Čáslavským jde často o zdraví. Vyřeší to nová cyklostezka?

Čáslav na Kutnohorsku chce vybudovat cyklostezku, která by spojila město s nedalekými Drobovicemi. Zároveň by měla zlepšit dostupnost zemědělského muzea v Jeníkovské ulici. Pěší musejí při cestách do muzea překonávat frekventovanou silnici, což je nepříjemné zejména pro školní exkurze.

reklama

Čáslavská radnice momentálně k budoucí cyklostezce zpracovává studii. "Součástí cyklostezky by měla být i lávka, aby se zlepšilo propojení města se zemědělským muzeem," uvedl starosta Jaromír Strnad a doplnil, že tam "chodí děti ze škol a školek, přitom tam není přechod".

Většina pozemků pod budoucí cyklostezkou je v majetku města, radnici čeká jednání jen s jedním soukromým vlastníkem. Cyklisté mohou již nyní jezdit z Čáslavi přes Koudelov do Filipova. "Nová cyklostezka by ústila mezi Drobovicemi a Filipovem," upřesnil starosta.

Občas to hlava nebere

Cyklotrasy vedou často náročným terénem a mnohdy nepochopitelně kličkují přes potoky, ačkoliv by bylo jednodušší, kdyby vedly rovně. Obvykle je to důsledek neúspěšného jednání s vlastníky pozemků. Výstavbu to přitom prodražuje.

"Vždycky je to náročné s pozemky. Můžete mít na té cyklostezce třeba 30 majitelů a stačí, aby to jeden zablokoval," připomněl Strnad. Vedle problémů s vlastníky pozemků bývá za úskalí často označována i administrativa spojená s žádostmi o podporu z evropských fondů.

reklama
#cyklisté #stavba #cyklostezky #silnice #trasa

To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

reklama
Máte zajímavou informaci? Chcete spolupracovat?
Kontaktujte šéfredaktora Martina Chalupu: chalupa@ctidoma.cz

© Centa, a.s.
Jakékoli použití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího užití a zpřístupňování textových či obrazových materiálů bez písemného souhlasu společnosti Centa,a.s. je zakázáno. Čtenář svým přihlášením do jakékoli soutěže na našem webu dává souhlas s tím, že v případě, že se stane výhercem této soutěže, může být jeho jméno na webu publikováno. Centa, a.s. využívala licenci ČTK a využívá fotografie z Depositphotos.