Oldřich Kaiser & Dáša Vokatá

Západ
Kladno
14.06.2016 - 20:30

Oldřich Kaiser & Dáša Vokatá, koncert

14.06.2016
20:30 - 22:00
Otevřeno: denně
Místo: náměstí Svobody, Kladno
Pořadatel: Dundee Jam
 
„Undergroundová legenda a komerční seladón – třeskuté propojení dvou světů na jednom podiu“

Oldřich Kaiser: hra na kytaru a housle, rocker i bavič. Jeho nezaměnitelný hlas v duetech s Dášou rockersky válí i něžně dojímá.

Dáša Vokatá: známá undergroundová zpěvačka s pohnutým osudem, kytara a písně psané srdcem.   Z překvapivého spojení dvou jedinečných osobností vzniklo fungující duo, které dokáže při svých koncertech bavit diváky svou pulsující energií, citem a předávanou radostí.                                       

Známý český herec a komik Oldřich Kaiser objevil ve spojení s Dášou Vokatou svůj rockerský potenciál, oprášil housle a opřel se do kytarových strun… Společné živelné duety prokládá hereckými gagy a improvizacemi, a také recitací básní Ivana Martina Jirouse zvaného Magora – bývalého životního partnera Dáši Vokaté.                        

Dáša Vokatá, známá písničkářka a básnířka, která je svým osudem spjatá s českým undergroundem. Po svém pobytu v komunách v 70. letech a podpisu Charty 77 byla vyhoštěna do Rakouska. Po roce 1989 se částečně vrací do Čech a žije požehnaný život s básníkem I.M.Jirousem, Magorem, spojený s častým koncertováním, ať už sólově, ve dvojici s Magorem či za doprovodu dalších muzikantů. Po náhlé Magorově smrti se na čas stahuje do ústraní, až řízením osudu nachází uměleckou inspiraci v Oldřichu Kaiserovi, v jehož doprovodu se vrací na podia, vydává desku Dva divoký koně a vytváří novou nerozlučnou dvojici.   

POINT (14.1067465 50.1416986)

Hobby

Osobnosti