Autor Kámasútry byl panic. Možná proto tolik poloh, které jsou spíš o zlomeninu

Káma je jméno indického boha milostné touhy a sútra je poučení nebo učebnice
Zobrazit fotogalerii (3)
21.01.2021 - 16:30  

Podle jedné studie je nejoblíbenější poloha zezadu neboli na pejska. Jak jste na tom vy? Nechcete vyzkoušet nějakou změnu? Kniha lásky, Kámasútra, vám ukáže mnoho poloh, které dokáží zpestřit váš sexuální život a vy si můžete milování s partnerem užít více než jindy. Nesmíte se toho bát.

Stejně jako všechno, tak i milování má svou historii a prošlo si určitým vývojem. V minulých dobách byly některé praktiky spojovány se zvyky a určitou kulturní náklonností. Učebnice lásky - Kámasútra - nepředstavovala pouze seznam poloh. V Indii, kde vznikla v 5. - 6. století našeho letopočtu díky Mallanágu Vátsjájanovi, byla erotika a sex obecně brána jako vědní disciplína a právě zde Kámasútra sloužila i jako předloha. Mnohé z nás by mohlo překvapit, že tato kniha byla psána strohým až pedagogickým stylem, bez trochy energie a vášně.

Autor Kámasútry byl panic

Zajímavostí je, že autor Kámasútry nebyl žádný „Don Juan“, jak byste pravděpodobně očekávali. Dokonce šlo o mnicha, který za celý svůj život neměl sexuální zkušenost. Do knihy navíc doplnil informace o koření lásky, o námluvách, ale i o manželství. Kniha tedy není jenom návod na milování.

Prostituce jako vážené povolání

Prostituce je udávána jako vůbec nejstarší povolání, prostitutky pak byly dříve dokonce považovány za váženou aktivitu a vážené paní. V některých kulturách šlo i posvátný způsob lásky. Ženy, které se věnovaly nezávaznému sexu, někdy i za peníze, byly dříve považovány za zasvěcené bohům. Dnes je tomu naopak. Mnohé z nich vyzkoušely stovky poloh, kterými uspokojovaly muže všech postavení a vrstev.

Velkého významu dosáhly ve zlatém věku řecké kultury především proto, že se staly zdrojem financí pro stát. Brzy pak vznikaly „vykřičené domy“, které sloužily například pro vojáky. V meziválečném období nevěstince začaly ustupovat a prostituce se objevovala spíše na ulicích. Postupem času se z váženého povolání stal okraj společnosti.

Z minulosti k milování v současnosti

Muži milují přímost a otevřenost v posteli není výjimkou. Mluvte rovnou a ničeho se nebojte. Říkejte partnerovi, že chcete změnu, není na tom totiž nic špatného. O tom, co vás láká, co chcete vyzkoušet a co se vám líbí, nebo naopak nelíbí, mluvte otevřeně.

Pokud vám to dělá problémy, není od věci si posílat třeba erotické "esemesky". Partnera to uvolní a dokonce, když zapojíte více své fantazie, třeba i nadchne. Budete koukat, jak raději bude dostávat tyto zprávy než třeba seznam nákupu.

Čtyři polohy, které musíte zkusit

  • "Pozdrav slunci": Jde o polohu, kdy si kleknete k partnerovi zády a hlavu položíte na zem a sevřete ruce. Přesně jako pozdrav slunci. Tím na partnera vyšpulíte zadeček a on si klekne za vás, mírně se dostane pod vás. Oba pak máte možnost se projevit.
  • "Žehlička:" Pohodlná poloha vleže na břiše čelem dolů a mírně pokrčená kolena pustí vašeho partnera mezi vaše nohy. On pak může snadno do vás pronikat zezadu.
  • "Žabička:" Tato poloha spočívá v posedu, který je podobný skákání žabky. Váš partner si dřepne a rozevře kolena, vy si podobně dřepnete před něj a oba se zapřete rukama. On tak k vám může zezadu a na vás je výběr – buď ho necháte a nijak se nezapojíte, nebo můžete převzít situaci a svými pohyby všechno řídit.
  • "Eiffelovka": Poloha, kdy žena stojí a ohne se až na zem, je pro mnohé muže vzrušující. Partner přistupuje opět zezadu a záleží především na jeho výšce, jakým stylem k vám přistoupí.

KAM DÁL: Na Štěpána bez Štěpána. Komunistický funkcionář, kterého vypískal dav a skončil ve vězení.


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru