Seriál o personálních agenturách: Grafton Recruitment

"Snadněji lze obsadit administrativní pozice anebo profese, kde je relevantní humanitní vzdělání a není nutná pokročilá znalost jazyků," říká Jitka Součková z Grafton Recruitment
 

Známá agentura na českém trhu má aktuálně 400 000 lidí v databázi a 4 000 agenturních zaměstnanců. S čím vám v Graftonu poradí, když přijdete jako zástupce firmy, a když hledáte zaměstnání?
 

Personálních agentur se na našem trhu pohybuje okolo pěti set a pro firmu i kandidáta je někdy obtížné se v nich vyznat. Oslovili jsme Grafton Recruitment, která s 30 pobočkami v 7 zemích patří mezi ty největší. Na naše otázky odpovídala marketingová manažerka Jitka Součková.

Na jaké pozice se specializujete?

Nabíráme lidi napříč všemi segmenty trhu, a to jak na hlavní pracovní poměr, tak na dočasné přidělení přes agenturu.

Kolik máte kandidátů v databázi?

Téměř 400 000 lidí.

Kolik životopisů je opravdu aktuálních?

Tohle číslo veřejně nesdělujeme.

Mohlo by vás zajímat: V našem prvním příspěvku v seriálu personálních agentur jsme poskytli pohled na agenturu PRÁCE plus. Více ve článku Kandidát by měl do týmu zapadnout i lidsky.

Kolik kandidátů nabízíte klientovi?

Tohle nejde paušálně říct. Záleží na tom, o jakou pozici se jedná a tudíž kolik kandidátů, kteří odpovídají požadavkům klienta, se přihlásí. U nedostatkových pozic může jít o 1 či 2 kandidáty, u jiných třeba i o 5 a více.

Jaké pozice se snadno/nesnadno obsazují?

Není úplně snadné obsadit pozice, kde je nutné technické vzdělání. Ať již jde o kandidáty s praxí nebo čerstvé absolventy škol, jde v jejich případě o nedostatkové zboží. Jedná se především o IT specialisty a programátory, ale také konstruktéry a pracovníky do výrobních firem. Velká je rovněž poptávka po profesích z oblasti obrábění kovů.
Snadněji lze obsadit administrativní pozice anebo profese, kde je relevantní humanitní vzdělání a není nutná pokročilá znalost jazyků.

Kolik % pozic obsazujete headhuntingem?

Tohle číslo veřejně nesdělujeme.

Jaké poradenství poskytujete klientům?

Klient je pro nás firma, tudíž jí nabízíme celou škálu našich HR služeb. Vedle samotného náboru zaměstnanců jde například o jazykového testování kandidátů či jejich psychodiagnostiku. Pro klienty pořádáme i AC (Assessment Center) i DC (Development Center), poskytujeme outplacement či poradenství v oblasti budování značky zaměstnavatele a další.

Jaké poradenství poskytujete kandidátům?

Kandidátům asistujeme po celou dobu výběrového řízení a to včetně poskytování zpětných vazeb. Poskytujeme jim poradenství v oblasti vytváření profesního životopisu, vedení profilu na sociálních sítích i prezentace na pracovním pohovoru.

O personálních agenturách jsme psali i v souvislosti s nedodržováním pracovního práva. Ve článku, který vychází z podkladů od inspektorátů práce, se můžete dočíst V čem nejčastěji podvádějí pracovní agentury?.

Kolik u Vás pracuje agenturních zaměstnanců? Jaké jsou rozdíly v podmínkách pro agenturního zaměstnance oproti těm, kteří přes agenturu najdou svého zaměstnavatele?

Momentálně zaměstnáváme cca 4 000 agenturních zaměstnanců. Jsme agentura, která dodržuje zákony, a proto naši agenturní zaměstnanci mají srovnatelné pracovní podmínky jako kmenoví zaměstnanci – přesně tak, jak ukládá zákon o agenturním zaměstnávání. Tzn., že naši agenturní zaměstnanci mají srovnatelnou mzdu, benefity i další podmínky, jako jejich kolegové, kteří patří ke kmenovým zaměstnancům firmy.

Firma chce obsadit pozici. Můžete, prosím, v krátkosti popsat proces, který předchází tomu, že firma od vás odchází s novým zaměstnancem? V čem usnadníte práci klientovi, jeho personálnímu oddělení?

S firmou se nejdříve dohodneme na podmínkách a uzavřeme smlouvu. Následně si ujasníme detaily obsazované pracovní pozice a začneme s náborem, a to jak formou pracovní inzerce, tak i přímým oslovováním uchazečů. Kandidáty, kteří odpovídají hledanému profilu pro nabízenou pozici, pozveme na osobní pohovor. Pokud jde o pozici s nutností jazykové vybavenosti, otestujeme kandidáty písemným testem a na pohovoru i ústně. Uchazeče, kteří nejvíce odpovídají požadavkům klienta nabídneme k pohovoru ve firmě. V případě, že klient kandidáta odsouhlasí, je naše práce u konce. Pochopitelně nabízíme garance pro případ, že uchazeč skončí u klienta v průběhu zkušební doby.