Škoda představí třetí crossover: V Ženevě ukáže studii městského SUV Vision X

Podobný vůz se v nabídce Škody objeví vůbec poprvé
Zobrazit fotogalerii (3)
 

Škoda Auto ukáže na letošním ženevském autosalonu ve světové premiéře studii městského sportovně užitkového modelu Vision X. Vůz bude mít hybridní pohon, který kombinuje elektrický a spalovací motor, a bude třetím sériovým modelem SUV mladoboleslavské automobilky.

Exteriér prototypu se vyznačuje velkorysými proporcemi a trojrozměrnými plochami. V interiéru upoutá pozornost velký barevný displej. Vnitřní prostor doplní osvětlené prvky z broušeného křišťálu. V kategorii SUV nyní Škoda Auto nabízí modely Kodiaq a Karoq.

Rozšíření nabídky modelů se zaměřením na SUV je důležitou součástí strategie Škody Auto do roku 2025. Vedle hybridních vozů s dobíjením ze zásuvky chce automobilka v té době nabízet také auta s čistě elektrickým pohonem. "Každý čtvrtý automobil značky Škoda, dodaný na celém světě, bude plug-in-hybrid nebo elektromobil," uvedla automobilka.

Dobíjení ze zásuvky

Do roku 2025 plánuje Škoda Auto zákazníkům nabídnout pět vozů s čistě elektrickým pohonem v různých segmentech, uvedla firma už dřív. Příští rok začne v Mladé Boleslavi výroba komponentů pro hybridy s dobíjením ze zásuvky a na trh vstoupí první elektrifikovaný sériový model značky Škoda. Bude to Superb s plug-in hybridním pohonem, který bude sjíždět z linky v závodě v Kvasinách.

Škoda Auto provozuje tři výrobní závody v Česku a zaměstnává v nich zhruba 30 000 lidí. Vyrábí také v Číně, Rusku, na Slovensku a v Indii, většinou prostřednictvím koncernových partnerství, a dále na Ukrajině a v Kazachstánu ve spolupráci s místními partnery. V loňském roce dodala Škoda Auto zákazníkům 1 200 500 aut, čtvrtý rok po sobě to bylo přes milion vozů.


Hobby

Osobnosti