Vincaffé minidyzajn dokáže, že káva a dyzajn mají mnoho společného!

Jih
Sever
Východ
Západ
Jih
Praha
Sever
Východ
Západ
16.04.2016 - 12:0019:00

Již potřetí Dyzajn market představí unikátní projekt s názvem #minidyzajn. Na toto komorní setkání s vybranými tvůrci a designéry můžete dorazit v sobotu 16. dubna do kavárny VinCaffé. “ Projektem #minidyzajn propojujeme jednotlivé tvůrce s návštěvníky. Pro tentokrát jsme vybrali žižkovskou kavárnu VinCaffé, která je vyhlášená skvělou kávou a výtečnou kuchyní. Není tedy žádným překvapením, že zážitkový doprovodný program se ponese právě v duchu kávy. Připravili jsme spoustu přednášek a workshopů o pěstování a pražení kávy, o správné přípravě espressa nebo o architektuře kaváren. V kavárně VinCaffé a její zahrádce se na vás bude těšit 22 vybraných tvůrců.” říká Terezie Tunková, zakladatelka Dyzajn marketu.

Návštěvníkům se představí například značka Kidoo, specializující se na naše nejmenší. Na své si přijdou milovníci originálních šperků u tvůrců Intimity, VITALIA art, Ateliér B.KIOW, atelier MATE, Brida, Hanery, ROPES!, Simona Kafková, šperkařka Marie Bernotová nebo u Miroslavy Nany tvořící pod značkou SOULjewellery. U Barbory a Noctambule zaplesá každé dívčí srdce nad krásnými šaty, kabátky a topy. Květinové čelenky od Magaely skvěle doplní a podtrhnou každý outfit . Eco svačinové kapsičky všeho druhu si připravila značka MagsBags.cz, originální mýdla pro Vás vytvořila autorka značky Embrace soaps a designové ponožky navrhla SocksInBox. Návštěvníci budou moci doplnit své šatníky i o kvalitní kabelky, tašky a batohy od Péťaholky nebo MontMatu. Chybět nebude ani Studio Malíská se svým autorským porcelánem, které si mimo jiné připravilo i workshop dekorování porcelánových espresso šálků přímo s autorkou Lenkou Malískou. Nakladatelství Meander nabídne své krásné knihy pro malé, náctileté i velké čtenáře.

Originální program si připravilo i samo VinCaffé ve spolupráci s Robertem Trevisanem - spoluzakladatelem Školy kávy. “Příprava kávy je velké umění vyžadující odborné znalosti, vztah baristy ke kávě i jeho zájem podávat nápoje z kávy zákazníkovi v nejlepší možné podobě. Práce baristy je srovnatelná s výkonem herce: také on má své jeviště, na němž předvádí své nejlepší umění. Umění přípravy a podání kávy…”, říká Roberto Trevisan.

VinCaffé #minidyzajn se uskuteční v sobotu 16. dubna od 12:00 do 19:00 v kavárně a zahrádce VinCaffé (Blahníkova 3, Praha 3). Skvělá atmosféra, spousta dobrot, káva, grilování, přednášky, diskuze a workshopy po celý den. Akce je zdarma a dog friendly.

Program:
13:00 Pěstování kávy - přednáška + diskuze - Roberto Trevisan Škola kávy
14:00 Workshop dekorování porcelánových espresso šálků s Lenkou ze Studio Malíská
15:00 Pražení kávy - přednáška + diskuze - Roberto Trevisan - Škola kávy
16:00 Workshop s bloggery z ILoveEspresso - příprava espressa a cappuccina
17:00 Architektura kaváren v průběhu doby - Roberto Trevisan - Škola kávy

To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru