Zasaď vlastní památeční strom

Východ
Říčany
30.04.2016 - 13:0008.05.2016 - 17:00

Zasaď vlastní památeční strom

AIZEN o.p.s. – japonská zahrada v Říčanech spouští další ze svých projektů sociální integrace. Toto jaro prvně otevře široké veřejnosti jedinečnou příležitost spolupodílet se na obnově a údržbě zahrady formou komunitní spolupráce pod záštitou právě vznikajícího Klubu přátel zahrady. Úvodní z chystaných akcí nese název „Zasaďte si svůj strom v zahradě AIZEN.“
Klub přátel zahrady (KPZ) představuje skupinu lidí (komunitu) s láskou a nadšením pečující o zahradu a usilující o její zvelebování (od výsadby, přes plení až po případnou sklizeň úrody), která tak bude společnými silami vytvářet krásný kus krajiny, jenž může sloužit k potěše duše při spočinutí pod košatým větvovím stromů s výhledem na květinové zákoutí stejně dobře jako k oblažení chuťových pohárků při zakousnutí se do šťavnaté dužiny čerstvě utrženého ovoce. Účastnit se veškerých událostí KPZ však lze bez jakékoli nutnosti členství.


Akce „Zasaďte si svůj strom“ vznikla díky spolupráci s bonsajovým expertem, firmou Isabelia ze Starého Města u Uherského Hradiště, která laskavě přislíbila zakoupit a věnovat zahradě potřebné stromy a rostliny. Dle sadebního plánu proběhne tato událost v rozmezí měsíců duben-říjen 2016. Její počátek i konec pak budou spjaty se slavnostním zahájením a zakončením sezóny, které nabídnou účastníkům bohatý doprovodný program pro děti i dospělé.


Společná výsadba stromů a rostlin se uskuteční každých 14 dní počínaje koncem dubna, kdy v rámci slavnostního otevření zahrady proběhne na toto téma diskuze s vysvětlením veškerých detailů.

V plánu je například vznik nové webové aplikace – Virtuální procházka zahradou, kde naleznete vizuální přehled jednotlivé flory v zahradě s uvedením jména účastníků projektu u rostliny, již zasadili, a včetně přehledu dosud nevysazených rostlin s možností rezervace sadby.

Zní vám to jako příjemně strávený čas, rádi byste se zapojili a dozvěděli více? Své dotazy, nabídky a podněty můžete posílat elektronicky na e-mail: info@aizen.cz či kontaktujte zahradu telefonicky na čísle +420 777 630 166. AIZEN se na vás těší.

POINT (14.6542758 49.9916782)

To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru