Tyto podzimní rostliny mohou být toxické pro vaše domácí mazlíčky. Čeho se na zahradě raději zbavit?

Pro psy jsou toxické dokonce i žaludy, mohou u nich vyvolat zvracení a ztrátu chuti k jídlu
 

Spolu s rezavými listy s podzimem přichází i sezona rostlin, které mohou být pro vaše kočky a psy mnohem škodlivější, než si myslíte. Váš čtyřnohý kamarád by se po jejich pozření mohl potýkat s vážnými zdravotními problémy nebo by jejich pozření dokonce ani nemusel přežít.

Bezpečí psů a koček na našich vlastních zahradách je často přehlíženo, přitom se na nich právě teď nachází celá řada jedovatých rostlin, které by jim mohly uškodit.

Tyto rostliny jsou pro naše domácí mazlíčky potenciálně smrtelné.

Dub

Žaludy mohou být pro vaše čtyřnohé přátele velmi nebezpečné, zvláště pokud jsou konzumovány ve velkém množství. Ačkoliv vypadají jako žvýkací hračky, jejich okusování může způsobit ztrátu chuti k jídlu a zvracení.

Dávejte si pozor i na ty, které se skrývají pod hromadami listí.

Hortenzie

Tyto cibulovité rostliny jsou pro psy a kočky velmi toxické, jsou totiž plné kyanidu. Mohou vyvolat zvracení, žaludeční problémy a střevní blokády.

Kaštany

Tento strom představuje už od září pro naše čtyřnohé kamarády velkou hrozbu. Jeho kůra, listy a květy mohou být pro tato zvířada smrtelné. Mohou jim způsobit gastrointestinální potíže, dezorientaci, křeče a dokonce i smrt.

Podzimní krokusy

Tyto rostliny s krásnými květy vykvétají v září a říjnu. Není ale dobrý nápad k nim pouštět své psy nebo kočky. Pozření této rostliny by jim mohlo způsobit trávicí problémy, včetně zvracení a průjmu.

Zvažte proto pečlivé oplocení těchto rostlin nebo jejich úplné odstranění ze zahrádky. Pokud máte podezření, že váš čtyřnohý mazlíček snědl některou z těchto květin, tak ho raději okamžitě odvezte k veterináři.

Mezi další toxické rostliny patří:

  • Chryzantéma (všechny části rostliny jsou toxické)
  • Zornice (všechny její části jsou toxické)
  • Oleandr (i menší množství než hrst listů může být pro psy a kočky smrtelné)
  • Starček úzkolistý (i malá dávka může být pro kočky a psy smrtelná)

Zdroj: Express

KAM DÁL: Jak se zbavit octomilek a dalších škůdců? Jde to i levně a bez chemie.