Pohřeb Kočky zablokuje Vinohradskou. Proč se tak oslavuje někdo, kdo způsobil smrt člověka?

Vinohradskou ulicí v Praze ve směru z náměstí Jiřího z Poděbrad na Olšany v pátek projde pohřební průvod k uctění památky Jana Kočky mladšího, vnuka provozovatele Matějské pouti Václava Kočky. Nedávno zahynul při dopravní nehodě, kterou podle svědků zavinil. Je to fér? A co pohřeb mrtvého řidiče kamionu? Také bude mít takovéto rozloučení? Máme teď čekat, že každý druhý pohřeb bude uzavírat ulice a omezovat dopravu? Nebo máme dbát na tradice rodiny?

10.10.2018 - 17:31   |  
Má se stát trendem uzavírat ulice kvůli soukromé akci?
Zobrazit fotogalerii (3)

Už schválená uzavírka je nahlášena od 12:00 do 15:00, podle organizátorů by však průvod neměl trvat déle než 30 minut. "Pochod projednala Policie ČR i dopravní podnik, kteří k němu udělili kladné stanovisko. Organizátoři tak mají zákonem dané podklady a magistrát nemá důvod jim průvod zakázat. Zhruba před deseti lety se v Praze konal podobný smuteční průvod," uvedl mluvčí pražského magistrátu Vít Hofman.

Zmíněný průvod před deseti lety také organizovala rodina Kočků pro Václava Kočku mladšího, kterého na křtu knihy bývalého premiéra Jiřího Paroubka zastřelil hoteliér Bohumír Ďuričko. Tentokrát však jde o to, že Jan Kočka smrt muže nejspíš přímo zavinil (oficiálně policie vyšetřování ještě neukončila). Ovšem jak podle svědků, tak i podle policie jel Kočka v protisměru dva kilometry. A to ještě necháváme stranou kontroverznost celé rodiny.

Zastánci pochodu naopak argumentují tím, že je to rodinná tradice. Budiž. Něčí tradicí ale je, že nevolí například SPD nebo Andreje Babiše. Takže je zakážeme, nebo určitou část společnosti omezíme, aby je volit nemohl kvůli něčí tradici? Nebo jinak. Kdokoli teď bude chtít pochodovat po pražských ulicích, dostane povolení? Tak by to mělo být, není jediný důvod zvýhodňovat jen někoho. To se však zřejmě nestane. Otázkou tedy je, jestli povolení tentokrát náhodou nepřišlo jen pro dlouhé prstíky rodiny Kočkových.

Starosta tomu nerozumí

S konáním průvodu nesouhlasí starosta třetí městské části Alexander Bellu (ODS), podle kterého je zbytečné blokovat rušnou třídu kočárem taženým koňským spřežením. "Naši občané mají dost jiných dopravních omezení, nemá proto smysl zastavovat na dvě hodiny dopravu na tak frekventované ulici, jako je Vinohradská. Navíc nerozumím tomu, proč bychom v naší městské části měli takto oslavovat člověka, který svým nezodpovědným jednáním způsobil tragickou smrt řidiče kamionu. To ale samozřejmě neznamená, že rozporuji nárok rodiny na důstojný pohřeb a pietu," uvedl Bellu.

Jan Kočka mladší zemřel na konci září při čelní srážce osobního a nákladního auta na dálnici D11 na Nymbursku. S osobním autem vjel do protisměru a narazil do nákladního auta. Ani jeden z mužů neměl šanci přežít.


Přidat komentář

Pro vkládání komentářů se prosím přihlašte nebo zaregistrujte.

Výhody registrace:
Při registraci si můžete zvolit unikátní přezdívku a pod ní psát příspěvky. Tuto přezdívku vám nikdo nebude moci vzít. Registrace bude do budoucna jeden z našich nástrojů k udržení diskusí v přijatelných mezích.

Při registraci si můžete zvolit unikátní přezdívku a pod ní psát příspěvky. Tuto přezdívku vám v budoucnu nikdo nebude moci vzít. Zároveň registrací dáváte souhlas se zasíláním informací a nabídek tykajících se webu Čtidoma.cz nebo jeho provozovatele či obchodních partnerů.

Redakce si ponechává právo jakýkoli nevhodný příspěvek smazat bez udání důvodu.

Roman Klavaan

Penize vladnou světem a kdo by je nechtěl.:)) pražští zastupitele i vláda je má ráda. Nebo je to jinak? Vánoce na krku.

Jiří Šibrava

A na konci průvodu bude čekat papež a rovnou ho svatořečí. Tfuj, svoloč pražská komediantská, ale na druhou stranu situace plně odpovídající stavu této země. Nazdar

Šťouchal (neověřeno)

Tato republika čpí smradem a zpuchlými vředy..., co si nejen Kočkovi o sobě myslí ??? - jenomže si mohou kdekoho podplatit.... Starosta Ph 3 má naprostou pravdu...

kasalova34 (neověřeno)

Co kdyby jste všichni co závidějí Kočkovým nejdříve přemýšlely pak teprve psali. Já je poznala osobně a vím, že nejsou žádný mafiáni ani nic podobného co tady tvrdíte. Hezký den.

Anin (neověřeno)

Když to vidím jak se tady rozčiluje většina. Koho si zvolíte,ten vám ukáže svoji tvář. Volte z rozumem a třeba bude něco lepšího.

Baduna2 (neověřeno)

A co takhle pro bezoohledného vraha za řídit tři dny státního smutku? To by nešlo???

Zlodej (neověřeno)

Tak ho nechte nejakyho Kocku bejt,jeto vyfetovana nula a snad si tepla uzil dost.Chudak ridic kamionu to mel snad rychle a bezbolestne.Karma funguje....pujde dalsi na radu z klanu Kockovych!!!!!

Ekkna (neověřeno)

Chování rodiny Kočků je odsouzeníhodné stejně, jako některé komentáře pod tímto článkem. Řidič, kterého Kočka zabil, nebyl otec tří dětí, popravdě neměl žádné dítě, ani manželku (tedy není vdova)

Karel korbel (neověřeno)

Vzkazuji všem kamioňakum-zablokujte silnici!!!!!!není možné aby pro vraha byla dělana taková estráda.Jsem 40 let řidič autobusu a denně vidím co se u nás na cestách děje.Všem lidem vzkazuji-nenavštěvujte jejich kolotočkářské akce-možná že pochopí jak je lide mají rádi!!!!!!!

Franta Pavlíček (neověřeno)

Už je tu napsáno všechno, z toho povolení je mi na blití.

Alois Vokurka

A proč by ho měli pochovat v tichosti?on to snad udělal schválně?vy jste fakt jenom zavistiví retardi :-) :-)

ALŽBĚTA (neověřeno)

JE TO NESPRAVEDLIVÉ-TY MAJÍ POHŘEB, JAK KDYBY UMŘEL ZASLOUŽILÝ ČLOVĚK A CO TA RODINA-CO JIM ZABIL TÁTU.HNUS.

Jan Kykal (neověřeno)

Zkraťme to : mafie má pohřeb. Už jste někdy, někdo viděl, aby nedosáhla toho, co požaduje? Jenom by se měli nad tím všichni lidi zamyslet, jak očividně je zvýhodňována. Její prsty dosahují všude.

Stanislav Kamenský (neověřeno)

Bylo to povoleno, jelikož Pražáci můžou všechno.

Jaroslav Kalous (neověřeno)

Pobožní mafiáni Kočkovy.Jejich dlouhé mafiánské prsty sahají až na magistrát. Pořádná facka slušným lidem! Prachy,korupce.Smutné,moc smutné. Přeji hodně síly rodině řidiče náklaďáku,a stydím se za zkorumpované úředníky magistrátu,které tak málo platíme z našich dní. Mafián Kocour platí víc!

Němec (neověřeno)

protože to nějakej úplatnej "DEMOKRAT" povolil místo kompletní uzavírky Kočka klanu

Pavel Siska (neověřeno)

Dobrý den . Reaguji za část Prahy ,kde se průvod konal . Ano dostali jsme za to štědře zaplaceno a jelikož se vše v životě točí okolo výdělku ,tak ani tentokrát není důvod , tuto štědrou nabídku ve formě jistého daru odmítat . Běžným občanům , do toho vůbec nic není ,jelikož se jich to osobně nijak netýká. Provoz nebyl nijak zvlášť omezen a byla zajištěna obecná bezpečnost. Vás diskutující je štve, že jste si také nemohli kousnout koláče a prakticky jste utřeli nos. Starejte se o sebe a ne o druhé a bude klid a mír . P.S - chytrým svět ,hloupým práci.

Jaroslava Syrová (neověřeno)

Na magistrátu si asi někdo pěkně namastil kapsu a povolil tuto šaškárnu.. Mafie ví jak si koupit některé lidi.. Hanba..Hanba..Hanba.. Chudáci pozůstalí oběti vraha Kočky. A Verešové se divím,že se toho účastnila..no vlastně ani nedivím..vrána k vráně sedá..bližní bližního si hledá..

lerka (neověřeno)

STÝVE...není to "jen" rozloučení s tím, který jde na druhou stranu. Je to plivanec do obličeje všem lidem, co tu poctivě žijí a pracují. ......MIKE. HAGAN...Až vám někoho z rodiny sejme opilý, nebo zfetovaný synáček "těch nahoře", také si jistě řeknete že je to prostě osud a život jde dál. Nebo je to něco jiného, když se to neděje Vám..hrábněte si do svědomí, jakpak by jste se choval Vy

jana (neověřeno)

Byl to klasický křesťanský pohřeb, smutný, žádná oslava . Zemřel jim syn, ať se to stalo, jak se stalo, stále je to syn rodičů a jejich bolest se nedá ničím zmírnit. Vůbec jim nezáleží, co si ostatní myslí. Darina na silnici srazila člověka, který zemřel a jak vidno, tak ji ještě tleskáte. Raději se vzdejte těch odporných příspěvků, ať vás to též nepotká.

Svata (neověřeno)

Vážení - celá akce se nedá komentovat. Nejvíce se divím všem obyvatelům blízkého okolí, kudy smuteční průvod procházel. Je to velká tragédie pro pozůstalé rodiny, ale ......! Byl dotaz - kdo platil a z jakých prostředků POLICII, kdo zaplatí lidem čas, kteří se nedostali na schůzky, pro své děti atd. Když někdo zemře ve vašich rodinách, rozloučíte se v tichosti s bolestí v srdci a nepotřebujete dělat divadlo nejenom pro okolí průvodu , ale vlastně pro celou republiku - protože celý pohřeb byl vysílán ON-Live . Možná , že to byl velký člověk a že si ho potřeboval celý národ uctít. No nechám na každém z vás. Děkuji za pozornost.

lenny (neověřeno)

zdravim vsechny, NESKUTECNYY OPRAVDU, HNUS

pytlák (neověřeno)

Prosím Vás, nad čím se zamýšlet? Tady je opět jasné že peníze udělají a zařídí vše, že od vlády přes magistráty rozhodují úplatky, to bylo vidět před deseti lety kdo při (střelbě v restauraci) byl pozván, členové vlády a to telka ukázala jen maličkost protože jich většina stačila utéct a policie té se mnoho věcí vlivných osob netýká, nevidí a neslyší. Je to ostuda!!!

Pavel Z. (neověřeno)

Proc by pohreb soukrome osoby mel omezovat dopravu v Praze, navic kdyz je to vrah jineho ridice? Jo protoze nekdo dostal poradne prachy a podle zprav na tom pohrbu nesetrili...

Ondra (neověřeno)

Umřel mi křeček (kterej narozdíl od pana Kočky nikoho nezabil), rád bych mu uspořádal pohřeb dle našich rodinných zvyklostí (což je o samotě) na Václavském náměstí. Na koho se mám obrátit?

Stránky