Tři andělské zdravotní sestřičky

Často podceňované sestřičky se předvedly! Třem zdravotním sestřičkám se podařilo zachránit lidské životy. Získaly za to ocenění Andělé v modrém. Odznak jim teď bude připomínat jejich skvělý zásah a zachráněné, kteří by jinak zemřeli.

13.10.2016 - 16:19  
Tři oceněné sestřičky

Sestřičky jsou často špatně zaplacené ženy, které zachraňují život. Jejich práce je náročná, odborná a přitom veškerou pozornost a obdiv sklízejí doktoři. Jenže i sestřička vám klidně může zachránit život.

Ocenění Andělé v modrém získaly: Dana Henzelínová, Eva Hlušičková a Dana Stejskalová. Tyto tři zdravotní sestry přímo ve svých ordinacích zachránily lidské životy. Jako výraz díků a uznání obdržely čestný titul Anděl v modrém a speciální pamětní odznak. "U zachráněných, kterým zdravotní sestřičky pomohly, by jinak došlo k okamžitému úmrtí," potvrdil Miloš Navrátil​. "Titul jsme udělili vůbec poprvé v historii. Myslíme si, že si ho sestřičky zaslouží," dodal.

„Zachránit lidskou bytost je čin, který si musíme zapamatovat. Navždy,“ vysvětlila Monika Pálková, náměstkyně ministra vnitra pro řízení sekce sociálního, zdravotnického a právního zabezpečení.

 

 

Klíčová slova:

Přidat komentář

Pro vkládání komentářů se prosím přihlašte nebo zaregistrujte.

Výhody registrace:
Při registraci si můžete zvolit unikátní přezdívku a pod ní psát příspěvky. Tuto přezdívku vám nikdo nebude moci vzít. Registrace bude do budoucna jeden z našich nástrojů k udržení diskusí v přijatelných mezích.

Při registraci si můžete zvolit unikátní přezdívku a pod ní psát příspěvky. Tuto přezdívku vám v budoucnu nikdo nebude moci vzít. Zároveň registrací dáváte souhlas se zasíláním informací a nabídek tykajících se webu Čtidoma.cz nebo jeho provozovatele či obchodních partnerů.

Redakce si ponechává právo jakýkoli nevhodný příspěvek smazat bez udání důvodu.