Podvodnici z internetového bazaru hrozí 2 roky vězení

Policisté z Brandýsa obvinili ženu (31 let), která prodávala zboží na internetovém bazaru, se obohacovala tím způsobem, že po úhradě kupujícího neposlala inzerované zboží, nýbrž mnohem levnější model.

27.08.2015 - 17:55   |  
Ilustrační foto

Ve čtvrtek 27. srpna byla brandýskými policisty obviněna internetová prodejkyně, a to z přečinu podvodu.

Dotyčná na internetovém bazaru prodávala za 23 tisíc korun elektronické klávesy i se stojanem. Ty si kupující po objednání nechal poslat na dobírku. Když muž (68 let) balík rozdělal, tak zjistil, že se v něm nacházejí klávesy stejné značky, ale z mnohem nižší cenové kategorie.

Odesílatelka mu slíbila, že celou věc napraví, protože došlo k omylu. Ale ani po několika měsících k nápravě nedošlo a žena se odmlčela. Poté muž vše oznámil na Policii ČR.

Žena poté policistům tvrdila, že byl kupující se zbožím spokojen. Nicméně policejní inspektor získal důkazy proti jejímu tvrzení, a prodejkyně poté byla obviněna.

Ženě z Brandýsa za přečin podvodu hrozí vězení až na 2 roky, zákaz činnosti nebo propadnutí věci či jiné majetkové hodnoty.

Klíčová slova:

Přidat komentář

Pro vkládání komentářů se prosím přihlašte nebo zaregistrujte.

Výhody registrace:
Při registraci si můžete zvolit unikátní přezdívku a pod ní psát příspěvky. Tuto přezdívku vám nikdo nebude moci vzít. Registrace bude do budoucna jeden z našich nástrojů k udržení diskusí v přijatelných mezích.

Při registraci si můžete zvolit unikátní přezdívku a pod ní psát příspěvky. Tuto přezdívku vám v budoucnu nikdo nebude moci vzít. Zároveň registrací dáváte souhlas se zasíláním informací a nabídek tykajících se webu Čtidoma.cz nebo jeho provozovatele či obchodních partnerů.

Redakce si ponechává právo jakýkoli nevhodný příspěvek smazat bez udání důvodu.

Jan Ferenze

Sám docela často nakupuju na internetových bazarech, v poslední době jsem si například oblíbil https://www.biginzerce.cz/ , kde toho najdu opravdu mraky, ale představa toho, že mne někdo takto sprostě okrade o moje peníze je opravdu šílená. Že těm lidem není hanba, já bych tedy večer nemohl v klidu usínat...