Betlémské světlo v Radotíně

Západ
Radotín
23.12.2015 - 15:0017:00


Ve středu 23. prosince odpoledne si můžete užít betlémského kouzla v radotínském kostele sv. Petra a Pavla. Radotínští skauti tady od 15 do 17 hodin pořádají akci, během níž si můžete poslechnout a zazpívat koledy, ochutnat vánoční cukroví nebo se podívat na tradiční živý betlém s malým Ježíškem, ale hlavně si odnést do svého domova malý plamínek, symbol Vánoc. 

Jak se betlémské světlo dostalo až ke skautům?
Roku 1986 se v rakouské nadaci Světlo ve tmě rozhodli, za podpory letištní společnosti, vyslat do Betléma jedno zrakově postižené dítě s doprovodem (snahou každého světla je prozářit tmu). Přivezli plamínek z jeskynní kaple, z jeskyně, kde se narodil Ježíš Kristus. A tímto světlem obdarovali všechny své dárce. 

Myšlenka nezapadla v zapomnění. O té doby se každý rok vydávají do Betléma rakouští skauti a přivážejí lucerny se světlem do Evropy. Do Vídně s lampami jedou skauti z Brna, kteří plamínek vlakem rozváží po České republice.

Radotínští skauti jezdí pro betlémské světlo už sedm let těsně před Štědrým dnem do Katedrály svatého Víta, aby ho přivezli do radotínského kostela sv. Petra a Pavla. V Radotíně ho rozdávají všem, kteří chtějí mít doma trochu toho pravého betlémského kouzla.

Starší či nemohoucí občané si mohou objednat donášku "Betlémského světla" přímo domů. Kontaktujte, prosím, Evu Procházkovou, telefon 605 858 077.
 

To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru