Preventivní akci V pohodě do školy pořádá policie

Jih
Praha
Sever
Východ
Západ
05.09.2016 - 08:0008.09.2016 - 18:00

Program pro školy i rodiny nazvaný "V pohodě do školy" má fungovat jako zábavná preventivní akce. 

Děti se můžou těšit na dopravní hřiště, trenažér nárazu a řízení automobilu. Čeká je také soutěž o titul "MISTRA" v parkování a testovací jízdy na všem, co má kola. Akce bude probíhat od pondělí 5. září do čtvrtka 8. září 2016 v areálu Výstaviště Praha Holešovice.

V dopoledních hodinách od 8:00 do 10:00 hodin je zaměřena akce především pro mateřské školy a první stupeň základních škol. Odpolední program je zaměřen více na rodiny s dětmi. Hlavním cílem této preventivní akce je upozornit žáky  na nebezpečí, se kterými se mohou setkat v běžném životě a číhají na ně především v silničním provozu v nejrizikovějším období krátce po prázdninách.  

Na rozlehlé ploše mezi hlavním vchodem a Průmyslovým palácem návštěvníci najdou expozice i základních složek integrovaného záchranného systému. Hasičský záchranný sbor Středočeského kraje spolu s kolegy z Hasičské záchranné služby Správy železniční dopravní cesty se představí nejen ve statických ukázkách výjezdové techniky, vybavení vozů a výstroje hasičů, ale předvede i několik simulovaných zásahů. Jednou z hlavních složek, která bude svou činnost prezentovat, je i Policie ČR, proto Vás všechny na tuto akci srdečně zveme.

 

 

 

 

 

Zdraví

Hobby