Děvčátko se sirkami

Sever
Slaný
09.06.2016 - 19:30

Děvčátko se sirkami

Městské divadlo ve Slaném
Wilsonova 575 / tel.: 602 519 483

Ultra-minimal-ballet uvádí taneční pohádku podle H. Ch. Andersena - Děvčátko se sirkami

Slavná pohádka H. Ch. Andersena, která dojímá děti i dospělé již více než století, je v provedení Ultra-minimal-ballet (UMB) zpracována jako poetické taneční divadlo – balet. Děvčátko, které může mít jen tři přání, tři sny, tři sirky, které ho snad na chvíli zahřejí, odpoutají od mrazivé reality, kde mu tolik schází maminka, kde tatínek propadá alkoholu, ale přitom všichni kolem slaví.

Hudba vychází převážně z dílny českého génia Oskara Nedbala, který sám zkomponoval balet Andersen. Další část hudby je pak tvorbou současné mladé skladatelky, performerky a hráčky na kvinton Gabriely Vermelho. Kromě členů UMB – které spolupracuje s předními osobnostmi českého tance a baletu (Národní divadlo v Praze, Divadlo J. K. Tyla v Plzni či členové zahraničních baletních skupin) vystoupí i studenti Taneční konzervatoře hl. m. Prahy. Pro představení je vytvořena speciální originální scéna a kostýmy, které odpovídají nádherné poetice a specifickým požadavkům UMB.

Účinkují: Tomáš Kopecký – člen baletu národního divadla v Praze, Alena Pešková – umělecký šéf UMB a baletu DFXŠ, studentky Taneční konzervatoře hl. m. Prahy – v hlavní roli J. Petanová.
Agentura: Alena Pešková – Choreografie – Balet

Vstupenky v prodeji od středy 4. května 2016
Volný prodej. Vstupné 120 / 100 Kč

Premiéra v Městském divadle ve Slaném

POINT (14.0869438 50.2304622)

Životní styl

Hobby