává právo jakýkoli nevhodný příspěvek smazat bez udání důvodu.

V. Zimovjanová (neověřeno)

Zaráží mne, že celé stádo má jen jediného hřebce, který bude otcem všech nově narozených hříbat, tedy další generace koní. Ta bude tedy celá v příbuzenském vztahu a to pro další generaci koní nebude jistě dobré. Myslel na to vůbec někdo, když toto zorganizoval a vymyslel ?