Dr. Satan: Sériový vrah slíbil židům přepravu do bezpečí, té se ale nedočkali

Sériový vrah Dr. Marcel Petiot byl prohlášen za šílence. Během svého soudu, kde byl obviněn z desítek vražd, se usmíval od ucha k uchu
 

Šílený doktor Marcel Petiot byl uznávaným lékařem ve Francii, dokud nebyly během druhé světové války odhaleny jeho hrozné vraždy. Předstíral, že pomáhá židům uprchnout před nacisty a že je členem odboje. To bylo ale od pravdy hodně daleko.

Dokázal být přesvědčivý. Hodně lidí mu tak uvěřilo, že opravdu pomáhá lidem. A mnoho znich za to zaplatilo životem. Později bylo ve sklepě jeho domu objeveno třiadvacet ostatků lidských těl. Přezdívá se mu Dr. Satan.

Nejhorší zločin

Mezi Petiotovy nejhorší zločiny patřil jeho "projekt", který provozoval za druhé světové války. Měl podnik zvyný Fly-Tox, kde nabízel přepravu židům, kteří utíkali z Francie. Sliboval jim přepravu do Jižní Ameriky a dušoval se, že je ochrání před nacisty.

Ty, kteří byli jeho společnosti ochotni zaplatit, zavraždil. Injekčně jim podal jed, který vydával za očkování proti nemocem Jižní Ameriky. Poté vždy vzal veškerý jejich majetek, který si doma hromadil, těla spálil v peci ve sklepě.

Byl prohlášen za šílence

Poté, co byly jeho zločiny objeveny, byl diagnostikovaný jako psychicky nemocný. Byl podezřelý z vraždy desítek lidí, skutečný počet lidí, které zabil, je dodnes neznámý.

Petiot byl odsouzen ke smrti gilotinou za 26 vražd a roku 1946 byl v Paříži sťat. Až do konce soudního přelíčení však tvrdil, že je nevinný. Zanechal po sobě stopy sadistických zločinů, které začaly už v jeho dospívání.

Odboj? Vůbec ne

Petiot dále tvrdil, že v letech 1940 až 1945 zabil nejméně 60 Němců a kolaborantů při jeho oddané službě vlasti. Prý zabíjel pouze nepřátele Francie a byl obětí gestapa, které se mu takto chce pomstít. Jeho právník se ho dokonce pokusil vykreslit jako hrdinu odboje, netřeba dodávat, že marně.

Prominentní osobnosti válečného odboje navíc uvedly, že o jeho útocích na kolaboranty ani o něm samotném nikdy neslyšely.

Dětství a pobyty na psychiatrii

Petiot se narodil v roce 1897 ve francouzském Auxerre. Už jako malý kluk se dopustil menších zločinů, tedy ještě předtím, než se jako mladý muž přihlásil do francouzské armády.

Hned poté skončil na psychiatrickém oddělení. Pak se znovu připojil k armádě, jen aby se úmyslně střelil do nohy. Po svém malém výletu do normálního života se tedy na psychiatrii zase vrátil.

První obvinění

Už v roce 1921, kdy si otevřel svou vlastní lékařskou praxi, se kolem něj začaly dít podivné věci. Dokonce byl obviněn ze zmizení jedné své pacientky, se kterou měl údajně milostný poměr. Obvinění byl ale zproštěn, i přes svědectví několika lidí. Několik svědků ho totiž vidělo, jak hned po zmizení dívky nakládá do auta podezřele velký a těžký kufr.

Vaz mu (doslova), jak už bylo napsáno, zlomily až nálezy těl v jeho sklepě. A jen tak mimochodem, prozradil ho odporný zápach, který sousedé odmítli dále snášet.

Zdroj: Daily Mail

KAM DÁL: Podivínský vynálezce Nikola Tesla: Edison se mu vysmál a s Markem Twainem málem objevili rentgen