Týden vzdělávání dospělých proběhne v Kolíně

Týden vzdělávání dospělých objasní, jak fungují rekvalifikace. Poradci EURESu zase prozradí jak hledat práci v zahraničí.
 

Akce pořádaná Úřadem práce ČR nabídne program pro uchazeče i zaměstnavatele. Jaké přednášky můžete navštívit, a co se na nich dozvíte?

Rekvalifikace

Ocitli jste se bez práce. Při hledání nového místa zjišťujete, že sehnat zaměstnání v oboru, který jste vystudovali nebo v něm celý život pracovali, je takřka nemožné. Pak možná nastává pravý čas poohlédnout se po rekvalifikačních kurzech. Napsalo se o nich mnoho, pokud však stále netušíte, jak to funguje, a jaký si vybrat, můžete navštívit přednášku Rekvalifikace – cesta k novým možnostem“.  Proběhne na Úřadě práce v Kolíně ve středu 11. listopadu od 13:30. Zúčastnit se mohou i zaměstnavatelé, kteří hledají možnosti rozšíření kvalifikace pro své zaměstnance.

Mohlo by vás zajímat: Otestujte se z pracovního práva!

Práce v zahraničí

Pro absolventy, kteří pokukují po práci v cizině, se bude konat přednáška „Tvoje první práce přes EURES“. Jedná se o program zaměřený na uchazeče mezi 18 a 35 lety, kteří hledají práci či trénink v členském státě EU. Více se dozvíte ve čtvrtek 12. listopadu v 14:00.

Toužíte pracovat v zahraničí, ale absolventská léta máte za sebou? Na Týdnu vzdělávání si na toto téma můžete pohovořit s EURES poradcem. Pro zaměstnavatele, kteří mají problém nalézt v ČR zaměstnance s odpovídající kvalifikací, je zase určena přednáška „EURES – Vaše práce v zahraničí“. Koná se v pátek 13. listopadu od 10:00

K tématu jsme již psali:

Předělávali jsme i právníka na řidiče

Platit či neplatit kurzovné za rekvalifikaci?

Absolventi rekvalifikací mají při hledání práce 60 % úspěšnost


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru