Špinarová v tom není sama. Které další osobnosti se dočkaly nedůstojné podobizny?

Nedávno odhalená podobizna Věry Špinarové vzbuzuje rozpaky. Lidé ji označují za kýč, mluví se o tom, že socha není zesnulé zpěvačce vůbec podobná, dokonce se objevilo několik vtipů, které naráží na to, že předobrazem sochy byl spíše Milan Šteidler. Špinarová však není jediná, jejíž umělecké zobrazení se ne zrovna povedlo. 

23.10.2018 - 07:00   |  
Prohlédněte si celou fotogalerii
Zobrazit fotogalerii (4)

Cristiano Ronaldo

Ronaldo je jedním z nejlepších žijících fotbalistů. Není proto překvapivé, že se dočkal vlastní sochy. Co však překvapivé je, to je podoba Ronaldovy sochy. Fotbalistova busta, jež se objevila na letišti na Madeiře, nevyvolala vlnu rozhořčení, jako je tomu se Špinarovou, jen se jí celý svět smál.

Po sociálních sítích se samozřejmě záhy začaly šířit směšné obrázky – mohli jsme tak třeba vidět, jak by to vypadalo, kdyby skutečný Ronaldo vypadal jako busta. A fotbalista z toho nevycházel zrovna nejlépe. Podle posledních informací už socha na letišti v Madeiře není. Bylo však celkem překvapivé, že byl-li někdo, kdo se sochaře zastával, byl to Cristiano Ronaldo osobně.

Ježíš
I tahle kauza vyvolala v podstatě celosvětovou senzaci. I jí se dlouhou dobu bavil celý internet. Amatérská restaurátorka se před několika roky rozhodla, že „vylepší“ fresku, na níž je vyobrazen Ježíš. Malba Ecce Homo od Elíase Garcíi Martíneze byla umístěna v kostele nedaleko Zaragozy. Restaurátorce, které bylo v době, kdy se na fresku vrhla, už přes osmdesát let, údajně vadilo, že malba pomalu podléhá vlhkosti. A tak se rozhodla, že to, co nechtěl udělat nikdo jiný, udělá sama.

Bohužel se jí ne zrovna zadařilo. Po jejích restaurátorských zásazích se museli sejít odborníci, aby rozhodli, jak s poničenou – a nutno podotknout, že velmi směšnou – freskou nadále zacházet. Restaurátorka posléze přiznala, že patrně přecenila vlastní síly.

Karel Kryl
Sochař David Moješčík, jenž stojí za tolik diskutovanou Věrou Špinarovou, je už v Ostravě několikrát zastoupen. Jedním z jeho nejviditelnějších děl je socha Karla Kryla. Koncem června tohoto roku byla socha Karla Kryla odhalena před ostravskou pobočkou Českého rozhlasu.

Určitě nebyla přijata tak rozpačitě jako pozdější Věra Špinarová, avšak i po odhalení Kryla se stal David Moješčík terčem kritiky. Terčem kritiky je nejčastěji krabice, již nese slavný zpěvák pod paží. Lidé si dělají srandu a tvrdí, že Kryl spíš nese počítač do servisu.

Michael Jackson

Se svou vizáží jako kdyby si o to Michael Jackson téměř říkal. Směšné podobizny na něj čekaly za každým rohem. Asi největšího ohlasu se dočkal ten, který shledal, že slavný zpěvák a ikona populární hudby se velice podobá několik tisíc let staré soše z Egypta.

To by však nebylo všechno, protože Jacksona „si vzal na paškál“ americký umělec Jeff Koons, který stvořil obrovskou porcelánovou sochu, na které Jackson drží svého šimpanze.

David Bowie

I David Bowie se, coby ikona nejen populární hudby, ale i populární kultury, dočkal mnoha soch. A rozhodně ne všechny by se daly označit za zdařilé. Pobavit se dodnes můžeme nad mexickým zobrazením Bowieho z éry Ziggyho Stardusta.


Přidat komentář

Pro vkládání komentářů se prosím přihlašte nebo zaregistrujte.

Výhody registrace:
Při registraci si můžete zvolit unikátní přezdívku a pod ní psát příspěvky. Tuto přezdívku vám nikdo nebude moci vzít. Registrace bude do budoucna jeden z našich nástrojů k udržení diskusí v přijatelných mezích.

Při registraci si můžete zvolit unikátní přezdívku a pod ní psát příspěvky. Tuto přezdívku vám v budoucnu nikdo nebude moci vzít. Zároveň registrací dáváte souhlas se zasíláním informací a nabídek tykajících se webu Čtidoma.cz nebo jeho provozovatele či obchodních partnerů.

Redakce si ponechává právo jakýkoli nevhodný příspěvek smazat bez udání důvodu.

Josef f Hejtmanek (neověřeno)

Hrůza a děs Co s s takovými rádoby umělci

Radek Hradzki (neověřeno)

Víte, jsem rád že si Ostrava na Věru vzpomnělo, ale takto?

Pepina Rejholcova (neověřeno)

Socha Věry Špinarové je hrozná ,to si opravdu nezaslouží.

Hana (neověřeno)

Kdo asi drží ruku nad tímto patlalem? :(((

Rostislav Prinz

Tu sochu paní Špinarove v Ostravě je to odporný výtvor kvalitně podplaceny nedivím se rodině jak to viděli zohavit takhle slavnou zpěvačku bych nazval trestným činem

hjezek (neověřeno)

Nevím , vo co go?!! Hned jsem na fotografiích poznal zpěvačku Špinarovou! Socha jí vystihuje naprosto přesně ve věku 50+. Navíc štíhlounká kočička nikdy nebyla. Navíc autor konzultoval s jejím synem podobu sochy, jeho připomínky akceptoval, tak nevím, proč se pan Pavlík ml. teď chce zviditelňovat a dělá se kolem toho takovej humbuk??!!

sabak (neověřeno)

ke konci vypadala Špinarka přesně takto , jak velikosti tak vzhledem. Každý ji srovnává podle fotek z osmdesátých let, kdy jsme byli všichni hezčí. Jo chlast dokáže divy.

Ludmila (neověřeno)

Odstrnit to Věry syn taky nemůže to je trestný čin .Ono zohavit tělo- výtvarníkem je posměch více méně jemu :Patlal !!! výraz pro něj .A město at je soudné dělá to ostudu .Nebo nad výtvarníkem drží ochranou ruku ?