Býci na D8 ohrozili provoz, policisté je zastřelili

Od tři čtvrtě na dvanáct běhali býci po dálnici D8, ohrozili provoz a způsobili minimálně jednu dopravní nehodu, policie musela přistoupit k odstřelu zvířat. 

02.05.2016 - 14:28   |  
Ohrozili zdraví a životy lidí

Pravděpodobně utekli odněkud z ohrady, první zmínku o výskytu na dálnici D8 měli policisté ve tři čtvrtě na dvanáct, ihned situaci začali řešit spolu s dalšími složkami IZS. Dálnice byla uzavřena v obou směrech, docházelo k ohrožování řidičů v souvislosti s pohybem býků.

O (ne)konzumaci masa si můžete přečíst v článku Kolegyně Šárky Turčekové. Jak jste na tom s masem vy? Tereza Vandrovcová: Konzumace masa je otázkou neinformovanosti

„Došlo díky nim k minimálně jedné dopravní nehodě, následně bylo rozhodnuto, že býci budou na tělese dálnice, přibližně na 19. kilometru, zastřeleni. To patří k právům rozhodnutí policisty, pokud zvíře ohrožuje zdraví nebo životy osob," říká Jakub Vinčálek, mluvčí Středočeské policie. Aktuálně je obnoven provoz ve směru na Prahu, ve směru na Ústí to potom jede částečně jedním jízdním pruhem. Majitele zvířat policie zatím nezná. 


Přidat komentář

Pro vkládání komentářů se prosím přihlašte nebo zaregistrujte.

Výhody registrace:
Při registraci si můžete zvolit unikátní přezdívku a pod ní psát příspěvky. Tuto přezdívku vám nikdo nebude moci vzít. Registrace bude do budoucna jeden z našich nástrojů k udržení diskusí v přijatelných mezích.

Při registraci si můžete zvolit unikátní přezdívku a pod ní psát příspěvky. Tuto přezdívku vám v budoucnu nikdo nebude moci vzít. Zároveň registrací dáváte souhlas se zasíláním informací a nabídek tykajících se webu Čtidoma.cz nebo jeho provozovatele či obchodních partnerů.

Redakce si ponechává právo jakýkoli nevhodný příspěvek smazat bez udání důvodu.

jan novak (neověřeno)

chudaci bejci, cest jejich pamatce