KONCERT TOMÁŠE PFEIFFERA NA VODNÁŘSKÝ ZVON ZA DOPROVODU FILMOVÉ PARABOLICKÉ PROJEKCE

Východ
Český Brod
12.11.2015 - 19:1521:15

Pozvánka na koncert Společná věc, který se uskuteční ve čtvrtek 12. listopadu 2015 od 19:00 hodin, KD Svět, Krále Jiřího 332.

Koncert Tomáše Pfeiffera na Vodnářský zvon je jedinečným souzněním velkoplošné parabolické projekce, hráče a nástroje, tvoříc tak neopakovatelný umělecký zážitek.

Návštěvníci koncertu uvidí neobvyklý multimediální projekt spojující historický nástroj Vodnářský zvon s  filmovým doprovodem, příběhy pro jednotlivé skladby koncertu jsou inspirovány každodenním životem.Témata skladeb koncertu Společná věc se pravidelně obměňují, v letošním roce budou moci návštěvníci vidět upravenou úvodní skladbu Rezonantia Temporum – souznění zvonů, Vodnářského a zvonu z chrámu sv. Víta v Praze, a také pohled do vesmíru Patria Deum nám naskytne nové záběry. Z dalších skladeb na koncertě zazní barevná krása matematiky - Chaos – fraktály, cesta do vysokých hor za krásou ledovců – Via Ón a další.

V tónech tohoto nástroje – Vodnářského zvonu - lze prožívat hloubky rezonance, která dle odkazu dávných mistrů kladně působí na celou bytost i okolní prostor. Na závěr koncertu budete mít možnost vidět Vodnářský zvon zblízka a pozorovat krásu vodní hladiny, která při fortissimech levituje v tisících kapičkách, nebo vytváří rezonanční obrazce. Nástroje se lze i zlehka dotknout a vnímat jeho vibraci přímo.

Pokud budete chtít zažít jedinečný kulturní zážitek, jste srdečně zváni.

Vstupné 130 Kč / 90Kč (důchodci, děti, studenti, ZTP), předprodej vstupenek: e-shop www.dub.cz a Informačním centrum Český Brod, nám. Arnošta z Pardubic 56, tel.: 321 612 218, info.: 737 198 683

To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru