Hořící kamion a dlouhé kolony na Jižní spojce

Kdyby řidič zůstal v kabině, nepřežil by to
Zobrazit fotogalerii (4)
  |  

Kamion, který havaroval na pražské Jižní spojce nedaleko Záběhlic, ve směru na Prahu 5, začal hořet. Za nehodou se tvoří několikakilometrové kolony. Počítejte se zdržením.

 

Nehoda kamionu s návěsem se stala nedaleko Záběhlic a těžký stroj skončil v příkopu krátce po sedmé hodině ranní. Na místě zasahují hasiči, policie i záchranka. 

Tahač s návěsem zůstal ležet na úzlém místě mezi železniční tratí a Jižní spojkou. Po nárazu začala hořet motorová část kamionu a plameny postupovaly ke kabině, kterou nakonec celou pohlily. 

"Stalo se to tak, že kamion skončil mimo komunikaci, přičemž poničil svodidla i billboard, který zasahuje do pravého jízdního pruhu. Řidič skončil v nemocnici," vysvětlil tiskový mluvčí pražské policie Tomáš Hulan. "Řidiče pro jistotu záchranáři převezli do nemocnice. Informace o případných zraněních zatím nemáme," potvrdil Tomáš Hulan. 

Hasiči nyní přečerpávají pohonné hmoty z vozidla a policie postupně zprůjezdnila jeden jízdní pruh. Kolony se tedy postupně zkracují. Přesto je potřeba počítat se zdržením, protože je zprůjezdněn jen jeden jízdní pruh a doprava se řídí kyvadlově. "Stáli jsme tam asi 40 minut," komentuje situaci jeden z řidičů na sociálních sítích.


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru