Jak se zbavit octomilek a dalších škůdců? Jde to i levně a bez chemie

Havěti se doma můžete zbavit mimo jiné i pomocí kávy, kukuřičné mouky a jablečného octa
 

Asi každý z nás se někdy potýkal s nevítanými návštěvníky v kuchyni či obýváku. Naštěstí ale existuje spousta přírodních tipů a triků na to, jak je vyhubit jednou provždy. Navíc všechno potřebné už nejspíš máte doma.

Tyto způsoby jsou skvělou přírodní cestou, jak se vypořádat s octomilkami, mravenci a podobnými škůdci.

Káva

Pokud si děláte turka a v hrníčku vám tak zůstává nepotřebný lógr, máme pro vás tip, jak ho využít. Vysypte ho venku kolem míst, kudy si myslíte, že se k vám hmyz dostává.

V dalším putování mu tak účinně zabráníte.

Jablečný ocet

Máte v kuchyni malé mušky a ne a ne se jich zbavit? S největší pravděpodobností jde o octomilky. Nalijte trochu jablečného octa do malé nádoby, přikryjte ji plastovou fólií a propíchejte do ní malé díry (zhruba o tloušťce tužky).

Hmyz tak nalákáte dovnitř, ale ven už se nedostane.

Mravenci

Pokud se váš dům či byt snaží ovládnout mravenci, nezoufejte, potřebujete jen kukuřičnou mouku a máte vystaráno.

Nasypte ji tam, kde si vytvořili své cestičky. Oni ji sice snědí, ale nedokáží ji strávit, a tak je zahubíte. Je to skvělá volba, zejména pokud máte domácí mazlíčky, není totiž toxická.

Bylinky

Pokud si na zahradě rádi děláte táborák, ale znepříjemňují vám ho komáři, tak do ohně vhoďte snítku rozmarýnu nebo šalvěje. To je spolehlivě odpudí.

Esenciální oleje

S těmito koncentrovanými oleji si můžete vytvořit svůj vlastní sprej proti hmyzu.

Budete potřebovat láhev s rozprašovačem, vodu a oleje. Naplňte nádobu vodou a přidejte do ní pár kapek levandulového, mátového a hřebíčkového esenciálního oleje. Směs můžete používat jak na nábytek, tak i na povlečení nebo záclony.

Zdroj: The Family Handyman

KAM DÁL: Zahrada v říjnu: Několik kroků, které vám v příštím roce zajistí skvělou úrodu.