První benešovský literární festival

Jih
Benešov
09.03.2016 - 19:0022.03.2016 - 21:00

Festival bude slavnostně zahájen 9. března v Šímově síni Muzea umění a designu na Malém náměstí scénickým zpracováním slavného románu Jacka Londona „Tulák po hvězdách“. Účinkujícími budou Alfréd Strejček a Štěpán Rak.

V pátek 11. března 2016 poté v kavárně Na Slovíčko na Masarykově náměstí zazní literární pořad o básnickém řemesle „Vůní lip vcházíš do dějin“. Účinkovat budou Vladimír Janovic a Hana Benešová za doprovodu flétnistky Lenky Šimkové.

V kavárně Na Slovíčko proběhne i 3. festivalový večer ve středu 16. března 2016. Večerem plným humorných povídek slavného kanadského humoristy Stephena Leacocka „Literární poklesky“ bude provázet Jan Rosák za hudebního doprovodu Zdeňka Dočekala.

Závěrečný, čtvrtý literární večer „Než se slova stanou tvarem“, opět proběhne v Šímově síni Muzea umění a designu v úterý22. března 2016. O literární práci na připravovaném románu bude hovořit  spisovatel a básník Pavel Hoza. V podání Františka Kreuzmanna zazní za hudebního doprovodu violoncellistky Margit Koláčkové spisovatelova básnická povídka „Mesiáš“.

V rámci festivalu proběhne ve středu 16. března 2016 i dopolední divadelní představení pro studenty i veřejnost v aule benešovského gymnázia v Husově ulici. Jedná se o dramatizaci jednoho z největších románů světové literatury  - knihy Jacka Londona „Martin Eden“. Účinkovat budou František Kreuzmann a Zdeněk Dočekal.

Věříme, že se Benešovský literární festival zařadí mezi oblíbené a pravidelné události místní kulturní sezóny. 
Vstup na veškeré akce je dobrovolný.

POINT (14.6873698 49.7837821)

To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru