Rodina pohřbila Jana Kočku ml.: Zablokovaná doprava i zajímavý precedens, stane se to teď v Praze normou?

Kostel Nejsvětějšího srdce Páně na náměstí Jiřího z Poděbrad v Praze zaplnili dnes lidé, kteří přišli na pohřeb Jana Kočky mladšího, vnuka provozovatele Matějské pouti Václava Kočky. Jan nedávno zahynul při dopravní nehodě. Po obřadu následoval smuteční průvod, při kterém ostatky zesnulého  převezl kočár tažený koňským spřežením Vinohradskou třídou na Olšanské hřbitovy. Co bude dál? Stane se teď podobné rozloučení tradicí a v metropoli se tak máme na co těšit?

12.10.2018 - 18:59   |  
Má se stát trendem uzavírat ulice kvůli soukromé akci?
Zobrazit fotogalerii (3)

Kvůli průvodu byla v ulici zhruba na půl hodiny omezena doprava včetně tramvají. Povolení vzbudilo kritiku, vše se dnes ale obešlo bez incidentů. Ostatky zesnulého do kostela dopravili po desáté hodině, o půl hodiny později byl ke kostelu přistaven kočár. Na zeď kostela někdo nalepil cedule s nápisy kritizujícími konání smutečního průvodu, které strhli pracovníci ochranky. Na pohřbu zazpíval Daniel Hůlka.

Nebylo to poprvé a starosta nesouhlasil

Procesí stovek smutečních hostů vyrazilo od kostela po 14:30 a na Olšanské hřbitovy dorazilo po 15:00. Kočár s rakví táhla šestice černých koní a provázela ho kapela. Na Olšanských hřbitovech pozůstalí spustili rakev do připraveného hrobu. Kněz v pohřební promluvě zmínil také řidiče kamionu, do kterého Kočka v protisměru narazil a usmrtil ho. Před spuštěním ostatků pozůstalí vypustili bílé holubice.

Rodina Kočků už podobný průvod zorganizovala před zhruba deseti lety pro Václava Kočku mladšího, kterého na křtu knihy bývalého premiéra Jiřího Paroubka zastřelil hoteliér Bohumír Ďuričko (dnes Benedikt Reinhold Diera).

S konáním dnešního průvodu nesouhlasil starosta třetí městské části Alexander Bellu, podle kterého je zbytečné blokovat rušnou třídu kočárem taženým koňským spřežením. "Navíc nerozumím tomu, proč bychom v naší městské části měli takto oslavovat člověka, který svým nezodpovědným jednáním způsobil tragickou smrt řidiče kamionu. To ale samozřejmě neznamená, že rozporuji nárok rodiny na důstojný pohřeb a pietu," uvedl Bellu.

Krnáčová nevidí problém

Pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO) uvedla, že organizátoři dodali souhlas policie a dopravního podniku a silniční úřad neměl důvod akci nepovolit. Silniční úřady kompetenčně nespadají pod samosprávu, ale pod stát, takže místní politici nemají na jejich rozhodování vliv. Náměstek ministra vnitra pro řízení sekce legislativy a státní správy Petr Mlsna dnes Právu řekl, že úřad akci povolit nemusel a omezení veřejné dopravy je dostatečným důvodem pro její zamítnutí.

Jan Kočka mladší zemřel na konci září při čelní srážce osobního a nákladního auta na dálnici D11 na Nymbursku, kterou s největší pravděpodobností zavinil. S osobním autem vjel do protisměru, pokračoval zhruba dva kilometry a narazil do nákladního auta. Obě vozidla začala po střetu hořet. Řidič nákladního vozu nehodu také nepřežil.


Přidat komentář

Pro vkládání komentářů se prosím přihlašte nebo zaregistrujte.

Výhody registrace:
Při registraci si můžete zvolit unikátní přezdívku a pod ní psát příspěvky. Tuto přezdívku vám nikdo nebude moci vzít. Registrace bude do budoucna jeden z našich nástrojů k udržení diskusí v přijatelných mezích.

Při registraci si můžete zvolit unikátní přezdívku a pod ní psát příspěvky. Tuto přezdívku vám v budoucnu nikdo nebude moci vzít. Zároveň registrací dáváte souhlas se zasíláním informací a nabídek tykajících se webu Čtidoma.cz nebo jeho provozovatele či obchodních partnerů.

Redakce si ponechává právo jakýkoli nevhodný příspěvek smazat bez udání důvodu.

Johanes (neověřeno)

Takový pohřeb si mohou dovolit pouze mafiáni a cikáni. Všichni živí kocouři měli na rukách zlaté hodinky.Že by kolotoče tolik vynášely?

petr turek (neověřeno)

Jedna partaje... Kočkovi a info o královské anglické rodině.

Mirrlek (neověřeno)

Jak tohle mohou dovolit vrahove rodine? ze zablokuji hlavni ulici a jeste se s tim vrahem vytahuji? On zabil nevinneho cloveka a ze pry nejsou vrazi. Pohreb mel bejt kratky bez toho aby zasahoval do deni jake koli casti mesta. A celebrety? tak to si poradne nasssraly do bot, hnus bejt na pohrbu vraha. Az je uslyším jak pomlouvaj prezidenta Zemana tak jim to vpalim, ze oni byli na pohrbu vraha.

Venda (neověřeno)

Chudák starý pán, na jednu rodinu tolik tragédie ... Trochu úcty k zemřelým ... Bobánci, každý kdo usedne za volat se může stát vrahem ... (vrah vraždí úmyslně, tohle je neštěstí (pro všechny) ...

ondrej (neověřeno)

CO NA TO RICT? KDO MA PRACHY? TAK SI ZAPLATI SKODA ZIVOTTU JAK PAQNA KOCKY TAK TOHO KAMIONAKA

veselmir (neověřeno)

Pokud vím,tak jedinou "zásluhou" pana Kočky je fakt,že byl vnukem provozovatele matějské pouti. Nic víc a nic míň - nebo se pletu? Proto mě zaráží ta publicita,která se mu věnuje,dokonce ve hlavních zprávách na Nově. Znám hodně lidí,kteří něco pozitivního dokázali,ale to se asi v dnešní době nenosí.

Lillitka (neověřeno)

V tomhle státě lidi závidí i pohřeb, to už je fakt na zeblití. Všichni měli zlaté hodinky... Tak si je kupte taky. Každý má právo na důstojné rozloučení. Rodina přišla o člena a ještě číst, takové hnusy!!! Rodině upřímnou soustrast

Hugo (neověřeno)

Mirrlek:„A celebrety? tak to si poradne nasssraly do bot, hnus bejt na pohrbu vraha. Az je uslyším jak pomlouvaj prezidenta Zemana tak jim to vpalim, ze oni byli na pohrbu vraha.“ Pane Mirrlek, jste trošku mimo realitu. Proč by pomlouvali Zemana, vždyť tam byli jeho lidé - poradce prezidenta Martin Nejedlý, prezidentem vyznamenaný Hůlka, Michal David bude Zemanem vyznamenaný k 100. výročí ČSR, atd...

Tomáš Kališ (neověřeno)

Nechápu proč tolik povyku pro nic , na silnici umírá hodně lidí a tento člověk nebyl ničím vyjímečným. Když jel v protisměru musel čekat že to takto může dopadnout. Škoda toho řidiče kamionu, který zaplatil za hloupost jiného člověka .

Lillitka (neověřeno)

Češi závidí i mrtvému pohřeb, jděte se vycpat. Pohřeb za spoustu peněz... věřte, že by byli ochotný dát mnohem víc, když by žil. Upřímnou soustrast rodině

witt (neověřeno)

Co tam pohledavali Suchon, Genzer, Hulka?padesatnici.co maji spolecneho s mladym od kolotocu?...

Mirrrieeeekbleee (neověřeno)

Mirrlek... co to meles ty blbe. Hulka a David jsou ty celebrity, ktere temto mafianum nejen sli na pohreb, ale i zpivaly a zaroven dostali a dostanou od vozraly Zemana vyznamenani.

Sigi (neověřeno)

Vrahovi a mafianovi v jednom delat povolovat velkolepy pohreb. Da rodina Kockovych odskodne rodine ridice, ktery zemrel zbytecne ??? A vedeni Prahy ?? Jsou to loutky oligarchu ..a vy prazaci jste blbci, ze tem loutkam davate moc

václav (neověřeno)

Ano,souhlasím,že všichni zesnulí mají právo na důstojný funus.Ale pokud ten zesnulý svojí arogancí a nezodpovědností způsobil smrt nevinného človeka, tak bych ho udělal důstojný, ale v tichosti a nedráždil pozůstalé jeho oběti.Nebo už náš národ klesl tak hluboho, že budeme oslavovat nezodpovědné (neschopné,hloupé a jinak retardované - tím nemám na mysli tu Kočku)jen proto,že mají majetek a známosti.Zvedá se mi z toho"kufr".Až jednou pojedu do Prahy vzpomenu důstojně na památku zesnulého, ale pravděpodobnš taky s radostí pozvracím hrob nezodpovědného řidiče ,která způsobil smrt jinému, možná dobrému člověku.

Roman Vravel (neověřeno)

Saskarna. Proste kolotocari. Jen ukazují, jak jsou jednodušší. Nic vice.

Pepa53 (neověřeno)

Myslel jsem, že rodina pozůstalých tvrdě zaplatila za průvod, který upořádala, ne li - jak možno, že bylo umožněno ?

Karel Danda (neověřeno)

Nezlobte se, ale je to tady hnus.

Vít Alt (neověřeno)

pro Venda :jaký neštěstí - nalitej v protisměru???? Se prober,Bobánku....

Jean (neověřeno)

Jak nechutné

Aresinka (neověřeno)

Asi nerozumím tomu, v čem že je ta vnukova arogantnost? Vůbec si nemyslím, že schválně najel do protisměru s účelem zabít sebe a někoho dalšího. Myslím si, že se tam dostal omylem, a pak už nešlo dělat nic. Všichni odsuzují tuto rodinu, které je mi líto, vždyť oni přece nemohou za chybu, kterou vnuk udělal. Podle mne je to rodina těžce zkoušená, před 10 lety podnikatel zastřelí na nevinné akci 40 letého Václava Kočku, v létě jim zemřelo miminko, nejmladší Kočka, který žil pouze 6 dnů, teď se stala tahle nehoda. Ještě má někdo pocit, že jim má co závidět? Upřímnou soustrast všem pozůstalým Kočkovým i pozůstalým člověka,který zemřel na dálnici Kočkovou vinou.

Jan (neověřeno)

Tak nám tady v Praze veksláci začali lézt do kostela. A dokonce před hlavní oltář položili jako obětní dar bílý Mercedes řady G se značkou 11111. Ono se nahoře něco chystá? V Bibli se píše, že idiotům patří království nebeské. Ale co tak najednou? Bože, ty se z toho všeho tam nahoře musíš pozvracet....

jindřich hradec (neověřeno)

Když Kočkovi mají takové fin. prostředky na okázalý pohřeb (smrti jeho syna je mi jako otci dětí líto), jak se postaví ke skutečnosti, že jejich syn nezodpovědně zabil někomu tátu, syna a.j. Ozvali se rodině nevinného řidiče ? Napadlo je nějakým způsobem fin. podpořit rodinu, která přišla o živitele. Pokud ano, smekám, pokud ne, měli by se stydět až za hrob. Vlastně za dva hroby.